| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nákupní horečka! Odoláte?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 27 [Dalších 7 >>]
Jája
  • 
25.1.2013 22:41:47
Zufi, předělávali jsme domek a těch knížek jsme za 3 generace měli doma tolik, že je fakt nebylo kam dát. Tak jsme to hodně omezili. Něco doma máme, ale už to je jen zlomek. Jenže já kolem knihovny chodím a můžu tě ubezpečit, že těch cca 250 a víc knih, co za rok přečtu, bych už opravdu neměla kam dát. Já chodím do knihovny číst i časopisy, i tak nestíhám přečíst všechno, co by mne zajímalo.
tamta
25.1.2013 20:27:38
z poukázek bych si nevybrala, protože bych v tom čekala nějakej fígl, upsat se, povinnost nakoupit za xx, nechat se někým ukecávat... Prostě nevěřím na akce, reklamu, zadara, ...
kreditka
25.1.2013 18:38:28
Petro pokud ale někdo nemá problém utratit i několik tisíc v knihkupectví tak podobné slevy nepotřebuje ~;) Pokud někdo kupuje knihu jen pro radost jednou za x měsíců a nemůže si dovolit do ní investovat je rozhodně lepší první varianta zadara i když to je další blbost, protože podobné poukázky jsou psány třeba kupón na 300,- při nákupu za minimálně 500,-. Ještě jsem neviděla že by někde rozdávaly knihy nebo jiné zboží jen za kupóny
Petra
  • 
25.1.2013 12:46:13
Tak já knížky, které se mi líbí čtu několikrát. Pořád se k nim vracím, Jsou autoři, od kterých musím mít všechno, abych byla spokojená. A pak jsou autoři, od kterých mi stačí si něco přečíst jednou. A to si půjčuji v knihovně.
Petra
  • 
25.1.2013 12:40:07
Tak mě tedy okamžitě napadla druhá varianta. V knihkupectví jsem schopna utratit jakoukoli částku, tudíž bych bala spokojená, že mám k dispozici pětistovku. A rozhodně bych ji snadno utratila. Nikdy nechci jen jednu knížku, ale několik. A musím se hodně krotit, abyych neutratila víc, než můžu. V jiných obchodech to nemám. Jen v knihkupectví.
Zufi.
25.1.2013 12:35:25
Ty si nikdy nekoupíš knihu jen tak? Pro radost? Třeba oblíbeného autora?
Já mám x knih od Lustiga, Remarqa, McBaina, Christie aj.
susu
  • 
25.1.2013 12:27:31
Jájo, jsou i lidi, kteří knihy čtou víc než jednou.~d~
Jája
  • 
25.1.2013 12:25:43
Asi tak. V knihovně mají knih... a taky mne půjčovné na rok stojí stovku. Knihy moc nekupuju, protože:
a) nemám tolik volných zdrojů
b) za stovku si v knihovně půjčím knih, kolik chci a přečtu, někdy i knihy setsakra drahé (v ceně přes 500,- Kč)
c) kupovat knihu, jednou ji přečíst a položit do knihovny považuju za pitomost
d) kdybych koupila všechno, co si chci přečíst, tak by se mi to domů ani nevešlo.
Takže mne by oslovil možná s tou poukázkou za 300,- Kč, a to jen tehdy, kdyby se za to dala koupit kuchařka, encyklopedie nebo turistický průvodce.
25.1.2013 11:21:47
Jde o to, že pro prodejce je varianta 600 za stovku výhodnější vždycky, pro zákazníka jen někdy (třeba když má poslední stovku do výplaty).
25.1.2013 11:19:41
Jestli on to nebyl záměrný fígl, jak nás "donutit" číst až do konce.

Na druhou stranu, ona ta ekonomická výhodnost pokulhávala v článku i později. Když porovnávám dvě slevy, porovnávám je percentuálně, a ty levné čokoládky slevnili o 50%, zatímco kvalitní čokoláda jen o málo. Pokud by byly opravdu hnusné, nekoupila bych je stejně, a ty kvalitní drahé taky ne, zas tak výhodná sleva to nebyla.

Nevím, no, mně připadá, že až tak blbí lidi nejsou. Že nekupujou to, co nepotřebují, jen proto, že je to slevněné.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 27 [Dalších 7 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.