| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Z dětského světa mizí říkadla a zpěv. A je to škoda.

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1117 z 17 
Hilly
  • 
21.2.2013 17:09:33
Zvědavá, tam je ale u těch říkaček asi podmínkou, aby se dítě aktivně nějak zapojovalo. Když ve dvou letech sedí a tiše poslouchá, tak mi to přijde velice podezřelé, vždyť přece vůbec nemůže rozumět obsahu. Jinak je určitě jasný, že jsou mezi dětma obrovské rozdíly. Zajímavý je, že problémy s mluvením mají v mém okolí většinou druhorození. U nás je to také tak.
21.2.2013 16:47:06
Můj brácha taky začal mluvit později. A když začal, tak si všichni přáli, aby na chvilku přestal. Jinak si neumím představit den bez zpívání a říkadel. 18m dcera to má ráda, rozptyluji ji tak u jídla, aby jedla, u říkadel tleskáme, před spaním listuje 10 knížkami (leporela), z toho jsou 2 knihy říkadel. Zpívám, když ji krmím a jí se do toho moc nechce, zpívám při umývání nádobí, zpívám jí před spaním.
x x
21.2.2013 15:46:44
To je fakt, u nás je nesnášejí jak děti, tak já ~t~. Ale stejně dobře se dají nahradit prostě tím, že s dětma mluvíme a mluvíme hodně. Žádné z dětí nemá problémy s mluvením.
21.2.2013 13:46:09
První syn nenáviděl jakékoliv říkanky a básničky, s výslovností neměl nikdy problém. Dcera miluje, snadno si pamatuje a ráda opakuje říkanky, básničky i písničky, přesto chodíme na logopedii, protože špatně vyslovovala případně nevyslovovala polovinu souhlásek.
Vlasta, 2 dospělé děti, desetiletý syn
  • 
21.2.2013 13:19:20
Nejmladší syn do svých tří let vůbec nemluvil (ale poznal v té době celou abecedu :-) ), používal jen poslední slabiku slov, takže všechno bylo většinou "ka" (kočička, polívka..). A to jsem mu denně zpívala a četla všelijaké říkánky, nepomohlo nic. Pak se plynule rozmluvil během dvou měsíců a od té doby pusu nezavře :-D. Ve škole je bez problémů, takže si myslím, že pozdější nástup řeči nemusí nutně znamenat větší dispozice k poruchám učení.
ruže červena
21.2.2013 12:59:18
Tak neni to vzdycky uplne pravda nasemu malemu jsme zpivali,rikali rikanky a presto spatne mluvil a logopedie ho neminula.
Hilly.
21.2.2013 10:13:33
Nektere deti rikacky nesnaseji,co potom s nima:-)Bohuzel se to opravdu potom odrazi v tom mluveni ci spis nemluveni
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1117 z 17 

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.