| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pomoc, důchodce II.

 Příspěvky 110 z 172 [Dalších 162 >>]
Leandra
16.10.2010 8:39:54
HULVÁTI OMLOUVAJÍ SPROSTOU STÁŘÍM!
Leandra | 16.10.2010 08:34
Denně se setkávám ze sprostou agresívní sebrankou důchodců,kteří kdykoliv mají příležitost ,tak napadají mladé lidi i děti ,a to za cokoliv.Sami jsou tím nejhorším vzorem pro další generace ,mnozí jsou tak hloupí a nevzdělaní ,jediné platné řešení všech sporů ,které sami vyvolávají ,je praštit holí.Jak mají mladí lidé tuto bandu respektovat,když se chovají jako pravěcí lovci z jeskyní.Kdysi jsem věřila ,že se ze stářím dá vyjít v klidu,ale teď co bydlíme v Brně ,tak vidím na každém kroku tu žlučovitou nenávist k mládí a všemu kolem.Je oni mají ve všem pravdu a přednost si vynucují nasílím a sprostotou a pak se diví ,že se jim to vrací.~q~
Etraska
  • 
8.7.2009 20:02:52
No víte, ono je to všechno o tom, jak se mnou ty lidi mluvěj. Když mě někdo hezky mile osloví, nebo mi i dá radu ale hezky přijemnym tónem, tak jsem ráda a hned se s nim začnu bavit. Ale když na mě někdo bezdůvodně škaredě zařve, tak se mě to samozdřejmě nelíbí. Jde jenom o to jek to řekneš a né o sdělení.
18.4.2008 14:09:50
Martino, já tehdy s kočárkem nikdy na nákup nejezdila. Mojí kamarádce se totiž stalo, že nutně si musela koupit hyg. potřeby a do místního "obchoďáku" se s kočárky nesmělo - odvážit se toho, se rovnalo být téměř odstřelena. Ona nechala kočárek před vchodem jako to dělala každá, když potřebovala nakoupit, sprintila si koupit ony potřeby a když se vrátila, kočárek tam naštěstí byl i s dítětem, jenže dítětem komplet nahým /v zimě/. A důchodce to rozhodně neudělal. To bylo "božské období". Sice nadáváme na současnou dobu, ale do tehdejší doby bych se nevrátila ani za nic. Spoustu věcí jsem zažila, spoustu slyšela. A důchodci? Ti se neřešili, řešili se totiž úplně jiné věci.
Martina + 2 děti
  • 
18.4.2008 14:01:27
Vše co zde bylo napsáno je celkem nic proti mým zážitkům. Je mi 42 let. Děti se mi narodily v době, kdy nebyly žádné supermarkety jen obyčejné sámošky nebo pultovky..S kočárkem jet do prodejny? Neexistovalo. Musela jsem kočárek nechat venku, co nejblíž výloze a tak abych na něj viděla. Několikrát se mi stalo, že malá začala plakat, vypadl jí dudlík a nějaká starší "hodná" paní rychle přiběhla a šátrala v kočárku a hned dávala malé dudlík do pusinky. Nebo začala s kořárkem rumplovat "houpat" že by z toho jeden dostal mořskou nemoc. Bylo zcela běžné, že jakmile babča zblejskla kočárek už u něj byla...Každopádně skoro pokaždé následovalo hlazení, houpání, podávání dudlíku, upravení oblečení či jen čepičky, někdy i kontrola zda není mokrou plenu. V tu chvíli jsem vždy nechala košík košíkem a následoval běh ke kočárku. Pokaždé byla dotyčná uražená. Protože ona to přeci myslela dobře...
Jana a Markétka (1,5 r.)
  • 
8.3.2008 21:02:16
Já taky růžovou barvu dvakrát nemusím, ale je těžký pro holky něco v jiné barvě vybrat. Ale teď, vzhledem k tomu, že naše malá je extrémně pohyblivé a zvídavé dítě (takže po odchodu z pískoviště vytřepáváme..),jsem jí na jaro pořídila tmavě zelenou (nejspíš "chlapeckou";) bundičku. Pro holky měli na výběr mezi bílou a růžovou... fakt nevím, kdo to vymýšlí.
Pokud jde o "dobře míněné rady" - taky jsem jednu dostala, na autobusové zastávce jsem - krmíce dceru přesnídávkou - nejdřív dostala otázku, jestli je to dostatečně výživné jídlo, pak jestli jí to vůbec chutná a pak ještě, jestli mně tím taky krmili... snažila jsem se být milá, ale stát se mi to znovu, tak pánovi nejpíš řeknu, ať se stará o sebe.
Ale většinou se mi stává, že se někdo usměje, prohodí pár slov, za což jsem spíš ráda, protože s malou si ještě moc "nepokecám".
Jajina, David 16/11/05
  • 
8.3.2008 20:03:27
My máme doma 2 yorkšíry a učíme naše dítě, že cizí pejsek se prostě nehladí. Já osobně nejsem typ, který hladí cizí psy nebo nechává hladit svoje psy a to jsem se setkala s lidmi, kteří prostě nečekaně vrazili ruku do tašky a začali mi psy hladit. Když jsem těm lidem slušně řekla ať mi psa nehladí, tak se ohradili, že se přece nic neděje. Na to já, že já je taky nehladím nebo neošahávám. Nikdy nevím jakým způsobem zareagují, protože se jim dotyčný nemusí líbit, nebo nemusí mít svůj den. Mám hodné psy, ale nikdy člověk neví. Může mi kdokoli tvrdit, že jeho pes neublíží, ale kdo ví, třeba mu rupne v bedně.

Teď mám 2letého chlapečka a lidi se mi na něj snaží šahat. Opravdu netuším, kde se ta drzost v lidech bere sahat na cizí děti. Vždycky se jim snažím se synem uhnout, nebo zabránit v kontaktu s ním. Nebaví mě vysvětlovat lidem proč to tak dělám. Navíc je mi to ztíženo tím, že syn je družná a komunikativní osobnost.

Když jsou lidé slušní, tak si snimi popovídám, ale neslušnost neomlouvám. Učím syna, že se má vždy chovat slušně a hezky, ale v dnešní době je to opravdu těžké.
Daniela +Barunka 9/05
  • 
8.3.2008 15:38:26
Mám 2,5 letou dceru, dlohovlasá blondýnka, na první, druhý i třetí pohled typická holčička, má i naušnice...-) Vzhledem k jejímu stylu hraní a chození jí pravidelně na písek a procházky do lesa oblékám do zelené, hnědě atd, krom čepičky a botiček...a otázky typu.." ty jsi holčička nebo chlapeček ?" mě už nechávají v klidu...upozorňuji že naušničky má vidět...pořád musím vysvětlovat proč nechodí v růžové když je ta holčička atd...takže ať žijí DŮCHODCI....-)))))
5.3.2008 19:22:21
Přesně tak, taky neházím všechny duchodce do jednoho pytle ale za tím co jsem napsala si stojím. Nekterí hulváti jsou a vek je omluvit nemůže, to by mohl vek omlouvat i mladé - jsou přece ještě nerozumní.
Raduza
5.3.2008 14:05:26
Taky synátor bude vozit kočárek s panenkou, a schválně do obchodu (doufám, že bude chtít), aby z něho vyrost hodnej chlap a uměl se postarat :-). Psychologové doporučují
Raduza
5.3.2008 13:23:36
Taky mě jednou žduchl zezadu důchodce, když jsem z tramvaje sjížděla s kočárem po schodech. Otočila jsem se a seřvala ho na tři doby, i když normálně mlčím, ale toto už fakt bylo moc. Spadla jsem málem já i kočár s malým. Byla jsem fakt doruda. Věk neomlouvá hulvátství.
 Příspěvky 110 z 172 [Dalších 162 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.