| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : LMD a hypoaktivita

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 167  [Dalších 147 >>]
TaJ 81121
12.6.2015 21:42:00
Withep, na FB je uzavřená skupina rodičů dětí s vývojovou dysfázií a tam vím, že několik maminek s tím má dobrou zkušenost...taky jsem o tom uvažovala, ale nakonec to vypadá, že u nás ani není potřeba...ale co vím, tak paní Volemanová je jediná, kdo to tu dělá a tudíž i objednací lhůty tomu odpovídají, myslím, že někdo tam psal, že teď objednává na konec roku...asi to není úplně pro každého, někdo psal, že jim to pomohlo hodně, někdo, že to zase nijak velký efekt nemělo...ale tak to je takhle s každou metodou, nic není univerzální pro každého...ale taky mě to tenkrát zaujalo, docela to podle popisu u nás i sedělo...ale syn už má tu dysfázii jen zbytkovou, poruchy učení zatím vypadá, že nebudou, takže nakonec jsme od toho upustili...ale jinak kdyby bylo potřeba, tak bych do toho šla...
sarmi 38831
12.6.2015 19:01:12
ahoj, nedávno jsem byla na semináři, kde o tom mluvila mgr.zuzana pavelová - pracuje v ppp opava, jezdí se seminářem po celé republice. vice ti hodim do mejlu, ale nemuzu ho pod tvym nickem rozkliknout, pisni mi ho.
Phoebe1 54826
12.6.2015 15:03:09
Měla jsem kdysi knihu, která pojednávala o tonickém šíjovém reflexu. Už si nevzpomenu na název a batole mi ji roztrhalo. Bylo to docela zajímavé, ale nezkoušela jsem to.
Phoebe1 54826
12.6.2015 15:03:09
Měla jsem kdysi knihu, která pojednávala o tonickém šíjovém reflexu. Už si nevzpomenu na název a batole mi ji roztrhalo. Bylo to docela zajímavé, ale nezkoušela jsem to.
susu. 129001
12.6.2015 13:42:11
withep, dej to sem potom prosím, taky bychom to zkusili, jednou za 2 měsíce tu Prahu také zvládneme.
withep 93862
12.6.2015 13:40:20
Chystám se té paní napsat, mrkla jsem se i na záznam z její návštěvy v Sama doma, vypadá sympaticky, taková normální ženská, fyzioterapeutka, která koumala, jak moct vlastnímu synovi, až vykoumala tohle a přinesla to sem. Předváděla tam i nějaké cviky. Chystám se jí zeptat, jaká je účinnost léčby, případně objednací doba, případně kde jinde než u ní je takové vyšetření s terapií dostupné. Ale do Prahy co dva měsíce bychom zajet mohli.
susu. 129001
12.6.2015 13:35:10
Jinak za odkazy díky, dceru také otestuju. Teď ještě co dál, pokud teda nějaké nevymizelé reflexy budou.
susu. 129001
12.6.2015 13:34:12
Withep, já o tom neslyšela.
Z odborníků jsem byla neuvěřitelně zklamaná, když přišli s tím, že dcera má ADHD, tak jsem čekala, co mi poradí, jak budeme dále spolupracovat, jak budou snažit dceři teda pomoci. No a prdlajz, byli toho názoru, že diagnózu nám řekli a že tím jejich práce končí, další návštěvy netřeba.
withep 93862
12.6.2015 12:18:28
Aha, díky. Vynechání fáze lezení má být jedním z projevů některých nevymizelých reflexů. Syn lezl, a to dlouho, určitě půl roku, než začal chodit; to jsem věděla už tenkrát, že je to důležité z mnoha důvodů, z nichž ještě mnohé nejsou známé. Chodili jsme na neurologii a fyzioterapii, a cvičili Vojtovku (predilekce hlavy, nesprávně zapojené břišní svalstvo). Akorát jsme kolem druhého roku skrz mé těhotenství a porod nějak nezvládli zajít na kontrolu a od té doby už na neurologii nebyli. On má určitě špatné držení těla, je takový gumový, shrbený, běhá v předklonu a poskakuje při něm jako loutka, mává rukama, na židli neposedí rovně, musí mít nohy "za krkem" (jako já :), vrtí se, opírá si hlavu "jak v hospodě". Nemotorný je (držení tužky se učil dlouho, stejně tak tkaničky, sportovní dovednosti si ve srovnání s vrstevníky osvojuje později,...), ale během první třídy se to hodně zlepšilo, dokonce se těšívá na TV. To je ovšem jen část těch zjevných problémů, a pak je spousta takových vnitřních.
withep 93862
12.6.2015 11:55:05
Ona nabízí i nějaký "školní program" - že to mohou cvičit učitelky ve škole se všemi dětmi třeba každé ráno před vyučováním. Těm, které potíže nemají, to neublíží, a těm ostatním pomůže. Ne že bych si myslela, že učitelky nemají roupama co dělat ~k~, ale pokud by to opravdu pomáhalo, zmírnily by se potíže s chováním a učením, ubylo by napomínání... mohlo by to být deset dobře investovaných minut.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 167  [Dalších 147 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.