| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodičovský příspěvek

 Příspěvky 110 z 417 [Dalších 407 >>]
studena irena
  • 
7.2.2006 16:41:15
Asi se naše vláda diví že malá porodnost já se nedivím,protože je všechno drahé a mladé děvčata radši chodí do práce než aby šly na mateřskou.Toho vláda docílila že se nerodí děti protože lidé mají málo peněz vždyt než abych šla na mateřskou za 3500 tak radči budu chodit do práce protože vím že by jsme to nezvládly.Vládo měli by jste s tím něco dělat a nešetřit tam kde nemáte!!!!Vy si utáhněte opasky protože vy máte s čeho..
studena irena
  • 
7.2.2006 16:40:19
Asi se naše vláda diví že malá porodnost já se nedivím,protože je všechno drahé a mladé děvčata radši chodí do práce než aby šly na mateřskou.Toho vláda docílila že se nerodí děti protože lidé mají málo peněz vždyt než abych šla na mateřskou za 3500 tak radči budu chodit do práce protože vím že by jsme to nezvládly.Vládo měli by jste s tím něco dělat a nešetřit tam kde nemáte!!!!Vy si utáhněte opasky protože vy máte s čeho..
  • 
23.1.2006 10:02:24
Ahoj Tedy tento příspěvek je do nebe volající!Možná jste vyžily z toho co jste měly jen proto že bydlíte v nějaké vízce ale počítám spíše s tím že vás podporovaly rodiče.Mě osobně v dnešní době pouhé 4 500 Kč na jídlo pro 4 člennou rodinu nestačí!!!Nevím vy možná ano???Jsem tedy doma,manžel je strojvedoucí v metru takže jeho plat se pohybuje něco nad 20 000 Kč.Skoro 15-ti letá dcera půjde na střední školu a již teď mám hrůzu co to všechno bude stát peněz ikdyž jde na státní(pomůcky-knihy atd.).Samozřejmě jako spousta mladých jsme zadluženi kde se dá.Takže půjčky a různé poplatky a co mi zbyde???Zaokrouhleně 7 000Kč.Tak mi řekněte z čeho mám spořit na důchod,jak si mohu dovolit si jen tak něco koupit abych nemusela neustále přemýšlet nad tím co si mohu dovolit koupit a co ne??!!Kde je ovoce a zelenina???Každý den Dítěti jogurt???Musela bych asi chodit krást!!!!!ale to jsem zas právě slušně vychovaná že bych nikdy nekradla!!!A to je právě to že za výchovu našich dětí by nám měly zvýšit krodičovský příspěvek!!!!MY jsme rodiče a my VYCHOVÁVÁME naše DĚTI aby z nich byli řádní občané našeho státu!Tak za to chci mít taky řádně zaplaceno!Paní se ale řadí asi mezi ty že mít děti si bude moci jenom někdo,že???Mám děti proto že je miluji a život bez nich si neumím představit.Končím za případné hrubky se omlouvám.Jiřina
Mirka, dvojčata 2,5 let
  • 
22.1.2006 20:57:47
Milý autore článku,
se svou pózou pseudozastánce matek a rodin byste si měl laskavě uvědomit jednu věc. A to, že lidé by si měli pořizovat potomky proto, že to považují za své poslání, za přirozený běh věcí. A s tímto přesvědčením rodičů je nutně spjata i představa toho, jakým způsobem své potomky uživí.
V přírodě to tak totiž chodí odjakživa.
Pokud si někdo pořídí potomky aniž by tušil kde na jejich výživu "vezme", je to krajně nezodpovědné.
Jestliže si některé rodiny pořídí děti přímo svědomím, že jim na ně někdo bude platit, považuji to za parazitismus podobného druhu jaký provozují v přírodě snad už jen kukačky.
Dovolím si citovat jednoho přispěvatele z diskuze na i-dnes: "... uvědomte si laskavě, že zvyšováním podobných dávek si budeme vytvářet pouze další příjemce takových dávek..." se kterým se naprosto ztotožňuji.
Osobně považuji za větší přínos podpořit mladé lidi, kteří pracují a z obavy ze ztráty změstnání si děti nepořídí, než přidávat těm, kdo už děti mají, nepracují a nikdy pracovat nehodlají, protože je podobné příspěvky na děti slušně živí.
(Dovolím si podotknout, že mi dvě děti sstačí, protože je to přesně ten počet dětí pro které máme doma místo a které jsme schopni SAMI uživit a poskytnout jim případně i možnost získat dostatečné vzdělání aby se i oni sami dokázali v dospělosti postarat o své rodiny.)
6.1.2006 23:37:06
Ahoj Vlaďko,jen jsem Ti chtěla říct, že jsi to pěkně napsala!! Souhlasím s tebou!!! Měj se fajn a zvyšování rod. příspěvku třiktát zdar, zdar, zdar! :-)
markéta
  • 
3.1.2006 16:03:34
No jo, ale to sis vydělala na sebe, ne na školu. Kdyby se platilo školné, byla bys schopná si vydělat na sebe a ještě na školné?
markéta, Tereza 7/03
  • 
3.1.2006 15:43:50
Aby bylo každému řečeno, na co jdou zrovna jeho odvody opravdu není možné, protože každý by byl ochoten přispívat např. na postižené, školy, dopravu, ale kdo z nás by chtěl dávat daň třeba na vězení, že ? :-)))
Simona, 3měsíční Ivetka
  • 
2.1.2006 12:16:33
Myslím, že diskuse už nemá smysl, protože se politici lekli a žádné zvyšování rodičovského příspěvku nebude..
Péťa, mimi
  • 
2.1.2006 11:57:48
no to je pravda, kdo mě do tý práce vezme??s dítětem?
Péťa, mimi
  • 
2.1.2006 11:57:04
no to je pravda, kdo mě do tý práce vezme??s dítětem?
 Příspěvky 110 z 417 [Dalších 407 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.