| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Psychologické aspekty bydlení

 Příspěvky 110 z 29 [Dalších 19 >>]
Královská Realitní
6.6.2018 22:38:24
WWW.DUCHODOVARENTA.CZ Vlastníte nemovitost a chcete se zajistit na stáří?
Seniorům ve věku od 65 let nabízíme v rámci tzv. zpětné hypotéky pomoc s řešením, jak se finančně a trvale zajistit na stáří a využít k tomu bezpečně vlastní nemovitost. Výsledkem našeho modelu zpětné hypotéky je důchodová renta v podobě vyplácení pravidelných měsíčních částek ve sjednané výši. Zpětnou hypotéku nabízíme formou odkupu nemovitosti, kdy je současně zřizováno věcné břemeno doživotního užívání bytu nebo domu. K účelu zpětné hypotéky může sloužit nemovitost, jež se nachází kdekoliv v České republice. Partnerem a garantem celkové realizace je přímo naše společnost KRÁLOVSKÁ REALITNÍ, spol. s r.o. , která působí na trhu již více než 14 let.
24.11.2011 17:15:10
Máme 4+1 v paneláku. Ovšem prostor téměř nepoužitelný - dva dětské pokoje mají necelých 8m2. Téměř nulový prostor pro uložení věcí (nelze udělat ani vestavné skříně, snad jen pod strop). Jsme rádi, že máme svůj byt, že má sice 4 pokoje, ale pořád máme pocit, že se sem nemůžeme vejít. S dětmi pořád věcí přibývá a jaksi neubývá. Na druhou stranu, kdybychom měli dostatek financí, byla bych schopná totálně změnit prostor, zrekonstruovat, přestavět, vyměnit nábytek... ale díky dispozičnímu uspořádání našeho bytu v paneláku to ani nejde. Jako dítě jsem si sama minimálně jednou za rok "přestěhovala" pokojík - aby byl "nový". Stůl vyměnit za postel, postel vyměnit se skříní, křeslo dát k protější zdi. To mě moc bavilo! ~:-D
31.8.2008 14:14:12
Jsme na tom podobně - máme obecní 2+1. Zbytečně velkou chodbu, kuchyň je dostatečná, v obýváku máme taky troje dveře z toho jedny velké a dvě okna téměř přes celou jednu stěnu. Takže si umíte představit jak to tam jde uspořádat. Obývák má ještě "podivný tvar". Pak máme ještě jeden malý pokoj. Bydlíme tam čtyři. V jakém stavu byt je to je věc druhá (v zimě plísen, vlhko, vysoké náklasdy na topení), obec s tím nic nedělá. Jde tam vše slyšet od sousedů. Chceme si kupovat naštěstí vlastní byt, větší.Takže se nemůžu dočkat.
Lada D. dvě dcery
  • 
2.6.2007 14:01:42
Také u nás respektive v našem dětském pokoji hrozilo zavalení lavinou hraček. Vše poskládat a urovnat byl úkol téměř nadlidský. Doporučuji Trofast (IKEA) a barevné krabice. Roztřídila jsem hračky do krabic a světe div se, zatím to funguje. Od února letošního roku mají naše děti uklizeno.
31.5.2007 19:22:22
diky za snahu toho mnoho napsat ale říká se někdy méně znamená více stěžejních myšsenek článku naopak nebylo mnoho díky evža
  • 
30.5.2007 11:24:58
Ester, nejsme ve svém, máme to jen pronajaté. Ale dívejme se na to optimisticky: jak my budem vytrénovaní v mezigenerečním soužití, ve sdílení, empatii, odolnosti vůči stresu , chaosu a nečekaným událostem :o) to se hned tak někomu nepoštěstí :-p
  • 
30.5.2007 11:23:50
Ester, nejsme ve svém, máme to jen pronajaté. Ale dívejme se na to optimisticky: jak my budem vytrénovaní v mezigenerečním soužití, ve sdílení, empatii, odolnosti vůči stresu , chaosu a nečekaným událostem :o) to se hned tak někomu nepoštěstí :-p
Toranoko
  • 
29.5.2007 23:12:15
Jojo, to je pravda...ja jsem to myslela spis obecne....jinak ja se ted stehuju temer porad - bydlim po podnajmech, a krome toho, ze jsem od 15 let mela vzdycky aspon dve bydliste [ doma a intr, ale dosahla jsem i docela slusneho poctu 4] a musela neustale presouvat kupy veci, za posledni rok a pul jsem se stehovala asi 5x. Uz me to taky pomalu zacina unavovat :-} :-}
29.5.2007 22:22:29
S tou změnou máš sice pravdu, ale já jsem jednak vyrůstala vedle matky - šílené přestavovatelky a upravovatelky bytu, do jejíchž přesunů já neměla co mluvit, a jednak jsem se během posledních cca 15 let čtyřikrát stěhovala, z toho třikrát předtím rekonstruovala, takže mi byt, kde se deset let nehne ani stolkem, připadá jako nedostižný ideál... :-)
Toranoko
  • 
29.5.2007 17:24:51
Ja se trochu zajimam o feng suej a tak mi takovyhle pohled na bydleni prijde naprosto normalni a prirozeny - vzdycky premyslim o tom, jak je co funkci, prakticke a zaroven vyvazene z hlediska energie a toho, co byt, pripadne pokoj vyzaruji.
Jako deti jsme se sestrou nekolikrat radikalne prestavely pokoj, dokonce se i menily nektere mistnosti v byte - nastesti pro to rodice meli pochopeni. Moc si nedovedu predstavit, ze ziju nekde, kde se 20 let nic nezmeni..vzdyt za 20 let se clovek sam meni, tak se meni i jeho okoli..to mi prijde naprosto logicke...
A jsem moc rada, ze i veda zacina konecne pocitat s vecmi jako citeni, intuice, vsimavost a kreativita - clanek je moc hezky napsany
 Příspěvky 110 z 29 [Dalších 19 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.