| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Těhotenská cukrovka

 Příspěvky 110 z 95 [Dalších 85 >>]
MUDr. Hana Krejčí
  • 
22.6.2009 19:20:44
Vše o těhotenské cukrovce (jak vzniká, rizika pro maminku i dítě a především - jak se správně léčí) se dozvíte na stránkách www.tehotenskacukrovka.cz. Autorkou je lékařka z ordinace dr. Moravcové zmiňované v článku.
HK
  • 
9.6.2009 18:58:24
Dietu není třeba dodržovat hned od začátku dalšího těhotenství, ale je nutné jít na zátěžový test co nejdříve. Více na www.tehotenskacukrovka.cz
Hana Krejčí
  • 
9.6.2009 18:53:53
Článek je moc hezky napsaný. O možných komplikacích neléčené cukrovky a další informace se dočtete na nových stránkách www.tehotenskacukrovka.cz Jsou tam také podrobné informace o dietě, kterou doporučuje dr. Moravcová.
Helena, 29tt
  • 
21.10.2008 10:37:13
V tabulkách se např. uvádí, že jablko obsahuje 13gS na 100g. Počítá se do toho i ohryzek? :-) Nebo si ho mám nakrájet na kostičky a pak vážit bez ohryzku, abych měla potřebný počet sacharidů..
Jana
  • 
2.10.2007 20:11:37
mě diabetes odhalili v 37týdnu a jediné čeho jsem si všimla,tak že při porodu mi častěji kvůli diabetesu hlídali ozvy..jinak jsem nebyla nijak omezovaná,asi i tím,že mi byl zjištěn tak pozdě..nevím..
Ted po porodu jsem musela jit znovu na krev,pro kontrolu a vše v pořádku..
11.9.2007 19:55:04
Ahoj, mám problém, dnes mi našli cukr v moči, ale bohužel jsme ráno šla nalačno, nic jsem sladkého neměla ani večer, nebo nevím co tak sladkého, že by to mohlo ukázat ráno na moči. Jsem z toho fakt špatná, jelikož nevím kdo z rodiny mohl cukrovku mít, jsem totiž adoptovaná, takže teď čekám na glykemickou křivku, jdu tam hned v pátek 14.9. ale opravdu se bojím....
Pokud máte někdo zkušenost nebo radu, budu ráda když mi někdo něco na to napíšete...
11.9.2007 19:54:29
Ahoj, mám problém, dnes mi našli cukr v moči, ale bohužel jsme ráno šla nalačno, nic jsem sladkého neměla ani večer, nebo nevím co tak sladkého, že by to mohlo ukázat ráno na moči. Jsem z toho fakt špatná, jelikož nevím kdo z rodiny mohl cukrovku mít, jsem totiž adoptovaná, takže teď čekám na glykemickou křivku, jdu tam hned v pátek 14.9. ale opravdu se bojím....
Pokud máte někdo zkušenost nebo radu, budu ráda když mi někdo něco na to napíšete...
11.9.2007 19:53:22
Ahoj, mám problém, dnes mi našli cukr v moči, ale bohužel jsme ráno šla nalačno, nic jsem sladkého neměla ani večer, nebo nevím co tak sladkého, že by to mohlo ukázat ráno na moči. Jsem z toho fakt špatná, jelikož nevím kdo z rodiny mohl cukrovku mít, jsem totiž adoptovaná, takže teď čekám na glykemickou křivku, jdu tam hned v pátek 14.9. ale opravdu se bojím....
Pokud máte někdo zkušenost nebo radu, budu ráda když mi někdo něco na to napíšete...
Mila, Dcera 3koky a 25tt
  • 
1.8.2007 14:49:37
Tak zatim mi nic vic nerekli jem ze nemam sladit apd. A ve ctvrtek jdu na ten glikenicky test, tak uvidim jak to dopadne. A jak pak jsi dopadla ty? Byli mimca veliky? Cetla jsem, ze se to pri cukrovce stava.
1.8.2007 14:26:20
ahoj
při druhém těhotenství jsem taky měla cukrovku a měla jsem si píchat inzulín což jsem odmítla a držela dietu....myslím,že je důležité mít u sebe glukoměr a mít možnost si to zkontrolovat sama....já jsem přišla na to,že mám více cukru ze samotné housky než když ji sním se salámem určitě žádné sladké ale taky pozor na sacharidy jako celozrné pečivo nebo sladké ovoce jako hroznové víno....jinak to asi chce vyzkoušet držím ti palce určitě to dobře dopadne a narodí se ti krásné a zdravé miminko
 Příspěvky 110 z 95 [Dalších 85 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.