| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Angina pectoris

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 30 
Hehu+Cipísek 55282
8.11.2008 23:28:28
Ranďulko bylo mi jasné, že lehčí infarkt... i dle popisu.
čas nás netlačí, je mi 26.


Věra. 13885
8.11.2008 23:26:56
Těhotenství při ICHS není problém ?
Opravdu ?

Mno, zakladatelce bych poradila pořádně se optat tam kam chodí na kontroly.
Některé léky na srdce či na "ředení krve" skutečně během těhotenství vhodné nejsou a nutno pak rychle najít alternativu...

rozhodně bych však tohle nekonzultovala na netu......je to věc pro odborníka, který přesně zná váš zdravotní stav a poslední kontrolní nálezy
více bohužel "přes drát" nejde..

:-)
Raďulka 16249
8.11.2008 23:21:19
Tak tos měla tu lehčí formu infarktu ;)
Hipres patří právě do skupiny léků, která je v těhotenství kontraindikovaná, ale jak jsem psala, dá se nahradit. Toho bych se nebála, osobně bych počkala pokud vás netlačí čas min. půl roku od infarktu, respektive výrazných bolestí na hrudi.
Míváme občas i těhotné těsně po infarktu, jedna nám právě před pár lety takhle odjela ze špitálu rovnou do lázní, tam otěhotněla a za pár měsíců jsme ji měli u nás zpátky s bolestmi, ale zvládla to a dítko se narodilo v pohodě za pár týdnů po tom ~R^
Jarka+4 dcery 62073
8.11.2008 23:20:35
Ahoj,
já beru už spoustu let na poruchu srdečního rytmu vasokardin.Mám roční holčičku a brala jsem ho jak v těhu tak i při kojení.V těhu jsem byla sledovaná kardiologem a chodila pravidelně na ekg..Asi to bude trošku jiný případ,ale třeba ti to trošičku pomůže.
Hehu+Cipísek 55282
8.11.2008 22:55:35
to první co mi dr. říkali, že byl infarkt je ve zprávě popsán jako: drobný NSTEMI laterálně s TnI 9 při vazospasmu, který byl dokumentován i během SKG. ještě středně významná mitrální regurgitace dle TTE (ale to říkali, že není žádný problém). a teď podruhé jen bolesti - spasmus.
je to opravdu tak jak jsem napsala - dr. se netvářila pozitivně... v podstatě mi spíše nedokázala odpovědět! a léky mi dali hipres 5.
Raďulka 16249
8.11.2008 22:47:56
Lázně, nevím odkud jsi, my posíláme do Teplic nad Bečvou, dále třeba Poděbrady, Františkovy, Konstantinovy a ještě Libverda. Určitě jich je víc, ale tyhle jsou specializované časnou rehabilitaci, dá se tam jet rovnou ze špitálu po infarktu ;)
Raďulka 16249
8.11.2008 22:41:51
Ahojky, angina pectoris je vlastně příznak, máš tedy ICHS, jaký jsi ten infarkt měla si asi nepamatuješ, že?
Těhotenství při ICHS není nijak velkým problémem, proč ti to lékaři vymlouvají netuším. Nepíšeš co bereš za léky, takže těžko odpovědět. Jsou léky, které se v těhotenství brát nesmí a naopak jiné se doporučují. Zásadně kontraidikovány jsou v těhotenství ACE inhibitory a blokátory receptorů pro AT II, taky betablokátory. Ale tyhle léky se dají nahradit jinými léky se stejným účinkem, ale ne se stejnými nežádoucími účinky.
A při té poslední recidivě jsi měla infarkt, nebo to byla jen bolest na hrudi?
Hehu+Cipísek 55282
8.11.2008 22:25:49
a jinak - kdyby měl někdo tip na dobrý lázně na srdce a cévy :) tak budu ráda! :)
díky! ~R^
Hehu+Cipísek 55282
8.11.2008 22:22:18
ahoj. moc se omlouvám, že to píšu sem, ale nějak nevím kam to zařadit. chtěli bychom s manželem za čas miminko, ale trošičku nám to komplikuje zdraví. v březnu jsem měla dle dr. infarkt a před pár dny jsem byla znovu v nemocnici s recidivou bolesti při vazospastické formě anginy pectoris. jedna dr. mi říkala už po tom březnu, že těhotenství by neměl být problém (přestože beru léky, které by se dle gynekologa i dalšího kardiologa v těhotenství užívat neměli), dr. která mě propouštěla tentokrát se zas na těhotenství moc pozitivně netvářila.

chtěla bych vás touto cestou moc poprosit o vaše zkušenosti a rady, co vám řekli dr. a jak probíhalo vaše těhotenství ?

moc předem děkuji za odpovědi.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 30 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.