| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Puberťák

 Příspěvky 110 z 42 [Dalších 32 >>]
renata spilkova,1 dospívající dcera
  • 
24.5.2012 15:36:37
tenhle članek je suproví.uplně sedí na moji dceru.
nini.ni
11.7.2011 10:35:24
já si myslím, že bych mohla poradit. sama jsem totiž zvíře puberťák a poddruh nesnesitelný. rodiče přišli na to, že na mě prý platí jedině odměna např. "pokud si uklidíš pokoj můžeš na počítač" či "pokud dostaneš z matematiky ? jedniček můžeš navrhnout kamarádce, aby u nás přespala" ~6~ nebo na mě prý platí to, že mi začnou říkat naprosto šíleně např. beruško nebo miminko moje nebo jinou HROZNOU zdrobnělinou. to ví, že já to prostě udělám, abych tohle nemusela poslouchat a mohla si zalíst do pokoje.~;(( a mi puberťáci si vždycky najdeme způsob jak obejít zákazy.proto mí rodiče už většinu zákazů zrušili. a jedna rada nakonec- pokud nám dáte hodně velkou volnost budeme vám MOOOOC vděční a vy budete mít dokonce i trochu klidu.~;)~;((
15.5.2010 21:16:36
Zdravím, jsem tu nová, ale často hledám "útěchu" v těchto diskusích jiných maminek, protože alespoň tak vím, že nejsem v tom sama ~;)Mám 15-ti letou pubošku a bordelu udělá za 3 kluky a o škole a přístupu k ní ani nemluvím~n~ a roční dcerku~m~ U té starší jsem měla pocit, že jsem ve výchově udělala vše potřebné k tomu, aby až přijde toto období puberty (které trvá od 11) bylo co nejvíc v poho, ale je navíc děsnej flegmatik, takže hledám roky - marně!!!! nějaký způsob, co by na ní platilo - ale bohužel~a~. Vstup do jejího pokoje je vážně zážitkem a zákazy za např. profláknutou písemku o které věděla týden dopředu a vykašlala se na ní a samozřejmě za 5 ...Takový zákaz počítače, televize či ostatních super činností jí vůbec nerozhodí ~a~ Můžu křičet, brečet, po dobrém po zlém ~o~ prostě cokoliv, ale bohužel jsem nenašla způsob, jak jí vysvětlit, že takový bordel a přístup ke škole je nežádoucí .... Stejně nyní je už na jakou koliv změnu pozdě ~;)Jsem už také často dost vyčerpaná, protože tu mladší ~p~ už rok stále kojím, tudíž i několikrát za noc, takže absence spánku je vysoká, ale již dávno jsem pochopila, že tohle vše je bohužel v dětech samotných. Mají svůj svět a tudíž i v tom bordelu se vyznají (a když nééé, tak nevadí) a hlavně je to v povaze a ta se nedá změnit ani po dobrém a už vůbec né po zlém, ale zakřičet se občas musí ~q~ Flegmatik je již od mala, i když žádná puberta ještě ani náznakem nebyla a když přišla, byl to boj, a je stále, ale pokud nemusím, nehrotím to, i když často nevím, jestli mám brečet, nebo se smát, protože dcera odsuzuje alkohol, drogy, kouření aj.,,, takže vlastně máme vyhráno ~b~ A co si neuklidí, mladší ocucá, roztrhá a zašantročí (včetně učebnic či obrázků tajných klučičích idolů)~t~ A souhlasím s ostatními, co mají doma stejně pubertální kvítka - co není v prádle-neperu, nežehlím-pokud věci jsou na hromadě, ... ale i tak dokáže přijít a obejmout, dát mi hubana a říct - mám tě ráda a za nic bych tě nevyměnila ~s~~s~~s~ Nemohu poradit, ač bych ráda, protože sama občas radu hledám a potřebuji, ale asi nám nezbyde nic jiného, než vydržet ~t~ Hezký večer všem a pevné nervy ~3~
VítězSlávek
13.10.2009 12:35:39
Doporučuji - sice starý, ale dobrý - článek http://www.rodina.cz/clanek4348.htm . Ten se mi vybyvil hned po přečtení toho dnešního :o))
12.10.2009 6:11:14
A tak to já moc dobře vím. Pamatuji si svoji pubertu a jak jsem někde psala, pokud by to bylo ještě takhle, tak bych to i brala. Slovo fór jsem použila jednak protože to už udělal někdo přede mnou a zůstalo to v názvu, jednak proto, že je to vtipně napsaný článek a je jedno, kdo ho psal nebo přeposílal. Ale díky za varování. ~;)
10.10.2009 21:12:52
Ani po třech dětech nejsem připravená ~:-D Znám, ale znovu mě to rozesmálo, až slzím... Možná je to tím zoufalstvím, že mi nepomůže nic. Snad jen místo antikoncepce užívat antidepresiva. Budu mít hodně dětí, ale bude mi to jedno ~;)
Olinka
10.10.2009 12:48:56
A jak to zvládáš - to přeci není ani v lidských možnostech. Ale my ženský asi vydržímě vše. Máš můj obdiv ~c~
Olinka
10.10.2009 12:43:22
No mám také jisté zkušenosti - 1 syn 18 let 198 cm, druhý syn 8 let zatím zlatíčko. To už nezbývá nic jenom to nějak přeží. Čekala bych , že v 18 už bude puberta pryč a z chlapečka samostatná jednotka, ale ouha ještě to asi chvíli potrvá. Mě můj syn častuje poznámkami "jsi hustá matka" a když se vzpouzím tak jstem prý "hysterka" a kdo by nebyl? Je to fakt záhul. I kydž bych neměnila, byla by to asi nuda.~o~
Petra
  • 
8.10.2009 14:00:12
A já s Váma naprosto souhlasím :-D
Petra
  • 
8.10.2009 13:58:55
A já s Váma naprosto souhlasím :-D
 Příspěvky 110 z 42 [Dalších 32 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.