| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Promoce - hezká tradice, nebo trapná šaškárna?

 Příspěvky 110 z 50 [Dalších 40 >>]
.kili.
18.10.2016 7:59:19
Slova, slova, slova
Lvice+lvíčata
26.9.2016 20:35:34
přesně tak o tom mluví lidé, kteří tuto životní metu nedosáhli...
a myslím, že následující komentáře jsou jednoznačné

zeptala bych se pisatelky zda tuhle životní metu dosáhla nebo je jen na té straně koukající a mnohdy tiše závidějící
znám i tak zavídějící, že se raději na promoci svých blízkých nedostaví.....z takových je mi na :-©

považuji to za pohrdání toho, že můj blízký člověk dosáhl přes všechna úskalí a sebezapření toho co já nikdy nedosáhnu...a přece mu nebudu přát k něčemu co mu nepřeju.....

bohužel máme takové blízké....~Rv~Rv~Rv~Rv
Hanina
  • 
26.9.2016 14:00:59
Co je trapného na školkové besídce pro rodiče? Pro ně se to snad dělá, aby viděli, co se děti ve školce/škole naučily. Mně i mým dětem bylo naopak líto, že jsem chodit nemohla, ptž. zaměstnavatel neuvolnil a na hodinu jsem si nemohla brát celé půldne dovolenou, nezvládli bychom prázdniny, neb babičky nebyly. Taky z těch akcí nemáme jedinou fotku, i to je mi líto.
Aladin
  • 
26.9.2016 11:45:23
Shodou okolností jsem absolvoval promoci před 4 dny, sice již to byla moje 3. promoce, ale i tak (nebo možná právě proto:) bych všem váhajícím doporučil sebe i blízké o tuto slavnost neochudit. Pokládám to za slavnostní ukončení studia pro absolventa i lidi kolem něho, kteří ho podporovali při studiu. A k titulům - jen občas zaznamenám, že se titulem někdo vyloženě chlubí, ale na druhou stranu nevidím důvod, proč titul neprezentovat (nejvíc to myslím vadí těm, co titul nemají) ....
Helena, tři děti
  • 
26.9.2016 9:03:59
Není náhodou, že se odjakživa v lidském životě vyskytovaly nejrůznější rituály. Mezi ty nejdůležitější patřiy ty spojené s narozením, se smrtí, ale hlavně ty, kdy dítě vstupovalo do dospělosti. A právě ukončení studia je jeden z nejdůležitějších momentů života jako určitý předěl. Nenechme si vzít žádnou takovou příležitost. A proboha, neoblékejme se k tomu jako na pohřeb.
Helena, tři děti
  • 
26.9.2016 9:03:59
Není náhodou, že se odjakživa v lidském životě vyskytovaly nejrůznější rituály. Mezi ty nejdůležitější patřiy ty spojené s narozením, se smrtí, ale hlavně ty, kdy dítě vstupovalo do dospělosti. A právě ukončení studia je jeden z nejdůležitějších momentů života jako určitý předěl. Nenechme si vzít žádnou takovou příležitost. A proboha, neoblékejme se k tomu jako na pohřeb.
Mína, dospělá dcera
  • 
26.9.2016 7:53:30
Mám dospělou dceru v prváku VŠ. Těch trapných situací s rodiči jsem si užila víc než dost.... souhlasím naprosto - chlubí se, kde můžou, ani neví čím.... Na všech akcích musí být, počínaje besídkou v mateřské škole, přes představení a turnaje pořádané základní školou či zájmovými organizacemi, konče (zatím) slavnostním vyřazením maturantů.... Myslíte, že ví, co (nebo kde) vlastně nyní studuje? ("No že je to vysoká a ve kterém městě by asi zvládli"). Ale že se předhání celá rodina, po kom z nich je tak šikovná, nemusím dodávat.... Ano, souhlasím, je to pokrytectví, protože lepším tématem k hovoru je bolavá noha, ruka, hlava, hlučná sousedka, uštěkaný pes.... Proč to tak je nevím. Sama si troufám říct, že vím o svém dítěti všechno, co mi má potřebu sdělit. Zajímám se, sdílím... Zkrátka u nás platí - všechno špatné je k něčemu dobré....
mike
  • 
26.9.2016 6:44:55
Koukám, že zde probíhá vskutku věcná diskuze :-DDD
mike
  • 
26.9.2016 6:35:25
Tak to byste se divila, kolik lidí dnes tuhle samozřejmost absolutně nezvládá :-DDD
25.9.2016 22:00:27
Já jsem v době promoce studovala paralelně další školu a měla jsem zároveň takové podivné "antiobdobí" - jakousi hodně složitou "fázi hledání sama sebe". Mé tehdejší antivýlevy jsem bohužel ventilovala nahlas tak často, že jsem jednou výraz "šaškárna" použila a moji rodiče se (právem) naštvali a na promoci skutečně nepřijeli. Došlo to tenkrát tak daleko, že jsem se ani včas nepostarala o fotodokumentaci, takže nemám z mé promoce jedinou fotku. Později mně to samozřejmě šíleně mrzelo a... s odstupem 20 let bych sama sobě napráskala. Moji rodiče (sami vysokoškoláci) mně z velké části na studiích živili, ale žili jsme všichni natolik odlišný život (já jsem ve své "antifázi" jezdila z kolejí k rodičům na víkend velmi málo), že to celé vzniklo spíš jen vyústěním vzájemného nepochopení druhé strany. Kdybych mohla vrátit čas, kousla bych se do jazyku, rodičům poděkovala za jejich maximální podporu a bývala byla ráda, že se slavnostního aktu zakonční mého studia zůčastnili. A zpětně bych bývala byla přála mým rodičům - nebrat prohlášení své tenkrát asi dost složité dcery tak smrtelně vážně...
 Příspěvky 110 z 50 [Dalších 40 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.