| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vyroste z líného miminka chytré dítě?

 Příspěvky 110 z 33 [Dalších 23 >>]
petra
  • 
23.3.2010 14:47:04
toznám,dcerkamá v 5 letech 15,5 kg... Já sama mám 47 kg, takže doktorka to naštěstí neřeší, při prohlídce jen poznamenala-celá maminkaa bylo vyřešeno...
petra
  • 
23.3.2010 8:53:59
u nás doma to samé. Dcerka chodila v 15 měsících, syn v 17. Ve 4 letech dcerka měla skvělou slovní zásobu, vyslovovala čistě R i Ř, v 5 letech se naučila číst. Synek je zatímmenší, nicméně řečí své vrstevníky také předčí.Jásoukromě razím teorii, že dítě buď mluví nebo chodí, protože oboje najednou nezvládá:-)
Týna
22.3.2010 22:15:53
Můj čtrnáctiměsíční synek ještě nechodí.~p~ Často slýchám od kamarádek:náš Pepíček ani neseděl, rovnou chodil, a dneska by to na něm nikdo nepoznal. Ale co za 5 za 10 let?Nebude mít Pepíček křivá záda? Jde o to, že pokud se děcko zpožďuje v motorickém vývoji, najde si třeba nevhodné způsoby plazení nebo lezení, přetěžuje jedny svaly na úkor druhých, a to může v budoucnu dělat potíže. Teď už to vím, protože od synkovo 7 měsíců docházíme na RHB, kde jsme zpočátku cvičili Vojtovku a teď už jen konzultujeme. Chci tím říct ostatním maminkám, že i když je jejich miminko "jen líné" , je přesto lepší, aby se na něj podívali na RHB (můžete tam jít i bez doporučení pediatra), aby se nic nezanedbalo,pak už se to hůře dohání.... Takže synek sice ještě nechodí, ale já jsem v klidu. :-) Teď už ano.Hodně štěstí všem! Týna.~3~
Týna
  • 
22.3.2010 22:10:09
Můj čtrnáctiměsíční synek ještě nechodí.~p~ Často slýchám od kamarádek:náš Pepíček ani neseděl, rovnou chodil, a dneska by to na něm nikdo nepoznal. Ale co za 5 za 10 let?Nebude mít Pepíček křivá záda? Jde o to, že pokud se děcko zpožďuje v motorickém vývoji, najde si třeba nevhodné způsoby plazení nebo lezení, přetěžuje jedny svaly na úkor druhých, a to může v budoucnu dělat potíže. Teď už to vím, protože od synkovo 7 měsíců docházíme na RHB, kde jsme zpočátku cvičili Vojtovku a teď už jen konzultujeme. Chci tím říct ostatním maminkám, že i když je jejich miminko "jen líné" , je přesto lepší, aby se na něj podívali na RHB (můžete tam jít i bez doporučení pediatra), aby se nic nezanedbalo,pak už se to hůře dohání.... Takže synek sice ještě nechodí, ale já jsem v klidu. :-) Teď už ano.Hodně štěstí všem! Týna.~3~
holka anonymka
22.3.2010 12:51:31
To můj starší syn byl obézní - po mateřském mléce. Na 6 měsísících měl přes 10 kg! Jak jsem přestala kojit, přestal přibírat. Byl líný, i snad pro svoji velkou váhu - fyzické věci dělal později, psychicky se vyvíjel zase dost rychle.
Teď v 16 letech je hubený jak lunt, nadprůměrně inteligentní, ze sportu "stráví" tak akorát kolo, raději dělá muziku.
Beruška syn 7,5 a 28tt, dcera 3
  • 
22.3.2010 10:07:51
no my tedy to máme úplně jinak - dcera dnes tři roky hrozně aktivní - od 4,5 lezla, v 5,5 se postavila, brzo chodila - ale sebeosbsula.. od dvou se umí obléct, obout..
soustředění to je hrůza... ale stříhá nůžkama.. jak drak.. a maluje už hlavonožce.
Syn oproti ní byl klidný, průměrný, chodil ve 11,5měsících, ale malování ho děsně nebavilo a sebeobsluha nudila, zato ale vydržel už v 8mi měsících sedět třeba půl hodiny a stavět hrady z kostek.
Což dcerka nevydrží v podstatě ani dnes. Vydrží tak max 20 minut, když maluje buď na papír nebo na PC, to ji fakt hodně baví.

Jinak energie taky má, že občas neví co s ní, ventiluje to vztekáním a v noci bohužel hrozným buzením, jak znovu prožívá celý den.
Čím akčnější a vyžitější je, a tím přes den spokojenější, tím horší bývají noci, protože prostě neumí vypnout.
Školy se taky trochu děsím, syn je velice šikovný a ve škole klidný (doma dělá jak čertík), ale dcerka neuznává naprosto autority, pouze mě.. a o posezení 5ti vteřin nemůže být ani řeč.. :)
Peta@Naty@Katy
22.3.2010 8:34:04
Moje holky první a ted i ta druhá jsoou pěkné čiperky, první chodila v 9 ti měsících ted ta druhá se už v 6 ti staví u nábytku, a výhra to opravdu není, nejen že musí člověk dítko pořád hlídat, knihu si fakt nepočte, ale taky naše první princezna potvrzuje spíše teorii o tom větším neurol. dráždění, má v sobě enrgii, se kterou si neví rady, někdy je až chaotická nebo vzteklá, a oproti jiným dětem ve školce je v mnohém pomalejší, kresba ve 4 a 1/2 stále vypadá jako o něco lepší hlavonožec, občas tam je i tělíčko, stříhat nůžkama to je pro ni opavdu těžké, a ač se nemá srovnávat, každé dítko je přeci jiné, srovnáváme všichni neustále, ale ona také, vidí, že její nejlepší kamarádka 5 let, namaluje krásného koníka a ona ne. Já ji stále podporuji a chválím, ale ona není hloupá a pravdu zná. Naopak řeč má na úrovni velmi dobré, slovní zásobu obrovskou, přehled taky a o paměti nemluvě, ale ta sebeobsluha a grafomotorika a někdy (zejména u něčeho) soustředění pokulhává. A to máme štěstí na hodné učitelky v mš. Které děti podporují a snaží se jim i individuálně věnovat.
Tak nějak tuším, že nás dys-problematika nemine. ~n~ Muž taky běhal brzo v 8 mi měsících, a podle toho co vím od tchýně měl později dyslexii i dysgrafii, a občas se projevují dodnes, kdyby byly holky po mně tak bychom to měli jako rodiče asi lehčí.:-) Hlavně aby byly štastné a zdravé.~;((
Beruška syn 7,5 a 27tt, dcera 3
  • 
22.3.2010 8:08:10
my na todle máme úžasnou paní doktorku, manžel tedy žádný hubeňour není - má 190 a 94 kg, ale jako dítě byl dokonce na výkrmu.. a naše DR když vidí malou, jak ani v té ordinaci 5 vteřin neposedí, tak je jí to jasné.. :) jediné co řekla, teď na tříleté, že to je hezká drobnější holčička. Ale protože syn byl to stejné v bleděmodrém, tak to vůbec neřeší. Ona naše paní DR hubené děti ráda, spíš řeší ty obézní a to dost často, takže hubené dítko ji potěší a u srdce zahřeje, když je zdravé, tak dle mého to není nutné řešit.
Expertka na všechno
21.3.2010 21:01:30
V podstatě jsme na tom byli podobně: dcera v roce 8 kg, ve třech letech 11 a teď v pěti má 15 kg, nožičky jako hůlčičky... Přitom odmalička jí nádherně, skoro by se dalo říci, že žere. Jenže ona je po manželovi, ten má skoro 190 cm a 65 kg. Doktorka nás pořád honila na nějaká vyšetření, při každé kontrole jsem musela vyjmenovávat, co všechono sní. Pak mne jednou napadlo vzít s sebou na kontrolu manžela. Když ho viděla, pochopila a dneska už se jen usmívá.
  • 
21.3.2010 15:31:05
Dobrý den,nechci Vás obtěžovat,ale mám s malou úplně stejný problém.V květnu jí budou dva roky a váží necelých 11 kilo.Jídlo je u nás docela boj,jí tak dva-třikrát denně aj to jak říkám je boj.Já osobně jsem z toho na nervy,už nevím jak do ní to jídlo dostat,jestli jí mám nutit,nebo co?Tak jsem se chtěla zeptat jak to děláte vy?Děkuji za odpověd,radu.Kdyžtak tady je můj mail:agihanakova@seznam.cz
 Příspěvky 110 z 33 [Dalších 23 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.