| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Malý spolujezdec potřebuje být v bezpečí

 Příspěvky 110 z 201 [Dalších 191 >>]
PajaMM
2.1.2006 22:25:31
Mas naprostou pravdu. A nesmis se dat!!!

ja v tomhle zkusenosti nemam - myslim s taxiky. Ale nejspis, uz kdyz se taxi objednava, tak si to domluvit dopredu, popr. kdyz k nemu nekam dojdete, vybrat si takove, ktere bezp. pasy ma...

Jinak je cela autosedacka naprosto k NICEMU!!!

A zivoty deti jsou ohrozeny...

Preju hodne stetsi, pevne nervy a silnou vuli pri prosazovani tohoto nazoru!!!


A vse nej do noveho roku!
Pavla B
2.1.2006 22:20:23
Právě jsme absolvovali rodinnou hádku při jízdě taxíkem. Taxíkář neměl bezpečnostní pásy na sedadlech a můj manžel mu dal za pravdu, že není zapotřebí autosedačku "obtížně" poutat pásy, ale stačí jen zaklínit mezi zadní a přední sedačku, účinek v případě nehody by prý byl stejný jako kdyby byly použity pásy...Pokládám to za holý nesmysl ale oba pánové si notovali...mám obě své děti ráda a nechci čekat až se přesvědčím o své pravdě ani se nechci rozvést, jak mám reagovat ?
Věra.
2.12.2005 12:48:13
Milado ano , bohužel většina dětí těžce zraněných a mrtvých při nehodách jsou ty nepřipoutané.
Mám pocit že snad od července 2006 budou autosedačky povinné, ale nejsem si jista.

Jestli ano, vítám to, sice se možná ozvou hlasy "porušování svobody rodičů"..v tomto případě raději omezení jejich práv a záchrana života a zdraví dětí, které ve svých autech vezou.
Je to stejné jako alkohol za volantem, porušování rychlosti..a..t.d.

Když nemají lidé rozum, nutno zákonem....:-)...a měly by být přísnější, na džungli na našich cestách...a vymahatelnější.
Milada.
2.12.2005 12:44:01
No jeste by to chtelo doplnit toto: http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krimi&c=A051202_094932_krimi_ton

cituji: Řidička, která vezla tři nepřipoutané děti ve věku 4, 7 a 8 let, narazila do stromu.

Holčičky by podle zdravotníků zřejmě zachránilo, kdyby seděly v autosedačkách, nebo byly alespoň připoutané.
PajaMM
2.12.2005 12:07:33
Nedavno jsme to videli taky a je to hrozny pohled...A je to "jen" plysovy medved...
2.12.2005 11:54:42
U nás byl jeden čas taky boj o autosedačku - manžel uznával, že je důležitá, ale když "jedeme jenom "za roh" do školky...". Pak nějak byla v televizi nějaká kampaň a v rámci ní ukazovali na trenažeru pani s velkým plyšovým medvědem a náraz ve čtyřicítce... když viděl, jak ten medvěd po nárazu letěl, asi mu to naštěstí nějak docvaklo.

S.
Milada.
2.12.2005 11:48:13
Oni to lidi pochopej, nebojte :-) Mame novej zakon, zacne platit a nebudou mit na pokuty.
PajaMM
2.12.2005 11:45:45
Pettino,
to je mi lito. My jsme nastesti oba stejni a hodne se bojime. A kdyz clovek vidi a cte testy, tak se jen utvrzuje. No a pak kdyz se stane takova tragedie, tak si rikame, ze sedacka je to nejmensi, co muzeme udelat...
Valkýra
2.12.2005 11:35:55
Danielo,
bohužel i můj manžel patří k lidem, kteří autosedačku vozí v autě jen kvůli policajtům, ale jinak "takový nepodstatný blbosti neřeší". Dcera už je velká, má jen podsedák a připoutá se sama, ale musí se jí to připomínat. Když jedou někam s manželem sami, připomínám jí to několikrát, protože on se na to vykašle. A stejně nemám jistotu.
PajaMM
2.12.2005 11:14:59
Pettino,

taky jsem si rikala, kdyz jsem to cetla, ze nevim, kdy to lidi konecne pochopi, ze dite MUSI VZDY pripoutat do sedacek...

Tohle se nemuselo stat...
 Příspěvky 110 z 201 [Dalších 191 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.