| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdy na nočník

 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]
macek
  • 
23.10.2012 18:25:09
Ahojky,ráda bych se vámi podělila o svoji zkušenost.Téma nočník je u nás poměrně diskutovaná záležitost.Můj názor je ten že každé dítě má své tempo,a nemá cenu ho jakoliv nutit.Spíše se docílí pravého opaku.Co jsem si vyslechla od sousedek,kamarádek že ještě nechodí na nočník,a že je ostuda,a já nevím co.Děti mají svůj vývoj,učí se zvedat,otáčet,broukat,sedět,mluvit,chodit.Mojí dceři ted"" byli 2roky,a týden jsme bez plenek,sama si řekne že chce čůrat,a kakat.A hlavně se na každýho vyprdněte,at"" si každý radí co chce,je to vaše dítko,a vaše rozhodnutí.Hezký den všem:-))
macek
  • 
23.10.2012 18:23:26
Ahojky,ráda bych se vámi podělila o svoji zkušenost.Téma nočník je u nás poměrně diskutovaná záležitost.Můj názor je ten že každé dítě má své tempo,a nemá cenu ho jakoliv nutit.Spíše se docílí pravého opaku.Co jsem si vyslechla od sousedek,kamarádek že ještě nechodí na nočník,a že je ostuda,a já nevím co.Děti mají svůj vývoj,učí se zvedat,otáčet,broukat,sedět,mluvit,chodit.Mojí dceři ted"" byli 2roky,a týden jsme bez plenek,sama si řekne že chce čůrat,a kakat.A hlavně se na každýho vyprdněte,at"" si každý radí co chce,je to vaše dítko,a vaše rozhodnutí.Hezký den všem:-))
  • 
3.8.2010 17:13:29
jsi moje jmenovkyne ale absolutne pro zIvot vetsiyn Z naS asi nepouzitelna.. i kdyz nevim. .mozna s tebou vetsina naooak bude souhlsit. co pises, jeeee ale osobne, tak to neni vetsina... tak netolerenatni a tak pribly a demagogicky.. prkelpy jso ujasne.. nemma cas, syn potrebuje ne me prispevky na inetu, ale tohle jsme fkatr musela... porost potrebuj me... tkaez preklepy.. vyberte si ne bo ne... ale tenhel porispevke n´to je na par facek pr ome... teda mozne i pro me ale podle me... ta pani ci slecna... snad nema ani torochu socialniho citu.. neo nevim, kdo o je.. mozna supermanka ?? asi no.... upne je mi z otho spatne. presne taheo lidi tvyho typu nam nicej zivot.. enbyt jich m.. mmAME SE JAKO V RAJI.. VPOHODE AKLID A SE VISM JAK MA BYT.. JENEU SE VUDKYCK OD VAS NECHAME ZENORVOZNIT. JAIOK ZE KDZY JSE ZAK NEKOMRPOPMISNI, ZE SI TEDFA MATE ASI PRAVUD. ZE JSME MY TI VELDE... vesticna anepouuitelna. nsa djen sma pro sebe... Renata

sorry torochu bych ot doupravila jle jdeme se v 15 mwsichc prebaůit aradi.. ;o))) uffff-- tyhel zensky teda fakt nemusim.... a ony me jiste tez ne... ;o)))
petra žižková
  • 
15.3.2010 16:06:02
No podle mne je horší nechavat dítě do třech let v podělaných plínách -fuj.~Rv Je to spíše než ohled na mentální vyspělost lenost maminky. Děti jsou rády v čistotě a suchu jako my, takže čím dřív tím líp ale přirozeně a nenásilně.~p~
Misa + 2
  • 
16.3.2009 22:14:31
Náš syn odmítal chodit na nočník či na záchod do svých tří let (i přes den). Měl spoustu jiných zájmů, v 18-ti měsících uměl všechna písmena, nejoblíbenější jeho zábavou v té době byly encyklopedie, ale když jsem ho posadila na nočník, udělal "luk" a děsnou scénu a bylo. Už jsem z toho začínala mít trauma, co jsem se naposlouchala chytrých řečí, že už je velký, a že by měl, navíc chtěla jsem ho dát ve třech letech od září do školky (je červencový) a hrozilo, že z plen nevylezem. Asi měsíc před třetími narozeninami nějak pochopil, že už je velký, začal chodit na záchod, během měsíce i přes noc a bylo vystaráno.
Takže bych to nijak nehrotila, ve škole dcera určině pleny mít nebude :-)))
Lucie Čechová
  • 
16.3.2009 17:37:54
Dobrý den,poraďte mi: malé jsou 2 roky a 3 měsíce a doposud mi stále nechodí na nočník, asi před měsícem jsem jí téměř 3 týdny nechávala doma bez plenek, jen na spinkání je měla a nepřišlo mi, že by jí to došlo. Prostě jí to nebere, ví že se počůrá......ale prostě nechce je pohodlná:-) můžete mí poradit nějaký fígl:-)Na nočník se posadí když jí řeknu, občas to chytneme a vyčůrá se. Ze začátku jsem jí i naplácala na zadek, (asi to byla chyba) teď to nedělám. Díky
Renata
  • 
13.2.2007 19:51:38
jak znám současné mladé maminky, tak budou raději do 4 let dávat pleny, aby nestratily pohodlí, prát plíny si nedovedou představit a hlídat ještě nočník?
Renata
  • 
13.2.2007 19:51:37
jak znám současné mladé maminky, tak budou raději do 4 let dávat pleny, aby nestratily pohodlí, prát plíny si nedovedou představit a hlídat ještě nočník?
5.1.2006 22:12:07
No jo, Libiku, jenže posadit na nočník můžeš jenom takové dítě, které se na něj posadit nechá ;o) Problém mého staršího dítka byl v tom, že sice v půl roce stála a chodila kolem nábytku, leč sama sedět dokázala až v cca 8-9 měsících (do té doby seděla = dřepěla na patách), takže vcelku neviděla důvod, proč by, probůh, měla někde SEDĚT, když je to tááák nezáživná činnost... takže vysadit ji po spaní, po jídle, před jídlem, před spaním či co já vím kdy - tak ji maximálně tak budu několikrát denně naštvávat. Na nočník se naučila sama, v roce a třičtvrtě jednou proběhla kolem nočníku a nechala v něm načůráno (myslím doslova, na nočník sedla teprve tehdy, když už opravdu teď chtěla a nezůstala na něm ani o vteřinu dýl, než bylo nutné), takže ze dne na den byla přes den bez plen (v noci jí plena vydržela asi do dvou a půl let - ani ne tak kvůli počůrávání, jako spíš proto, že odmítala na nočník kakat). Mladší byla jiná, ta si na nočníku poseděla, a seděla na něm s oblibou, od nějakých těch osmi měsíců, co seděla. Jenže to je tak všechno. "Zadařilo se jí" celkem dvakrát - to si pamatuju přesně, byla z toho překvapená víc, než já ;o) Co na něm má dělat pochopila taky až v roce a třičtvrtě, taky byla od té doby ze dne na den bez plen. V noci od dvou let.

Tím tě nechci odrazovat, jenom jsem se snažila říct, že když některé maminy mají představu, že "učit dítě na nočník od doby, co umí sedět" = "dítě k nočníku přikurtovat", může to být představa založená na jejich osobních zkušenostech se zdrahajícím děckem ;o)

S.+++

5.1.2006 20:14:47
Bylo pro mne překvapením, že současný trend "nočníkování" je situovám do velmi pozdního věku batolat. Mé dvě děti naprosto rozdílné povahy i opačného pohlaví začínaly tak, jak to bylo zvykem v těch "temných dobách", když pevně seděly, do dvou let byly bez plen a já mám kacířský plán to se současným miminkem zkusit také tak.Ono totiž nešlo o to, že se děti zmlátily, když se počůraly, případně, že se přikurtovaly na půl dne k čůrací nádobě. Jenom se normálně po vyspinkání, po jídle a v takových vyprazdňovacích situacích, posadily na nočníček a když se povedlo, tak je mamina pohladila a řekla třeba "nyny chlapeček":). Tak se pomalinku vytvářel zvyk,je tedy pravda, že to postupně přešlo v samozřejmost a když tak zpytuju svědomí, vidím, že jsem svým puberťákům nikdy nevysvětlila, proč maj močit na záchod. Třeba to ještě napravím.
 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.