| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Tabulky, tabulky, kdopak vám dal hlas?

 Příspěvky 110 z 142 [Dalších 132 >>]
Petra, 2 deti
  • 
12.8.2007 2:36:41
Presne tak. Dite by se melo samo naucit sedet. Ma dcerka zacala lezt v 6 mesicich a posadila se 7 nebo 8 mes. Muj syn zacal lezt a postavit se na nohy v sedmi mesicich a posadil se az v 9 mesicich.
zuzana
  • 
6.8.2007 14:24:00
Podle mě má autorka článku ukázkové dítě, protože pravý sed je opravdu kolem 8měsíce a to z polohy na čtyřech a přesně jak popisuje takže nechápu, kde se píše, že by mělo dítě v 6měs.sedět???? A opravdu je vhodné si na to počkat a dítě neposazovat i kdyby to mělo být trošičku později.
zuzana
  • 
6.8.2007 14:22:19
Podle mě má autorka článku ukázkové dítě, protože pravý sed je opravdu kolem 8měsíce a to z polohy na čtyřech a přesně jak popisuje takže nechápu, kde se píše, že by mělo dítě v 6měs.sedět???? A opravdu je vhodné si na to počkat a dítě neposazovat i kdyby to mělo být trošičku později.
1.8.2007 20:43:01
Souhlasím v podstatě se Zuzkoú. Ovšem co se týče informací je to někdy těžké. Sháněla jsem info ohledně kojení, jak dlouho je pro děti nejlepší (syna jsme kojila do jeho 2let, holčičce je zatím 1,5). Tak co jsem tak načetla, usoudila jsem že bude dobré do těch dvou kojit. Ovšem když byl holčičce asi necelý rok, musela jsme brát ATB, když jsem MUDr. upozorňovala že kojím, tak ta na mě koukala jako na zjevení, a pak se do mě se sestřičkou pustili (no nebudu to popisovat, byla jsme z toho celá špatná) A jak si pak má laik vybrat?
30.7.2007 17:51:30
Ahoj po delší době, dík a taky zdravím, Zuzka
katka
  • 
30.7.2007 14:31:58
Ivo,
díky. Byli jsme na dovolené, tak jsem nepsala. No a dnes mně při kojení něco zabolelo, tak koukám - a vidím malinký zoubek :). takže dostanu na šaty! jen nevím, od koho :)
Jíťa
  • 
29.7.2007 21:18:58
Už při první dceři jsem zjistila, že tabulky jsou na houby. Měla jsem takovou bezvadnou knížku, kde bylo popsané, co by mělo mimčo v jakém věku umět i s radami jak mu pomoci se rozvíjet, pokud by snad zaostávalo. Dcera se absolutně odmítala těmito tabulkami řídit a rady taky příliš nepomohly.

Teprve když jí byly asi 2 roky jsem si uvědomila, že její vývoj probíhá v jakýchsi poskocích. Abych upřesnila - 1. rok, kromě pasení koníčků nedokázala vůbec nic (nepřevracela se, neudržela v ruce hračku, neseděla apod.) Zhruba v 8. měsíci začala z pasení koníčků lézt a asi v 10 měsících už sama chodila.

Stejné to bylo s mluvením. Do 2 let uměla říct jen tři slova: máma, bába a dát. S tím si vystačila a pak najednou z ničeho nic mluvila v celých větách a odříkávala básničky.

Podobné to bylo i později a vlastně to trvá dodnes. Má prostě období stagnace a pak všechno během krátké doby dožene a vlastně i předběhne tabulkový vývoj. Akorát, že jí to trošku komplikuje život ve škole, protože i tam prostě někdy je pozadu a někdy zase strašně napřed.
  • 
27.7.2007 13:08:36
Ne, Zuzano nejsi magor, jsi zodpovedna a urcite neni k zahozeni si precist literaturu, ktera vetsinou vychazi od ODPOZOROVANYCH a opakujicich se jevu, cimz mama pri prvnim miminu nedisponuje - mozna pri dvanactem....
V podstate s Tebou souhlasim - i kdyz jsem psala o instinktu - ale proste vychazim z moji zkusenosti : mezi mymi potomky je rozdil 15 let (!!!) a v mezicase se clovek k leccemus dostane a i si to precte ( ano, ano :-)))) anebo to " okouka " v beznem zivote , proto jsem psala o tom instinktu.
Ne rozhodne magor nejsi...Tak se mej
Zdravi Iva alias First
  • 
27.7.2007 13:08:34
Ne, Zuzano nejsi magor, jsi zodpovedna a urcite neni k zahozeni si precist literaturu, ktera vetsinou vychazi od ODPOZOROVANYCH a opakujicich se jevu, cimz mama pri prvnim miminu nedisponuje - mozna pri dvanactem....
V podstate s Tebou souhlasim - i kdyz jsem psala o instinktu - ale proste vychazim z moji zkusenosti : mezi mymi potomky je rozdil 15 let (!!!) a v mezicase se clovek k leccemus dostane a i si to precte ( ano, ano :-)))) anebo to " okouka " v beznem zivote , proto jsem psala o tom instinktu.
Ne rozhodne magor nejsi...Tak se mej
Zdravi Iva alias First
nozilu
26.7.2007 19:52:20
Mám dvě děti. Starší syn (nyní 9let) seděl ve 4 měsících sám. Doktorka nadávala, tak jsme jí oznámila, že ho uvazovat nebudu a ležet nechce. Od té doby byl klid. Sám chodil v 10 měsících.
Mladší syn (6,5 měsíce) leze jako ráček už asi měsíc. Dnes se začal sám přitahovat do stoje v ohrádce. Pokud jej položím, je hned na bříšku a někam se plazí, s oblibou si sám sedne a potom žuchne na bříško a odplazí se zase dál. Doktorka pouze prohlásila, že je o 2 měsíce napřed.
Když jsme ve 3 měsících byli v nemocnici a on nepásl koníčky (neboť měl při porodu zlomenou klíční kost a nesměla jsme jej dávat na bříško), tak jsme museli cvičit. Ze začátku řval, ale pak se mu to líbilo a brzy se naučil otáčet sám. Dosud se ale nenaučil otočit se z bříška na záda. Neřeším to.
PS: Kamarádky syn je také hodně napřed. A jiné kamarádky holčička je zase pozadu. Každé dítě je jiné.
 Příspěvky 110 z 142 [Dalších 132 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.