| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak uklidit hračky

 Příspěvky 110 z 78 [Dalších 68 >>]
Lůca
  • 
10.4.2011 21:19:34
Tak to sedí....
Měli jsme s bráchou přesně takový pokoj...s tím rozdílem, že ta moje polovina byla ta u okna, bráchova ta u dvěří, kam bylo vidět (asi si naši mysleli, že když tam bude vidět spíš si uklidí...) Také si vzpomínám, že jsem mu několikrát uklízela...v noci, když spal - vydrželo mu to tak den, dva...

Dnes bych vám nepřála vidět, jak bydlí - je mu 20, snad se to ještě změní
Já nejsem rozhodně perfekcionista, někdy je teď u nás taky celkem nepořádek, ale většinou mám uklizeno.

Naší malé je 20měsíců... už nějakou dobu ovládá slovo patří.. A to tak, že když např. přijdu domů, "vysvětlí mi", že má sundat bundu a dát kam "patří"!, boty, ... a terve když je vše na svém místě, s roztaženýma rukama na uvítání uslyším "mámí"...
Takže na ní jakž takž p=latí dej to kam to patří... a většinou opravdu jde a dává věci na své místo...

No, uvidím, jak dlouho jí to vydrží!!!!
monika+09/11+04/98
10.1.2011 11:06:09
Jak je možné, že neposlechne?? Máme 13tiletou dceru a neznám, že by si neuklidila, když ji to někdo z nás řekne... Třebas to i zahází, ale uklidí...
9.7.2009 7:45:04
Mezi dcerou a synem je věkový rozdíl 5 let.Do tří let dcery jsme bydleli s mými rodičema.Takže jsem večer uklízela hračky já,protože ona je přece maličká a jako holka se nauklízí v životě dost.Tvrdila moje matka.Když se narodil syn,tak už jsme bydleli sami.Jemu stačilo pouhé vysvětlení,že když nechá rozházené hračky po zemi,lehce je může nedopatřením rozbít a pak se musí vyhodit,a aby něco našel,musí mít vše své místo.Takže jeden uklízel bez pobízení,druhý v žádném případě.Dětský pokoj měli takovou úzkou nudli.Každý svou polovinu.Syn měl tu,že jak se otevřeli dveře,bylo vidět jeho uklizenou stranu.Na druhé polovině-od dcery-binec.Kolikrát mu nedalo a uklízel i jí.Dnes už jsou oba dospělí a dcera má svou rodinu,bydlí jinde.Vše je stále při starém.Kluk má uklizeno a ona binec.~t~
7.4.2009 11:48:51
začalo to už dávno u starší dcery, pokud se hračka válela, a ona ji neuklidila více jak dva dny po napomenutích jiné děti by za ni dali nevím co, putovala hračka do pytle, když byl igelitový pytel plný, bez milosti jsem jela do dětského domova nebo mateřské školky a darovala jsem hračky školce, starší dcera to pochopila po první takovéto akci, mladší to absolvovala dvakrát, ted mají v pokoji krásný pořádek a když jedna něco ukončí okamžitě po sobě uklidí... na vánoce dělají čistku hraček a samy je odnáší do zmíněných institucí jako vánoční dárek, mě se doma nehromadí krámy od příbuzných a ony pochopily pořádek a solidaritu
Daniela, Martin 3 roky
  • 
29.12.2008 20:57:45
Taky řeším otázku úklidu hraček. Zvlášť před spaním. Velmi dobře funguje vysavač. Pohrozím, že hračky, které nebudou uklizené zbaští vysavač. Stačí jej nastartovat a synek běhá jako turbomyš. Sestra párkrát neteři vyhodila hračky oknem. Její manžel je nenápadně sbíral a schoval. Dceři řekli, že je asi sežral pes. Docela brzy pochopila, že tudy cesta nevede.
Klára
  • 
21.12.2008 23:57:12
http://www.eruditus.cz/knihy/brian-a-donna-gibbsovi/jak-si-usit-medvidka
4.12.2008 20:37:16
ahoj supr odpověď i jiné supr nápady na výchovu najdeš v knížce "Respektuj a buďrespektován" je fakt supr mohu doporučit ...~R^
3.11.2008 22:26:58
Jo, bohužel, u nás to taky nefunguje:-( Hračky už taky "uletěly" k dětem, co si pohrají a uklidí. A druhý den, když jsem chtěla, aby mi pomohl s úklidem, strašila jsem, že uletí i další. A on prý " Ano." "Ty chceš, aby uletěly?" "Ano" "Ty už si s nima nechceš hrát?" "Ne". Naprostý nezájem.
Mamča + 4 ♥
17.8.2008 10:26:34
Mám 4 holky. Sice se říká, že holky jsou pořádné a pomáhají doma, jenže opak je pravdou..Má nejstarší dcera se do uklízení moc nehrne, ale za menší odměnu s brbláním to udělá. Odměna je ve formě puštění tv v pokojíčku. Pokud se udělá vše, co od nich požaduji, mají puštěnou tv někdy i dlouho do noci.Ale pokud nesplní, jsem tvrdá a neústupná, i když dávají jejich oblíbený pořad. I když třeba jedna z nich "povinnosti" udělá a druhá ne, mají smůlu. Je sice pravda, že ta, která splnila, to odnese pro nic za nic, ale pro příště si dají pozor, aby mohly mít svoji tv, třeba i do večera. Mohu s klidným svědomím říct, že větší míře to funguje....
  • 
21.7.2008 13:43:37
Asi tak do 11-12 let jsme při uklízení hráli jednu ze dvou her.
První byla na hasiče, to když bylo potřeba uklidit rychle. Dali jsme si přilby na hlavy, udělal se nástup, hlášení, rozdělení oblastí (jako postel, stůl, část koberce), pak se zavelelo a každý se vrhl klidit tu svojí část. Pak jsme odpískali konec a opět nástup. To se opakovalo, než byl pokoj uklizený.
Druhá hra byla "na služku". Ségra nebo já dělala paní na zámku, která hledá služku na úklid. Byl to jako konkurz. Jedna ležela na posteli hrála paní a druhá hrála kandidátky na úklid. Čím směšnější, tím lepší. Takže služky šišlali, kulhali, nemluvili česky, poučovali paní, mluvili sprostě a pod.. Každá kandidátka dostala uklidit část pokoje. Po třech kadidátkách si paní vybrala a prohodili jsme se. Pochopitelně jsme se snažily každá hrát tu nejlegračnější služku,byla to zábava a pokoj byl uklizený.
:-)
 Příspěvky 110 z 78 [Dalších 68 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.