| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Miminka a pobyt na čerstvém vzduchu

 Příspěvky 110 z 14 [Dalších 4 >>]
Dana, 2 předškolní děti
  • 
3.4.2013 21:36:54
Gwyn, souhlasím, že nejhorší je "procházka" do obchodního centra. Tomu jsem se snažila s dětmi - zejména v období od konce podzimu do začátku jara vyhnout. Opravdu je to semeniště bacilů. Co se týče procházek venku, je sice fakt, že to může být pro maminku také příjemné, ale... např. když dítě spí 2-3x denně, nemá smysl za každou cenu s ním opravdu 2-3x běhat ven, i kdyby to bylo na 30 minut. Vždyť i maminka si potřebuje odpočinout, třeba si i sama lehnout nebo něco doma udělat, co s malým miminkem nestíhá/nemůže. Takže myslím, že je rozumný určitý kompromis. Určitě na procházky chodit, ale balkony bych nezatracovala. Někdy je to i nutnost - třeba při dvou malých dětech, které mají odlišný denní režim. Takže třeba 50:50 může být dostačující. Zejména v zimě, při sněhu atd.
3.4.2013 15:25:46
Nikdy jsem neschvalovala tuto často uváděnou věc, kterou je "když se zrovna nedostanete s miminkem ven na procházku, tak ho alespoň nechte na balkoně nebo pod oknem" spousta lidí tímto spadne k tomu, že opravdu ven nejdou a řeknou si "no však je na balkoně to stačí" Pobyt venku prospěje i mamince, která je s dítkem zavřená doma. V zimních měsících stačí procházka na půl hodiny s dodržením pravidel (dítě starší jak týden a vážící více jak 3000g, teplota neklesne pod -10°C). Zdali je dítěti zima poznáte na aktuální situaci, zamyslete se jak moc jste oblečená vy, jak moc dítě, zdali vám stydne nos, není divné že i dítěti. Chladnější končetiny nejsou neobvyklé a ani na závadu, pokud máte pocit z miminka že je v klidu a pohodě. Nebojte se jít ven i v škaredém počasí jako je déšť, kočárky mají pláštěnku, těm to neuškodí a při takovémto počasí je venku čistější vzduch. A hlavně vycházka ven neznamená jít do nákupního centra kde především na novorozence může kde kdo přenést nemoci.
11.3.2008 20:49:05
Mě říkala doktorka i mamka,že dítě má mít o jednu vrstvu víc než co bych si navlékla já.To kvůli termoregulaci.Děti jí mají malou.S tím nosem si myslím,že je to blbost.
  • 
16.11.2007 9:55:33
Taky si nejsem jistá tím nosem. Moje holčička má nos většinou studený, i když tělíčko má horké. Navíc, půjdete-li i vy ven, venku zima, budete dobře oblečeni a nic vám nechybí, oblíkáte si i nos? Těžko, pak ho máte studený, ne? Tato rada asi platí pouze jen v případě, jste-li doma, kde nemáte přílišnou zimu, abyste balili dítě do deky apod.
kristina,holcicka
  • 
14.7.2007 17:11:42
p.doktorka tvrdi,ze se to pozna dle studeneho nosu a prave toho si nejsem tak jista.me p.doktorka rikala ze je normalni u miminek studenej nos,rucicky a nozicky a ze ji mam dat ruku na hrud a kdyz je tam pekne teploucko tak je ok...
29.4.2007 11:13:17
Tiež som na týchto stránkach po prvé velmi sa mi páčia az na to že sem možu písat hulváti ako táto pani ktorá si asi zmýlila stránky. Je až neskutočné že takáto osoba vobec može vychovat slušné deti. Dúfam že sa takto pred nimi nevyjadruje
Haniku
9.10.2006 15:30:05
diky
Haniku
9.10.2006 15:30:04
diky
Haniku
9.10.2006 15:30:03
diky
Haniku
9.10.2006 15:29:38
diky
 Příspěvky 110 z 14 [Dalších 4 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.