| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Poprvé s dcerou ke gynekologovi

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 53 [Dalších 33 >>]
štěpánkaa
11.8.2012 21:42:48
mohla se léčit o rok dřív, třeba by to přežila
11.8.2012 16:34:24
Štěpánko, storka je to strašně dojemná, nicméně cynicky přemýšlím v kolika to děvče mělo jít na tu první prohlídku, aby neuřelo mladé, v 15 těžko, ne?
11.8.2012 16:33:01
ale ač jsem narozená v témže roce a měli jsme osmičku i devítku (kdo se nedostal nebo nechtěl), nikdy jsem o ničem takovém neslyšela od žádné své spolužačky z jakékoliv školy.


štěpánkaa
10.8.2012 19:56:19
xantipo, kdyby mi to někdo vyprávěl v 15, chodila bych od 15~;). Nejpůsobivější byla historka o 16ti leté slečně, která měla chudinka obavy, zda bude moci otěhotnět a měla rakovinu v takovém stadiu, že do roka umřela. původně sio přišla pro antikoncepci.... Proto bych s dcerou chodila od první menstruace (asi)
mám známou (sotva 50 let), která nebyla na gyn.od porodu svého dospělého dítěte, taktéž v rodině několik žen (70 a víc), které na gyndu nechodí. Nechápu. Dělám osvětu kudy chodím.....
10.8.2012 13:59:43
Lído - sestřenka byla na učňáku - já myslím, že to byla aktivita nějakého úchylného pedagoga či celého zařízení. Možná ve stylu - aby učnice náhodou nebyly těhotné a nebylo to na nás. Nebo tak něco.
10.8.2012 13:58:04
Jenže chodit na prohlídky od dvaceti je poněkud rozdíl než od patnácti.~;)
cinnamon
10.8.2012 13:16:46
Nešla - považuji to za zbytečné traumatizování, zvlášť když nejsou žádné problémy. Docela nechápu v článku deklarovanou potřebu navštívit gynekologii před zahájením sexuálního života - propána proč? Aby se děvčeti dostatečně brzy vnutily prášky jako by neexistovaly i jiné způsoby ochrany? Nebo aby jí doktor odkýval, že je schopna? Copak kluci chodí taky předvést funkčnost svého vybavení před ztrátou panictví? ~8~
10.8.2012 12:17:00
Já jsem na hromadne gynekol.prohlídce nebyla, ale fakt je, že jsem poměrně brzy řešila bolest při menstr.tak mě to stejně neminulo. Asi bych ji poslala poprvé spíše při nějkaých potížích, ale po zhájení sexuál.života bych jí nutila chodit každý rok, zažila jsem na vlastní kůži problémy s čípkem, které by při pozdním odhalení dopadly traxicky..A v nemocnici se mnou byly dívenky 19.let s již velmi vážnými oproblémy, tak že prevenci nepodceňovat!!!
Lída + 4
9.8.2012 23:06:40
Xan, já jsem 1964, a na gymplu u nás nic takovýho nebylo ~d~ (taky jsem šla z osmičky).
štěpánkaa
9.8.2012 22:23:36
jistě, že nic nezmešká. Ovšem pouze v případě, že nebude mít žádný vážný, navenek se neprojevující zdravotní problém. Pak může být pozdě. ~d~
Poté, co mi vykládala za hrozné případy s fatálními následky kamarádka gynekoložka, chodím sama na prohlídky pravidelně cca od 20ti let, aniž bych něco potřebovala a kdybych měla dceru, budu ji k tomu vést taky~d~
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 53 [Dalších 33 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.