| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zpráva o "mé" finské škole

 Příspěvky 110 z 36 [Dalších 26 >>]
Líza
18.12.2012 17:49:41
Majo, kdepak, není to protiústavní...
Omega
18.12.2012 16:42:54
Majo, zalezi na tom, jestli je to asistentka pedagogicka nebo osobni. Samozrejme to lze pravne osetrit.
maja
  • 
18.12.2012 16:32:55
a víte o tom, že vzdělání v Čechách je dle ústavy zdarma a tudíž pokud za asistentku zaplatíte, je to protiústavní ? ...to je sranda co.
Pokud dáte dítě do soukromé školy, je to něco jiného. Smlouva o vzdělání, neplatíte za vzdělání , ale nadstandart, i soukromá škola bere dotace na dítě, stejně jako státní.
17.12.2012 20:19:58
Mě je třicet a s tím, že by mě někdo popisoval jako naivku se setkávám poprvé. ~8~
Realitu života jsem poznala velmi brzy, a byla to realita dosti brutální.
17.12.2012 20:16:03
Ne kvůli konkrétním názorům, ale proto, že jsem se nikdy nenaučila držet dvě věci: Hubu a krok. ~t~ Projevovalo se to například tak, že jsem se zastávala paní v důchoďáku. Mentálně na tom byla tak špatně, že bylo možno jí beztrestně ubližovat množstvím drobných ústrků a odbýváním péče, ale ne tak špatně, aby si dobře neuvědomovala, co se děje. A případný stížnosti se daly smést ze stolu jako blábolení bláznivý báby. O otázky národností nešlo nikdy, málokdy se stane, že by v domově pro seniory nebo ve stacionáři pro děti s postižením došlo na rasistický řeči.
17.12.2012 19:54:58
Zuzko, škola má ve 3 třídách asistentky pro opravdu problémové žáky a tam je jejich mzda pokrytá dotací. V ostatních třídách jsou na přání rodičů a tudíž si je rodiče platí. Stojí nám to za ten klid a spokojenost dětí.
Pawlla
16.12.2012 7:21:40
Nordico,je mi přes čtyřicet a celý život se pohybuju v soc.oblasti.Mám stejný názor jako Ronja a myslím,že už se nezmění.~;)
Pawlla
16.12.2012 7:15:46
Líbí se mi to a byla bych ráda,kdyby to tak u nás vypadalo.Klid,pohoda a stoprocentní profesionální péče to vyváží i drobnější nedostatky,které byly popsány.Aspoň já to tak cítím,opravdu bych takovou školu uvítala pro obě svoje děti.
15.12.2012 20:34:43
Zvláštní, s tím, aby rodiče přispívaly na asistenta, jsem se ještě nesetkala. Sama pracuji pár hodin týdně na prvním stupni jako asistentka žáka, který by samostatnou práci v hodinách nezvládl, jsem tam hlavně pro něj, ale učitel mne občas využívá i pro zpestření výuky různými hrami či při práci ve skupinkách. Sama třída má 28 žáků z nichž snad 12 má nějaký papír na poruchu učení či chování, učit v takové třídě je velmi náročné.
Interaktivní tabule se pomalu montují i do našich tříd, počítač by občas byl také k dispozici, ale jak jej využít při práci s 28 dětmi tedy sama nevím... Hlavní problém u nás vidím v tom počtu žáků, v menším počtu jde vše klidněji, jak samotná výuka, kdy je chvilka opravdu na každého, tak i příprava učitele, opravování atd.
Děkuji za postřehy z Finska.
15.12.2012 13:33:41
Milá kuku, dovolím si to tedy jen odhadnout, ale až budete ca v mém nebo Jájině věku, tj. s dostatkem životních zkušeností, vyrostlá i z idealismu atd., vsadím se o cokoliv, že budete mluvit jinak. A to, že Ronja, jak sama píše, musela rychle odejít z několika míst kvůli svým názorům, to ani napadáním mého příspěvku nepopřete.
 Příspěvky 110 z 36 [Dalších 26 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.