| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jsem líná. Používám látkové pleny.

 Příspěvky 110 z 420 [Dalších 410 >>]
Sísaa
27.11.2014 22:38:13
Na článek jsem si po letech vzpomněla a chci poděkovat. Inspiroval mě k látkování u druhého dítěte. Článek je napsaný dost provokativně, to je pravda. Ale možná díky tomu vyburcuje k přemýšlení a taky na něj nezapomenete.
Látkování je fakt super. Dítěti se v i jen trochu počůrané pampersce, která by jestě jedno dvě počůrání přežila, se mu ani trochu nelíbí. Chce pořád přebalovat a to je s papírovými dost plýtvání. Penězi a hlavně životním prostředím. S látkovými je dítě pořád v suchu a když není, hned si řekne o výměnu. Tak máme látkovky, kapsovky i vkládací, a jsme naprosto spokojeni. Jsou jemňounké, příjemné, rychle schnou a praní není žádná velká práce navíc, zvlášť se sušičkou. Používání je stejně jenoduché jako papírové, opravdu, věřte mi. Tak držím palce, ať se někdo další přidá stejně jako já. Prostě: látkovat je skvělé ~g~.
Darina
  • 
3.2.2014 9:14:31
super clanek, taky mame hodne Dupla:-))))
tasipaldrem
6.12.2011 20:20:51
jsem máma 2 dětí hned po sobě 5 měsíců a 2 roky
káča se mi v jednorázovce ihned oprudila,tak jsme ji v létě nechávala na hambato jen se čtvercovkou pod ní,pak jsem začala řešit jak čtvercovku přichytit aby mě nepočůrala nebo nepokakala při kojení,tak jsme jí to zavázala na uzlík,později mi kamarádka přinesla snappi sponky a ukázala novorozenecký sklad,od těchto krkolomných začátků uběhli 4 měsíce a já látkuji jak Honzu tak i Kačenku,Honzík díky látkovkám si začal uvědomovat že čůrá,a vyžaduje přebalení,káča od té doby je bez opruzenin,nyní mi holky poslali kalhotkové plenky s vytáhlou vkládačkou aby lépe schly a ještě k nim jednu bombastické svrchnáčky,nyní mohu látkovat i na delší procházky a na noc prostě neprotečou v jednorázovce byl kolikrát mokrý celý včetně matrace, peru 3x týdně a co se týče toho odpadu máma dvou dětí na plenkách mi jeistě potvrdí že toho je každý den plný odpadkový koš a hlavně ty finance to je bomba,
majda
  • 
19.8.2011 22:47:12
neboli:
dítě má POCIT sucha, ne sucho jako takové. Ono to dítko sice nemusí cítit tu moč, ale ona v té pleně je a může způsobit problémy tam i tam.
majda
  • 
19.8.2011 22:05:28
mám schopného manžela, který mi jednou za dva dny může dovézt čisté pleny a špinavé odvézt, když už jede za mnou. a skladování na cestách??? Prodávájí se taky pratelné látkové pytlíky (zevnitř pogumované), které nepropustí tekutinu ani zápach a v nich můžeš skladovat pleny stejně jako doma v kyblíku.
majda
  • 
19.8.2011 21:56:01
tím jakoby jsi řekla: látkařky, které dají tutéž plenu i druhému dítěti jsou prasata. a víš co??? NEJSOU. ta plena je vypraná, když ji vypereš na 60, tak ji zbavíš bakterií. je to pak, jakoby jsi držela v ruce to třeba vyprané tričko. a to, jak jsi sama řekla, děti dědit můžou. a když si to tričko omylem pozvracíš, tak bys ho kvůli tomu taky třeba vyhodila??? není to zbytečné?
majda
  • 
19.8.2011 21:43:27
Snad to tak bude brát i tvůj syn, až budeš nemohoucí a budeš se počůrávat a nebudeš moct chodit. Pak ti jednou řekne, že na tebe vlastně nemá čas a zařid si to, maminko, jak chceš...
majda
  • 
19.8.2011 21:33:24
protože o nich asi moc nevíš :)
majda
  • 
19.8.2011 21:27:41
přepírat v ruce není třeba. Já je šupnu do pračky špinavý a vytáhnu čisté.
majda
  • 
19.8.2011 21:11:34
už to řešíš zbytečně moc. Bereš to jinak, bylo to vtipné, ale nezacházejme do urážení jedna druhé.
 Příspěvky 110 z 420 [Dalších 410 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.