| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pojď si se mnou povídat!

 Příspěvky 110 z 31 [Dalších 21 >>]
1.3.2012 11:27:32
Nám budou v září 3 a nemluvíme vůbec. Všemu rozumíme,ale nemluvíme. Čeká nás foniatrie a logopedická školka.
MIRRI
9.9.2010 13:25:09
AHOJ MÁM KLUKA 21MĚSÍCŮ A TAKY SKORO NEMLUVÍ JEN MAMA TATA MNAM A SVÍTÍ ZATÍM SI DRMOLÍ PO MIMINKOVSKU ŽE MU NIC NEROZUMÍM NEBO KŘIČÍ ALE ZASE SE DOBŘE DOROZUMÍ GESTY A MOC DOBŘE ROZUMÍ ~x~JSEM RÁDA ZA VAŠE NÁZORY ASPON VÍM ŽE JE TO NORMÁLNÍ ŽE JEN POTŘEBUJE ČAS,JINAK PODLE TABULEK ATD.JSEM SI UŽ ZAČALA MYSLET ŽE JE NĚJAK POZADU DÍKY MOC ZA UKLIDNĚNÍ~z~~q~
tarantinka
  • 
19.7.2010 13:42:08
Vždy když si přečtu odborné články o tom co by dítě mělo v jakém věku umět, berou mne mrákoty (o manželovi už radši ani nemluvit) co to máme doma za retardovaného klučíka (za měsíc 2 roky), ale díky diskusím vás lidí "od fochu" jsem zase v klidu, že to zase s námi tak strašné není - že ještě moc nemluvíme, že nechodíme na nočník a kdesi cosi.... Mooooooooc díky za uklidnění
19.7.2010 13:38:33
Ahoj, Ondrovi jsou dva a taky téměř nemluvíme. Máma, táta, bába, dědě (děda), titi (kytky), ně (jídlo), am (tam), ee (všechno fuj od záchoda až po odpadky), doda (voda), baf (pes), gaga (všechna zvířátka), papa a to je tak asi vše. Hygiena to je u nás taky oříšek, nočník nechce, malé prkénko na WC také ne, čurat ve stoje na stupínku do záchoda taky ne, ale plínky taky ne. Uf.......~Rv
9.7.2010 9:15:42
děkuji za podporu. jsem z toho taky docela špatná že mi holka namluví. je jí 23 měsíců. na nočník taky moc nechodí. tet ji nechávám lítat doma hambatou a neustále jí říkám jestly nechce dělat ee. občas si jde sednout na nočník ale většinou mi řekne ne a za chvilku z roztaženejma nohama čůrá. z mluvení jí jde nejlíp né. je to takovej malej negativysta.jinak Irenka a Sofinka což je jméno její sestry a její je oboje kaka.máma a táta umi také a koko místo káko(bombon).hapa místo hapala bibí místo bebí.zkrátka slabiky jen pokud jsou obě stejné.hahí je haha.a tak podobně.Bohužel starší holka byla dost šikovná tak je dost srovnávám což bych neměla, ale je to těšké když me starší dcera od roku a půl krasně mluvila a byla bez plen.
11.5.2010 12:29:37
Zdravím.
Měla jsem z toho velmi těžkou hlavu, že můj synek ještě ve dvou letech moc nemluví. Umí pár slovíček a ta stále opakujeme. Velmi rád si se mnou před spaním povídá, co jsme ten den dělali a doplňuje mě svými slovíčky. V okolí jsou děti, které už povídají. Chci poděkovat za vaše příspěvky. Budu mít dneska klidnou noc ~x~
8.9.2009 10:27:23
Můj syn taky moc nemluvil a taď mně s něj bolí hlava,nezavře pusu. Když měl 2 roky spou stu slov si pozměnil po své
sluníčko-sokočí
vrtulník-vokočí
náklaďák-naautočí
pupík-poka
utobus-autočí
plenka-pekon
já nechci-nečuť...aj
Rennka
6.9.2009 10:52:27
Jojo, já zas jako děcko milovala říkat verlyba a karkulačka
4.9.2009 21:57:40
ahoj, taky patrime do klubu nemluvku. Synkovi budou tri! za tri mesice a jeho slovnik cita cca 20slov, vsechno rozumi, vsechno ukaze nebo zahraje... mluvit ne!
vyber uzivanych slov mne trochu uklidnuje, ze mluveni jeste nepovazuje za nutne (mama, tata, tatra, tahac, piknik, bigbeat...bubak) ale trosku nervozni uz preci jen jsem. obzvlast kdyz se vratime z MC, vrstevnici i mladsi vesele recituji Kolo kolo mlynsky...a my si jedem hlavne tu posledni "udelalo BAAAAAAAAAC" ~a~
Ecim
3.9.2009 14:29:40
Také znám ze svého okolí podobný případ. Holčička začala mluvit o něco později a pak se rychle rozmluvila během velmi krátké doby. A to vím, že se jí doma velmi věnovali.
Starší synek je spíš po mně, ale manžel prý také dlouho nemluvil, vytvářel si svou vlastní řeč z citoslovců a do 6 let také docházel k logopedovi. (Žertem říká, že nemluvil proto, že prostě neměl potřebu. Dneska mluví hodně.) Jsem zvědavá, jaký bude mladší synek. Naštěstí nepatřím k matkám, které si myslí, že její děti musejí všechno umět nejdřív a nejlépe :-)
 Příspěvky 110 z 31 [Dalších 21 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.