| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jsem líná. Používám látkové pleny.

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 420 [Dalších 400 >>]
majda
  • 
19.8.2011 21:04:32
kup si někdy jelení mýdlo a zkus něco vyprat. budeš překvapená, jak krásně pere - líp než kdejaký prací prášek.
majda
  • 
19.8.2011 21:01:09
Jojo, budeme si vyrábět vlastní prášek. :) Já používám látkáče, proti jednorázovkám rozhodně nic nemám a přiznám se, že když někdy vidim v koupelně ten smradlavý kýbl a posranýma plenama a čeká mě dávat je do pračky, sušit, žehlit a skládat, tak bych se na to někdy nějraději vykašlala. Chce to trpělivost a setrvat. Ale ANO bere to čaS A TO HODNĚ ČASU. Zatímco jiná maminka si dává kafe, já tvrdnu u žehlícího prkna. Tak proč bych měla "jednorázové" mamince vyčítat, že si raději dopřeje čas pro sebe??? Každý at dělá, co chce. A na obranu "jednorázových maminek" NEEXISTUJE žádná studie, která jednoznačně potvrzuje, že v této době je opravdu látková plena zdravější než jednorázová. Víc se mi líbí látkáče, ale to ze mě nedělá "supernejlepší a nejzodpovědnější mámu".
Obojí má plusy a mínusy a mámy, co pomlouvají ten "druhý" způsob přebalování jsou trapné. To si myslím já.
majda
  • 
19.8.2011 20:52:14
Reakce na množné číslo nemá chybu. přznávám, že někdy spojení "my" taky používám, ale nenapadlo mě to takto brát. J to vtipně napsané a pobavila jsem se. Palec nahoru :)
Maja
  • 
19.8.2011 20:33:55
Jo, ale až na to, že jednorázovky nejsou papírové, ale plastové. - pokud nepoužíváte ty eko (balík 20 ks 500 kč.)
  • 
19.7.2011 21:08:55
Jo,jo,jo!! Líp bych to nenapsala a souhlasím !! Nechápu, jak někdo v dnešní době ani látkovky nezkusí, protože pak už by je nevyměnil !! - to je ,á vlastní zkušenost.
12.7.2011 11:29:54
nezlobte se na autorku toho výroku, ona pouze vychází z této lékařské studie:
http://ekodite.rosacb.cz/images/ke_stazeni/scrotaltemperature.pdf
3Kolka
26.6.2011 22:28:04
Takový poučný, ekologický, ... prostě k pousmání. Zase jeden hysterický výlev na téma pleny. Koho to, proboha, ještě zajímá? Největší perlou v tomto článku nedoceněné trojmatky je věta o přehřívání varlat. To je takový nesmysl, jako že trenýrky jsou zdravější než slipy. Autorce článku bych doporučila méně času s plenami a více času v realitě.
Zuzka
  • 
19.6.2011 0:29:16
to je ale hloupej článek. Nic proti látkovým plenám, také jsem je používala. Vadí mi to vnucování, že jsou látkové pleny jediné dobré, spíš to vyznívá jako reklama. Bohužel ne moc převědčivá.
14.6.2011 22:43:51
Používám jak jednorázovky tak látkovky.
Jednorázovky na noc a na ven, látkovky na doma.Taky se mi nejvíc osvědčily klasické čtvercovky.

Do pračky se mi jich vejde 40, vyvářím je a suším už složené napůl, takže se mi vejdou i na rozkládací sušák, když nemůžu použít balkon (sousedi jsou náruživý kuřáci~:(). Když selže separační plína, pokaděné pleny zaperu a pověsím je k ostatním na balkon, na zvlášť nataženou šňůřu u zábradlí (aby mi nekapala voda z použitých plen na hlavu:-)).Tam visí dokud neuschnou nebo dokud je neseberu. Skladuji je nasucho v kýblu tak dlouho dokud nenaplním pračku.

Moderní látkovky jsem zkoušela a nevyhovu jí mi. Ne všechny lze vyvářet a abych naplnila pračku tak bych jich musela mít víc a to už je dražší.

Je taky pravda, že spoustu oblečení se nedá použít na látkové pleny. Prostě se tam ten zadeček nevejde~:(.

A jednorázovky s dají pořídit za dobrou cenu, zrovna včera jsem koupila plenky za 1,97kč za kus.

Oboje má svoje výhody a nevýhody a každý si vybere to, co mu nejvíc vyhovuje.






Eva s 2 dětmi
  • 
13.6.2011 21:24:53
Já nakupuju v obchodě v akci ty mega balení Pampers (krabice po 186 ks), auto to v pohodě uveze a když ty krabice koupím 3, tak mám zásobu zase do další akce... ještě se mi nestalo, aby mi plenky došly, mám zásobu min. na měsíc vždy.
Taky jsem látkovala a vydrželo mi to 3 měs. dokud dcerka musela mít široké balení. Docela ráda jsem s tím sekla.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 420 [Dalších 400 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.