| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Šití a pletení

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4945  [Dalších 4925 >>]
Saamajna 115449
20.10.2023 23:04:16
Sedmi,
Udelat ty okna novy a dobry je tezky - treba uz jen tu suseni a kvalita dreva je jina nez driv...

Jeste me napadlo - co takhle ty tesnici lepici pasky?
Ty dokazou taky hodne, dat je treba i k tem pruvanovniku.


Evelyn1968,2děti 6269
20.10.2023 22:59:06
Taky bych to radši oběhala, než něco šít a strkat do okna ~;)
77kraska 132593
20.10.2023 22:49:09
Díky všem, o oknech diskutujeme 19 let, co tu bydlim, zatím jsme je pořad nechávali jen opravovat a natirat

O výměně se hlasovalo už před lety a zamítla se

Letos na výroční schůzi jsem otázku oken otevrela a stačilo se to k těsnění a pruvanikum

Napřed bych musela zjistit, jestli je možnost získání příspěvku, napr moje příbuzná vybehala pro starý cinzak granty od městské části na spoustu oprav, ale byla v důchodu a neměla na starost nic jiného …. U nás se do toho nikdo nechce pustit, protože si představí ten čas a to úsilí
Vranice 21600
20.10.2023 19:52:14
Souhlas s Despi, sice to nebude řešení za hubičku, ale i v dnešní době jsou firmy, které udělají nová kastlová či špaletová okna s lepšími skly i izolačními vlastnostmi, i proti hluku. Okno se bude dát pohodlně otevřít bez nutnosti sundávání průvanovníků, které stejně proudění vzduchu zabrání jen na dolním parapetu.

Zavolejte si technika s termokamerou, ať vidíte, jak moc a kde teplo uniká a pak se rozhodněte, jestli stojí za to vyměnit okna za nová.
Mr. Miçkey 124689
20.10.2023 18:49:27
No a dalsi reseni nabizi ali expres😅
15,39€ 35% Rabatt | Anpassbarer Winter vorhang halten warme transparente Folie mit wind dichter selbst klebender Fenster-Hitzeschutz folie mit doppeltem Reiß verschluss
https://a.aliexpress.com/_EysCdUT
Mr. Miçkey 124689
20.10.2023 18:40:24
Jako hlavni vypln bych dal polystyrenovy kulicky jako do sedacich pytlu, a kvuli vaze dovnitr rozmistil naky tezky predmety (klidne co najdes doma, treba maly nevyuzity 1kg cinky, tezitko, treba naky rozbity naradi- kladivo s ulomenou rukojeti~t~ pripadne nekolik 0,5 pet flasek s piskem rovnomerne rozmistit). Ty kulicky tepelne izolujou a nesplesnivi, narozdil od prirodnich materialu, mam nekolik joga polstaru s pohankou a jsou vyborny, ale na tohle misto bych je fakt nedal, u blve izolovanych oken tam je furt vlhkost. Navic je to teply na dotek, muzes to rychle ususit u topeni/fenem.

Pripadne bych u tech, co budou na parapetu, nedaval zadny zavazi, ale na povlak zespoda prisil par prisavek, pokud mas rovnej parapet. Ani je neuvidis a nehne se z mista.
Despi 158359
20.10.2023 18:08:52
Sedmi,
Já vim, že to není předmět diskuze, ale nebylo by lepší se sousedy napnout síly na ta nová okna? Prijde mi to v dnešní době úplné plýtvání energií.
Bydlet nekde kde profukuje? To nych nechtěla.
Ty jsi taková schopná, určitě bys to zvládla vyběhat. ~;)
77kraska 132593
20.10.2023 16:43:35
Vranice, kacirek a keramzit mne napadly jako první, ale pak tu sousedi v dome začali navrhovat pisek a ryzi (každý to stejne vyrábíme sám, někdo koupi hotové) …. A tady na Rodině jsou návrhy na organické výplně…..
Vranice 21600
20.10.2023 16:30:32
Jako výplň bych určitě nepoužila žádnou organickou hmotu, co může plesnivět, čili ani rýži, ani slupky, ani kaštany.

První mě napadlo dát tam kačírek - štěrk ve velikosti kamínků dejme tomu 4-8 mm, někde bývá na dětských hřištích. Dá se koupit v hobbymarketech za pár korun. Ale mohlo by to být příliš těžké, proto bych to namíchala keramzitem (liapor) či perlitem podobně velikých kamínků. Keramzit je porézní, lehký a má i tepelně izolační vlastnosti. Taky se prodává v hobbymarketech v menších baleních.
Saamajna 115449
20.10.2023 15:09:19
Tip mi dala kamaradka a diky tomu nam netahne ze sklepa.
A vsude mozne...
Zkusim vlozit fotku s tim potahem. Ten je z umelohmotnyho "manchestru", za ty 3-4 roky jeste neprano.
Je taky prisitej jen "zvrchu"...
A oprava - je to pruzny, neco jako pevnej molitan, ne polystyren.

Uz zase nevim, jak ji primo vlozit, tak jen adresa:

https://rodina.cz/saamajna/album/20231020_150527.jpg
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4945  [Dalších 4925 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.