| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kanadskému učiteli systém kryje záda

 Příspěvky 110 z 103 [Dalších 93 >>]
Bumbi&05,08,10
12.5.2009 1:43:00
ehm... ani se dvěma vysokýma školama ve mě spojení "kmenový svaz" nevyvolalo prostě nic. Natož spojení se Sámovou říší...

Jsem produktem klasického biflovacího školství ČR 80. let...
Misa + 2
  • 
11.5.2009 21:42:50
Andi, kde je vaše škola? Takového něco hledám už několik let a nenacházím...
Denisa, tři dospělé děti
  • 
11.5.2009 9:48:22
Tak musím říct, že ze základky jsem už 45 let, ale všechny ty pojmy, o kterých píšete, si ještě pořád pamatuji. Asi nás toho tenkrát hodně naučili. A k těm zlomkům, taky bych to ještě zvládla. Je fakt, že jsem do školy tenkrát chodila ráda.
Milada.
11.5.2009 0:54:44
Patricio,

ono jde taky o to, že tady: http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=11581250 píšeš: když se dítě na prvním stupni dozví....

jenže přece v páté třídě (což je první stupeň) se ta látka dál a víc rozvine, ne?

Zrovna dneska četl můj syn (prima=šesťák) už po několikáté Hrdinu Nika, tak se ho zeptám, co ví o Sámovi a a Avarech. Už o tom něco mlel při obědě, ale neposlouchala jsem ho.
Osobně si myslím, že učitelka typu Jeny to ve škole pak udělá tak, že někdo, kdo četl Nika, povypráví o něčem z knihy, povypráví co se dočetl o kupci (o Sámovi), o samotném příběhu Nika, někdo jiný ze třídy k tomu bude mít něco jinýho - třeba se zaměří na netu přímo na Sáma, dá se třeba zajít na výstavu - napadá mne výstava malíře Buriana, kterej Štorchovky ilustroval, další dítě/učitel povypráví o Avarech, někdo třeba fakt nastuduje i tu bitvu...u Jeny si to totiž dovedu představit úplně v barvách, viděla jsem, jak se s ní děti učily třeba o Sedmi divech světa, viděla jsem, jaký projekt měly děti na prázdniny, viděla jsem, pomocí jakých pomůcek si děti předváděly dobu, kdy žili jejich praprarodiče..atd.

10.5.2009 17:00:25
Dík, už tedy vím, že jsem čas od času blbá jak tágo nebo pučtok, takže budu říkat "jak tyč", vypadá to, že tyče mají velice nízké IQ.
Milada.
10.5.2009 15:41:20
Možná tady: http://www.rozhlas.cz/regina/slova/_zprava/175665

je ještě lepší vysvětlení.
Milada.
10.5.2009 15:38:15
Pučtok Putzstock = hůl(tyč) na čištění, patrně tedy na protahování hlavní.

Hůl není zrovna chytrá, takže proto.

Ale taky jsem musela použít hledání jinde:)
10.5.2009 15:34:29
Žabátko, ty umíš vyjmenovat většinu afrických států? Vzhledem k tomu, že jde většinou o kvazi státy s proměnlivými hranicemi, statutem i názvy, musím před tebou fakt smeknout.

Jenom ale jestli trochu nekecáš.~;)

Jinak je nade vší pochybnost, že neznáš všechny Američany osobně:)), takže představa, že jsou blbí jak pučtok(holky, co je to pučtok?) je kdovíkde pochycený stereotyp.
10.5.2009 15:13:00
Kdybych se s tebou hádala, je to o ničem. A i s českým vzděláním ti nepovím, kde leží Togo apod. Nejsem nějaká zastánkyně školství USA, ale tyto výkřiky se mi protiví.

Btw - Togo má cca 5 milionů obyvatel. Tedy polovina ČR.
10.5.2009 11:50:14
Jenže Severní Amerika je světadíl a to, že těch 25 států známe jako USA neznamená, že je to jeden velký stát. Ty země se od sebe dost odlišují a určitě se to nedá srovnat např. s Plzeňským krajem,-)
 Příspěvky 110 z 103 [Dalších 93 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.