| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Intuitivní pedagogika

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 25 [Dalších 5 >>]
21.11.2011 12:17:18
Jeg liker Norge ~s~
21.11.2011 11:43:48
Pokud je dobry ucitel, muze rozvijet dite i v "normalnich" podminkach. Ja nevim, mne se trochu prici predstava nechavat deti rozhodnout, co se chteji ucit. To podle mne predpoklada jistou zralost. A co deti, co cilene rusi, chteji si porad jen hrat na honenou nebo je bavi jen matika? Jak se v takovem prostredi aplikuje disciplina? Kolik deti ma ucitel na starost? Mne osobne se ruzne -ismy ve zdelavani prici, protoze zakladem je podle mne ucitel, jak umi zaujmout, jaka je osobnost on/ona atp.
21.11.2011 11:28:31
Jo, ale lepší je Finsko.
21.11.2011 11:27:44
To je právě to, že náš stát to nechce. A přiznejme si, nechce to ani většina rodičů. Ti chtějí, aby děti a) měle jedničky, b)dostaly se na gympl a na vysokou, c)měly v dospělosti moc a prachy.
21.11.2011 11:25:23
Ne, to není nadsázka, to je bohužel smutná pravda. U nás jsou funkční alternativní školy Montesorri a waldorfské, ale skutečné, ne ty "s prvky, ale po našem..".
Intuitivní pedagogika je skvělá, ale bohužel princip plně nedochází ani soudruhu Mlezivovi, obávám se.
qwerty
  • 
21.11.2011 11:23:43
A pak prijde ucitel a rekne:
-jenze SCIO testy
-jenze prijimacky
-jenze ministerstvo atd.
A jsme zase u biflovani.
21.11.2011 11:22:10
Binturong, to je možné. Aniž bych se nad tím takto explicitně zamyslela, rovnou mi připadalo reálnější, že se přestěhujeme než že by tady mohlo v dohledné době něco takového fungovat :-)
21.11.2011 11:20:36
Tak tak, bohužel.

A nutit děti hodinu a půl ležet? To je snad dneska už protizákonné (nebo minimálně je dáno nějakou vyhláškou MŠMT, že je to nepřípustné), ne?
radka
  • 
21.11.2011 11:19:31
nějak mi uniká, v čem se liší popsaná intuitivní pedagogika od pedagogiky waldorfské? Vše, o čem se v článku píše, waldorská pedagogika obsahuje taktéž...
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 25 [Dalších 5 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.