| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Každé dítě je jedinečné

 Příspěvky 110 z 138 [Dalších 128 >>]
Lenka + 2
  • 
19.10.2009 14:45:09
Mám srovnávací tchýni. Nemyslí to zle, ale to že její jeden syn už v 7 měsících chodil bez držení a druhý v roce a 1/2 recitoval Polámal se mraveneček beru jako folklór. Můj syn chodil bez držení "až" v roce a pořádně nerecituje ani ve 3,5 letech. Holčička se sama neposadí v 10 měsících a tchýně je z toho dost nervózní. Já si libuju jaká je to s holčičkou pohoda, protože když jí SROVNÁM se synem, sice všechno dělal o dost dřív, ale zase já měla o to víc starostí aby se mu něco nestalo, když už se v 8 měsících na těch svých vratkých nožičkách vydával na "výlety" kolem nábytku. Podle syna mám zkušenost kterou se řídím. Dítě musí ke všemu "dozrát".
18.10.2009 19:51:20
máme třetí dítko,je to kluk a srovnávat ani není co,až teď ve věku 2,5 let začíná mluvit,je šikovný,ale jelikož má vše naservírované,jak potřebuje,tudíš mluvit nepotřeboval,jen kdybych už z toho já sama nebyla trochu víc na nervy,neboť pořád eee,nic jiného neřekl,dala jsem mu dávku homeopatického léku,malý se po 10 dnech úúúúžasně srovnal,zklidnil,spinkal mnohem lépe,už nemusel mít maminku stále za zadkem a ejhle i mluví a každý den nová slovíčka,takže to opravdu byla jen jeho lenost,dokud jsme mu to trpěli,musela jsem si říct dost.....a všechno jde,když se chce
PS: NENÍ JEDEN LÉK NA VŠECHNY DĚTi,i já s tím lékem měla velkou práci,abych ho pro něj našla,jelikož ho vidím svýma očima,ale jeden člověk mi připomněl,že je to vše úplně jinak
18.10.2009 13:17:21
Mám 18. měsíčního chlapečka. Je velice šikovný. Vydrží spousta času u knížek, moc rád má hrakčy, které mají smysl a musí u nich přemýšlet (vkládačky, různé mechanické hračky...) nebaví ho jen tak sedět, zbožňuje malování. uklízí se mnou. Sám si uklízí hračky, umý se umýt, vyčistit zoubky.....ale nemluví....neřekne vůbec nic. Jen jeho jéje a nebo ham, a to jen občas. Já jsem naprosto v klidu....manžel začal mluvit na dvou letech, můj strýc taky. A nemám ráda srovnávání. Prostě, každé dítě je originál, kdyby byly všechnyděti stejné, byla by to nuda. A jedno dítě umí brzy to a jiné tohle....a taky mám velice bohaté zkušenosi s tím, že si maminky své děti při povídání s ostatníma maminkama více a více zdokonalují....známá mi neustále tvrdila, jak její dítě na deseti měsících mluvilo plynule ve větách a na deseti měsících chodilo. Mému dítěti tenkrát byl asi měsíc. No a pak jsem našla jejich video, kde na deseti měsících dítě lezlo po čtyřech a nemělo tendenci se vůbec zvednout ani s oporou a z mluvení bylo slyšet jen hmmm a jee, ještě maličko mama, jina vůbec nic. Ale já si z toho nic nedělám. Můj syn sice nemluví,ale zase je šikovný na jiné věci a jednou se rozmluví natoik, ženás bude bolet hlava.....takže maminky, nesrovnávejte, buďme rády, že máme zdravé děti!!
Petra(dvojčata
  • 
15.10.2009 11:28:55
My máme dvojčata, holku a kluka a je to ještě horší - už od narození je neustále někdo srovnává.Někdo si myslí, že když jsou to dvojčata, že se i ve stejnou minutu "vykakají". Jde někdy až o detaily(odstín vlasů),nebo o milimetry ve výšce.Kdo jak jí(množství,druh jídla) A otázky typu-kdo dřív,co a jak...neustálé divení. Nejdříve mě to unavovalo, stejně to nikomu nevyvrátíte a je zbytečné něco vysvětlovat. Dneska to už beru s nadhledem
Petra
  • 
15.10.2009 10:49:04
:-D :-D :-D Hodně štěstí a úspěchů přeji :-D
Petra
  • 
15.10.2009 10:47:45
Držím palečky!!!!
Hlavně, abyste měli štěstí na učitelku. Mladej nechtěl do školy, měl děsnou megeru. Školu nenáviděl, i když se snažil, tak to prostě nebylo s chutí, ale mě pro radost a jemu se zvedalo sebevědomí, když to zvládnul. Šel o rok později, je srpnový, ale uvidíte, zkuste pouvažovat.
Mějte se krásně. P.
Hanka
  • 
15.10.2009 8:44:31
IMHO hledají neutrální téma. Kdyby ti řekli "ona je na svůj věk dost blbá", mohla by ses urazit :-) Tak řeknou něco, co by mohlo vést k debatě, ale zároveň to nikoho neurazí :-) Co taky řešit s náhodnými známými za hluboké pravdy, že jo.
Osamělá
15.10.2009 8:29:43
Ta to s tím prvorozeným synem u tchýně je totéž u nás v bledě modrém, až mě to štve, protože fakt nepotřebuju vědět, jaký byl švagr jako mimino/batole, spíše by mě to zajímalo o mém manželovi. Když jsem například chtěla vidět fotky mého manžela jako malého, tak našli jednu jedinou! Zatímco od švagra celou krabici. Občas mám pocit, že můj manžel se snad narodil už dospělý ~d~
  • 
14.10.2009 23:19:36
Děkuji všem za povzbudivá slova. Je mi jasné, že v tom nejsme sami. Opožděné mluvení u chlapců je dost časté, alespoň jsem to vypozorovala na různých diskuzních webech. Přestože (pozitivně) závistivě pokukuji po ostatních dvouletých dětech a podléhám srovnávání vývoje, v hloubi své duše jsem přesvědčená že můj syn je v naprostém pořádku a mluvit bude. On je totiž jen pečlivý, důsledný a opatrný, říkáme mu "pan rozvážný". Ve svých dvou letech neustále chodí a uklízí nejen po sobě, ale i po sestře, nejraději má vysavač a mokrý hadr.... Už jako roční mimi po napití zavíral kojeneckou láhev a odkládal na stolek... Před týdnem mě dostal tím, že sám chodí na toaletu (norm.WC, odmítá nočník) a mě vykazuje za dveře, ty musím zavřít. Tak si říkám, že s mluvením čeká do té doby než to bude perfektní, občas mu totiž unikne nějaké to slovo, v poslední době je to ACH JO. Řekla bych že se rozvíjí naprosto normálně. Nebýt tedy neurologa, tak mě nikdy nenapadne se pozastavit nad tím, že moc nemluví, resp. srovnávat jeho vývoj s vývojem ostatních vrstevníků. Takže jsem se vlastně stala "srovnávačkou" proti své vůli, závěry si však nechávám pro sebe. Přeji všem, co máme podobné dětičky, ať to brzy doženou. Jednou všechny budem s úsměvem vzpomínat na nonverbální slovník, který s dětmi používáme (jsem unešená z toho jak si rozumíme beze slov).
Linda
  • 
14.10.2009 22:33:58
Hm, tak poznámky o velikosti mně taky dostávají. Máme čtyřletou dceru naprosto normálního vzrůstu (že je "normálního vzrůstu" usuzuji dle velikosti oblečení - číslo velikosti a věk jí většinou sedí). Co mně ovšem překvapuje, že při takovém tom běžném tlachání se známými nebo rodiči na hřišti jsem se od cca poloviny lidí dozvěděla, že "Ona je ale na svůj věk velká, ne?" a druhá půlka lidí mi zase řekla: "Ale je docela malinká, ne?". Což jenom dokazuje, že je vzrůstem průměrná :-) Nicméně mě překvapuje, jak můžou lidi řešit/komentovat něco tak nezajímavého...
 Příspěvky 110 z 138 [Dalších 128 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.