| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kojení skončilo, sezení začalo

 Příspěvky 110 z 16 [Dalších 6 >>]
  • 
10.3.2001 20:54:25
Ahoj Věrko,

i já mám stejně starého synáčka a stále ho kojím.Spousta známých se velice podivuje, že jsem to tak dlouho vydržela. Myslím si, že bys ještě s kojením neměla přestat a vydržet aspoň do jednoho roku. Také jsem měla s Felixem velké problémy než si zvykl na něco jiného nežli mateřské mléko.Často zvracel (zeleninové příkrmy se žloutkem,které nám tak p. doktorka doporučovala),takže chvíli trvalo nežli jsem objevila pochutiny, které mu vyhovují. Dnes už s krmením nemám problémy, ale přesto kojím dál, protože Felix se na to vyloženě těší a nedokážu mu toto odříct. Navíc umělé stravy si ještě za život užijí až až a mateřské mléko je asi to nejlepší, co jim nyní můžeme dát, Takže Věrko vydrž ještě !!!
Věra, Kryštof 9 měsíců
  • 
28.2.2001 20:28:57
Ahoj maminky, netrapte se, myslím, že 7 měsíců kojení je perfektních, a pokud miminko dále nechce, nic se neděje, prostě chce dát najevo, jak je už veliké...
Já mám problém spíše opačný, Kryštof je línej jíst, i když sní cokoliv, ne že by mu nechutnalo, je vyloženě pohodlnej, raději si vynutí kojení. Uvažuji o tom, že ho raději teď v březnu odstavím, protože mě to hodně vyčerpává, hubnu, nebo myslíte, že mám kojit za každou cenu dál? Za radu děkuje Vierka
Adéla, syn 6,5 měsíce
  • 
23.2.2001 19:54:21
Ahoj Káčo,
ti prckové jsou ale bazilišci, dokážou si sami říct o odstavení. Mám stejný problém s kojením už pár týdnů, Danýsek se se mnou doslova pere, když ho chci nakojit, a když se mi to podaří, nepije víc než pár minut. Dělám nejrůznější kejle, kojím v nejnemožnějších polohách, jen aby trošku polknul.Zajímavé, že v noci to dohání a pije bez debat. Obdivuju Tě, žes ještě odstříkávala, já na to po těch bojích nemám síly.
Hanka, 2 malé holky (1 + 4 roky)
  • 
22.2.2001 12:10:52
Mi se na přechod k "tuhé" stravě osvědčuje spíš držet se polívčiček, v nichž nechávám kousky, než "zahušťování"... zkraje musely být ty kousky opravdu hodně měkké (brambory, mrkvičku jsem musela dát vařit o něco dřív, hrášek vcelku se jí nelíbí ještě ani teď, těstoviny zatím taky nemiluje, maso musí být opravdu hodně měkké), takže jsem tvrdší věci mixovala a pak do toho hodila zpět ty měkké... a postupně už jenom lehce mačkám mačkadlem. Když se jí nějaký kousek nelíbí, dám 2 - 3 lžičky bez kousků a jedem dál. Kupodivu, piškoty, rohlíky nebo i kůrka chleba jí nevadí, ty si s gustem zažužlá.
  • 
21.2.2001 11:45:28
Ahoj Káčo,
čtu Tvůj deníček už od června a moc se mi líbí. Teď si pomalu začnu chystat tašku do porodnice a zaujalo mě, že jsi si zabalila jednorázové kalhotky. Zatím jsem se s tím nesetkala, a chtěla jsem Tě poprosit jestli bys mi nenapsala kde se dají koupit, kolik stojí a jak vypadají(jestli jsou látkové nabo papírové apod.)
Odpověz mi prosím na můj e-mail, který je v záhlaví.
Předem moc děkuji a přeji Vám hodně zdraví a radosti z Vašeho Adámka.
S pozdravem Blanka
  • 
18.2.2001 16:39:25
Mám podobnou zkušenost - kupované Michalovi chutná daleko víc než doma udělané. Zkusila jsem k mrkvi a bramboru přidat i to jablíčko - a světe div se - ono mu to velmi šmakovalo! Předtím jsem do něj "nacpala" tak deset lžiček a teď už jsem to ani nepočítala, protože snědl všechno, co bylo připravené. Takže můžu jen doporučit a díky za radu! Martina.
Monika(Michalka 1,25 roku, Vojta 4,25 roku)
  • 
16.2.2001 9:45:20
Dětem jsem kupovanou zeleninku ve skleničkách vůbec nezačala dávat. Syn byl jako miminko velký žrout a musela bych mu na oběd dávat tři, což tehdy vycházelo na 120 Kč za oběd a to mi připadá trochu moc.
Milada, dcera 3 m., syn 5 let
  • 
13.2.2001 21:54:58
To máte pravdu s těmi tkaničkami a šňůrkami, syn měl také takové "provázkové" období.

Milada
Míša, syn 4 roky
  • 
13.2.2001 17:00:05
Je to všude stejné. Můj syn sice snědl i doma připravené zeleninové polívčičky, ale ty kupované do něj padaly s větší chutí. Uklidňovala jsem se alespoň tím, že zelenina na dětské příkrmy podléhá přísné kontrole (na dusičnany atp.), zatímco na tu v obchodě, z které jsem vařila já, se tak přísné normy nevztahují (takže někdy doma připravené nemusí znamenat zdravější).
A nikdy nezapomenu, jak tatínek jednou o víkendu pečlivě oloupal a zbavil jadýrek košík domácích jablíček, rozvařil to na pyré, naplnil skleničky (bylo jich 14!)... A chlapeček to plival. Nesnědl ani lžičku. Dodneška jsem manželovi nepřiznala, že ta jeho slavná zaručeně zdravá kojenecká svačinka skončila nenápadně (tempem lahvička denně) v koši.
Lenka,Kubík 9 měsíců
  • 
12.2.2001 23:19:11
U nás byl s přijímáním maminčiny stravy stejné potíže.Chutnaly mu pouze kupované příkrmy. Až mi kamarádka poradila do vařených polévek přidávat i kousek jablka a rozmixovat.To zabralo.Nyní mu někdy, když se mi nechce nebo nemám čas vařit,dávám kupované příkrmy s bramborem, s rýží, s pohankou atd.
 Příspěvky 110 z 16 [Dalších 6 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.