| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodičům malých křiklounů aneb řevem k silné osobnosti

 Příspěvky 110 z 121 [Dalších 111 >>]
25.5.2011 8:59:39
~R^~R^~R^
tak tohle je správná reakce, podle mne...
taky mám to "zvláštní" dítě... teď už je to super, úžasný a velký kluk, opravdu hodně chytrý, ale když byl malý...~n~~n~~n~...vzpomínám si, jak jsem často ráno - ve 4, v 5 hodin po jeho probuzení (po noci zpřetrhané pláčem a kojením) počítala, kolik mi ještě zbývá hodin do té doby, než usne... jak dlouho to vůbec můžu vydržet...

Taky jsme zkoušeli nechat "vyřvat" - 3 noci, bylo mu cca 7 měsíců (už normálně baštil příkrmy).... to byl opravdu strašný zážitek - budil se a vzklykal celé tři noci...hrůza - nevyspali jsme se ani on, ani já... jediné co to způsobilo bylo, že dodnes!!! není ochoten být sám v místnosti - ani doma, ani u babičky... nedojde si sám ani na záchod - potřebuje mít pocit, že na něj alespoň někdo vidí....

a musela jsem ho naučit se mazlit - normální věci, které normální děti umí, tedy spát, jíst, mazlit se - to on prostě neuměl....

Děkuji velice Dr. Prekopové - její metoda PO mi zachránila vztah k synkovi ...

Opravdu, kdo to nežažije, ten to nepochopí...jak sama paní doktorka řekla... kdyby se Vám narodilo jiné dítě, neřešila byste takové problémy....~6~
23.6.2010 15:37:15
možná pomůžu...
... mám doma také zřejmě velmi podobného synka - autoritativní reakce se také u nás míjí účinkem - spíš vše jen zhoršuje.

U nás zabralo pevné obětí - metoda Dr. Jiřiny Prekopové - jako lusknutím prstů jsem měla naprosto jiné dítě...

Faktem také je, že od té doby, co jsem se s touto metodou a názory Dr. Prekopové seznámila, synka při vztekání nevykazuji (neizoluji), ale spíš ho objímám a funguje to daleko lépe. Praktikuji na synovi od cca 2,5 roku - dříve jsem o této metodě nevěděla.

23.6.2010 14:58:04
..no jo, jenže ten článek je o miminku, které pořád řve, a řve když je novorozené, pak i větší ... prostě pořád... já to měla doma taky... to není o vzdorování! to je o něčem úplně jiném...!
kdo nezažil, nepochopí!! ... já jsem taky velkou zastánkyní Dr. Prekopové - bohužel jsem se k ní dostala až v synových cca 2,5 letech...

mmch. naučit spát jsem svého synka taky zkoušela metodou nechat vyřvat (opravdu - zoufalí rodiče dělají zoufalé věci) - já vydržela jen 3 dny - Kubča prořval cca v 7-mi měs. komplet 3 noci - plakal i ze spánku (já se nevyspala vůbec) - výsledek je ten, že teď ve svých necelých 5-ti letech naprosto odmítá! být sám v místnosti, i v ní sám usínat (má svůj pokojíček, spí tam sám, ale usíná vždy s někým, NIKDY do něj nechodí sám a NIKDY si tam sám nehraje!)
Paradoxně je to extrovertní a velmi velmi společenský chlapeček s až exhibicionistickými sklony~y~, po manželovi navíc velmi silná osobnost...
Spát celou noc začal sám ze dne na den, bez jakéhokoli mého přičinění týden přes svými druhými narozeninami (já jako miminko spala celou noc sama po skončení 6-ti nedělí)...
Pavlína
  • 
20.11.2006 19:06:49
Já teda nevím ale po přečtení MUSÍM souhlasit se Zdenkou,protože MÁ pravdu!!Nejsme přece otrokyně, máme své potřeby a nenechám aby dítě mnou oralo a vláčelo.když je dítě nakrmené, přebalené atd.není nemocné, tak nevidím důvod proč by mělo ječet jak na lesy a měla bych ho chovat nebo ¨jako debil kojit do roka. ˇŽádný takový, je pravda pokud si nevymezím hranice nyní, už si je nevymezím nikdy. a Děcko si se mnou bude dělat co chce a bude mi skákat po hlavách , v pěti mi liskne, v deseti mně uhodí pořádně a v patnácti mně zabije. Dítě musí vědět kde jsou hranice, a to od kojeneckého věku!!!
Jsem speciální pedagog a vím o čem mluvím, specializuji se na psychopatologii a mám své zkušenosti !!Vím to.Ale Zdenko, Vy si z nich nic nedělejte však ony se budou všechny v budoucnu divit, co jim miláčkové přichystají za překvápka.
Re.Zka
  • 
20.11.2006 10:03:27
První poradna pro rodiče nadměrně křičících kojenců v ČR vznikla v Centru kompexní péče ve Fakultní nemocnici Motol v Praze. Poskytují péči pediatrickou, neurologickou, psychologickou a psychoterapeutickou, a v případě potřeby také rehabilitaci či pomoc soc. pracovnice. Pro bezplatnou pomoc se lze obrátit na adresu: Centru kompexní péče pro děti s poruchami vývoje FN Motol, V úvalu 84, 150 06 Praha 5, tel 224 433 791.
Více viz článek v časopise Děti a My I/2006, str. 11 (vydavatelství Portál). http://www.portal.cz/dm/
Katka
  • 
19.11.2006 9:49:34
Musím říct, že moje holčička je taky pěkně divoká. I když asi ne tak jako Váš chlapeček. Tento článek se mě ale velice příjemně dotknul, dokonce jsem se i dojala. Souhlasím se vším, co jste napsala.Každé miminko je prostě osobnost a my ho musíme respektovat a milovat takové jaké je. Je pravda, že se teprv všechno učí, přijímá nové podněty a seznamuje se s nimi. A my jsme tu od toho, abychom jim pomohli do toho světa přijít co nejlépe. Ještě jednou dkuji za výborný příspěvek, teď už se tomu jen směju.
  • 
10.11.2006 9:07:56
Mám tři dcery jedé je 21 druhé 17 a třetí 15 a syna 16 měsíců. Mohu srovnávat jaké je to mít děvče a chlapečka. Holky jsou samostatnější a kluci holt maminčiny mazánci. Nejstarší nespala ale nekřičela a když už křičela stačilo pustit vysavač a usnula. Nesnášela mě jako matku již od narození,kojení odmítala už v porodnici a milovala tatínka. Platí to dodnes. Jak se smířit stímto faktem? Doma tyran venku to nejhodnější dítě pod sluncem. Co stím? Chodila v 6 měsících mluvila brzo. Druhá dcera takové normální klidné miminko kojené do 6 měsíců,také brzo chodila i mluvila. Třetí dcera plakala až po pár týdnech jsem zjistila že je jí jen zima a to se narodila v červnu. Člověk by řekl je teplo tak proč ji navlíkat. Potničky a takové různé to by byl děs. Plačící dítě které nespalo stačilo dát do zimního fusaku a ejhle už se spalo. Je prostě jen zimomřivá. U maminy v bříšku bylo tepo. A ten poslední? Je kojený doteď na nespavost a neustálý pláč- pomohlo teplo a mámina náruč. Mám ozkoušené i na dětech kamarádek že když plačou a není důvod tak hodně tepla pomohlo a dítě neproplakalo již žádnou noc. Není věda ozkoušet co vlastně dítě potřebuje jen to teplo napadne málo koho. Jakmile se dítě naučí křičet nic stím nenaděláme dokud to nepřejde. Chovat a chovat a stejně to nepomůže a stulit je do telé deky i když se potíte je velmi uklidňující pro takového prcka. Polohování klubíčko učí v dnešní době již v porodnici tak jaká věda,každé dítě je živé ale né každé se venku cítí v bezpečí. Proč dávat dítě do postýlky samotné spát, 9 měcíců je s maminou a najednou bud samostatný a spinkej sám. Ne to je nemorální připadá mě to jako dá dítě do děcáku. Spát s maminou je přirozené. I to je problém dětského pláče. A dokud to vyžadují budou tak spát dál. Spí celá rodina. Vychovávala jsem tak tři v garsonce 10 let. Dítě vážně nepláče úplně bez důvodu. Poplakat si musí, ale neustálý křik je na pováženou že děláme něco špatně. Jak jinak by ten prcek mohl říct mámo já nechci být sám a není mě tak teplo jako u tebe.
nevím nemám recept na rozum jen zkušenost že ozkoušet se má všechno, dokuk není spokojený jako v bříšku. Je to jen rada. Jinou pro tak-zvané křiklouny nemám. Začněte s teplem hned jak nezabere nic co zkoušíte potom už jen čekat. Neměla jsem děti které položíš a ono je vklidu sem tam poplače. Ale noc byla a je naše jsme přitulení když se budí cucne si a nebo zašmátrá že tam jsem a spí. Když tam nejsem tak si zamručí a pochovám ho a spí dál. Mám tak čas pro sebe a spaní není problém. Za ozkoušení nikdo nic nedá a postýlku má jako hračku. Holky tam spaly od dvoulet. Není to taková oběť a jsou spokojeni všichni.
  • 
10.11.2006 9:07:49
Mám tři dcery jedé je 21 druhé 17 a třetí 15 a syna 16 měsíců. Mohu srovnávat jaké je to mít děvče a chlapečka. Holky jsou samostatnější a kluci holt maminčiny mazánci. Nejstarší nespala ale nekřičela a když už křičela stačilo pustit vysavač a usnula. Nesnášela mě jako matku již od narození,kojení odmítala už v porodnici a milovala tatínka. Platí to dodnes. Jak se smířit stímto faktem? Doma tyran venku to nejhodnější dítě pod sluncem. Co stím? Chodila v 6 měsících mluvila brzo. Druhá dcera takové normální klidné miminko kojené do 6 měsíců,také brzo chodila i mluvila. Třetí dcera plakala až po pár týdnech jsem zjistila že je jí jen zima a to se narodila v červnu. Člověk by řekl je teplo tak proč ji navlíkat. Potničky a takové různé to by byl děs. Plačící dítě které nespalo stačilo dát do zimního fusaku a ejhle už se spalo. Je prostě jen zimomřivá. U maminy v bříšku bylo tepo. A ten poslední? Je kojený doteď na nespavost a neustálý pláč- pomohlo teplo a mámina náruč. Mám ozkoušené i na dětech kamarádek že když plačou a není důvod tak hodně tepla pomohlo a dítě neproplakalo již žádnou noc. Není věda ozkoušet co vlastně dítě potřebuje jen to teplo napadne málo koho. Jakmile se dítě naučí křičet nic stím nenaděláme dokud to nepřejde. Chovat a chovat a stejně to nepomůže a stulit je do telé deky i když se potíte je velmi uklidňující pro takového prcka. Polohování klubíčko učí v dnešní době již v porodnici tak jaká věda,každé dítě je živé ale né každé se venku cítí v bezpečí. Proč dávat dítě do postýlky samotné spát, 9 měcíců je s maminou a najednou bud samostatný a spinkej sám. Ne to je nemorální připadá mě to jako dá dítě do děcáku. Spát s maminou je přirozené. I to je problém dětského pláče. A dokud to vyžadují budou tak spát dál. Spí celá rodina. Vychovávala jsem tak tři v garsonce 10 let. Dítě vážně nepláče úplně bez důvodu. Poplakat si musí, ale neustálý křik je na pováženou že děláme něco špatně. Jak jinak by ten prcek mohl říct mámo já nechci být sám a není mě tak teplo jako u tebe.
nevím nemám recept na rozum jen zkušenost že ozkoušet se má všechno, dokuk není spokojený jako v bříšku. Je to jen rada. Jinou pro tak-zvané křiklouny nemám. Začněte s teplem hned jak nezabere nic co zkoušíte potom už jen čekat. Neměla jsem děti které položíš a ono je vklidu sem tam poplače. Ale noc byla a je naše jsme přitulení když se budí cucne si a nebo zašmátrá že tam jsem a spí. Když tam nejsem tak si zamručí a pochovám ho a spí dál. Mám tak čas pro sebe a spaní není problém. Za ozkoušení nikdo nic nedá a postýlku má jako hračku. Holky tam spaly od dvoulet. Není to taková oběť a jsou spokojeni všichni.
eva, ondra 2 roky
  • 
9.11.2006 23:31:12
ac si velmi vazim dr. prekopove, ne se vsim s ni souhlasim. je to jiz starsi dama (s bohatymi zkusenostmi !)a zda se mi, ze jeji metody na urcitou cast nove prichazejicich deti nefunguji a ja sama bych je kolikrat ani nepouzila.je to jiste vyborny odbornik, jen mi prijde, ze nejde tak uplne s dobou ...
Martina
  • 
9.11.2006 21:25:14
Mila Zdenko, Vy to asi skutecne nemate v hlave v poradku ze? Hluboce lituji vase deti.A jeste tu pisete, ze jste syna dvakrat uhodila... to je opradu HRUZA, uz si asi nevite jinak rady, kdyz problemy resite timto zpusobem.Pokud piseste...."proc bych si nemohla zarvat, kdyz on rve celej den..."prave prote mila Zdenko.. Vy mu "zakazujete jecet, ale sama to delate! Jak to ma pak pochopit, kdyz to vidi u vas?To nedava smysl... stejne , jako kdyz dite na pisku prasti jine, neresim to tim, ze ho bouchnu taky,protoze mu tim ukazuju, ze uhodit se smi.... mam z vasich prispevku dojem, ze tite nesmi byt ditetem..ze hned od zacatku MUSI vsechno chapat a nesmi udelat chybu.
Mimiko se musi naucit byt samo, protoze vy na ne nemate cas... jednou vam vas syn za vasi vychovu urcite podekuje
 Příspěvky 110 z 121 [Dalších 111 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.