| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ječné zrno

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 154  [Dalších 124 >>]
Saamajna 115449
18.7.2015 0:49:41
Jsem v Nemecku a na nemeckych strankach jsem na to jeste nenarazila.
A od zadnyho z tech dvou doktoru neslysela...
vlad. 38059
18.7.2015 0:48:44
Kortikoid se někdy aplikuje, ale kdy a samotnou aplikaci bych určitě nechala na dr. To bych si snad raději zaplatila a na pojišťovnu se vykašlala. Nemůžeš jít někam za cash na dřívější termín?
Lady V. 139699
18.7.2015 0:39:14
Saamajno, nech si pichnout ten kortizol. S pipetou nevim, ale vím jak nepříjemna byla ta operace, nedoporucuji.
Saamajna 115449
18.7.2015 0:36:48
A jak dlouho jsi to mela a jak velky?
Saamajna 115449
18.7.2015 0:35:49
Je to chalazion, obvodni doktor to videl v utery a ocarka to dneska taky potvrdila.
Taky bych nejradsi slysela dalsi nazor od jinyho ocare ale tady bud cekas tak 2-3 mesice na termin nebo prijdes jako akutni pripad pred osmou hodinou rano a cekas, az bude nekde mezera... I treba 5 hodin, coz ted s malou nedam.

Lady Vendetta loni psala o vstriknuti kortizolu - pry to ted tak delaji v Rakousku.
Neznas nahodou?

A jak moc je videt ten vyvod u rasy?
Rikam si, ze pipetou to nemuze byt takovej podtlak, aby nejak vazne ublizil...?
Asi nabirat jednu rasu po druhe di pipety a zkouset?
Míša+1 :-) 134316
18.7.2015 0:29:05
Dostala jsem na očním antibiotik.mast a po pár dnech se mi to vstřebalo.
vlad. 38059
18.7.2015 0:25:52
Nejsem očař, takže mé znalosti jsou takové učebnicové. Můžeš mít buď vlčí zrno (chalazion) nebo ječné zrno (hordeolum). U obou se může při delším průběhu provést chirurgický výkon - vyprázdnění, ale co jsem četla doporučují lokální anestezii a aplikaci ATB masti. Tady to pojišťovna nejspíš hradí. Já bych si do oka nevrtala jen tak, spíš zkus jiného očaře nebo oční oddělení v nemocnici, tam by na to mohli být lépe zařízení.
Saamajna 115449
18.7.2015 0:16:47
Skoro 3 tydny se mi vyviji na hornim vicku vlci zrno. Uz ma velikost hrachu a asi je to vevnitr lehce zaniceny - boli na dotek.
Dnes komentar ocni doktorky (po 2 hodinovem cekani s batoletem na kline):

"Cekejte, treba se to vstreba samo. O vyrezani mluvme az po 2-3 mesicich, pojistovna to stejne neproplaci, je to jen kosmeticky zakrok."
~8~

Na netu jsem dohledala ozarovani infralampou, teply mokry obklady a jemnou masaz.

Ale na jedne strance byla rec o moznosti "nasavnuti" mazu pipetou (zdesinfikovanou a cisty oko) na vyusteni toho ucpanyho kanalku.
Ze se to tim uvolni a muze zase vytekat ven...
Zni mi to logicky ale nejsem Fachmann.

Znate to nekdo?

Zdejsi doktori - pozna se vubec pod normalni lupou to vyusteni - tedy u ktere rasy?
Ja si to sama udelat nemuzu, nevidim na to poradne, musela bych presvedcit manzela.
Stoji to za pokus?
zerat 18305
23.8.2014 15:31:24
Mně tedy vlčí zrno obtěžovalo hodně. Asi záleží, kde se udělá, ale mě to dráždilo zvláštně oko. Udělat se něco takhle velkého mně v očním víčku, tak už jsem s tím u lékaře minimálně, abych s jistotou věděla, co to je.
Jinak mně ho nikdo nemusel řezat. Dostala jsem mastičku a příkaz oko zahřívat - když se sama neudělá hlavička, tak druhý den přijít... Musím říct, že do rána jsem měla na tom hlavičku, kterou jsem teda sama za pomoci manžela opatrně zdesinfikovanou jehlou napíchla a vytlačila jsem ji (hnisu habaděj). Zahojilo se to a mám už dlouhé roky od toho klid ~R^
Abigail* 76789
23.8.2014 7:47:32
Měla jsem něco takového na horním víčku. Nebolelo to, doktorů se bojím, takže jsem docela dlouho vyčkávala. Nakonec to zmizelo - nevím, jestli pomohlo, že jsem na to dávala teplou rozmačkanou bramboru, někde jsem vyčetla, že pomáhá :-)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 154  [Dalších 124 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.