| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Inteligentní dítě může být někdy i nebezpečné

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 40 [Dalších 20 >>]
štěpánka
  • 
21.5.2010 9:42:22
to je vtip?
já značky aut nepoznám vůbec, ale moje děti uměly poznat úplně každou značku snad ve 2,3 letech, ještě neuměly ani pořádně mluvit. A uměly je proto, že se u každého auta zastavily a ptali se na značky. A byli tak inteligentní, že se neptali mě, ale dědy a táty, kteří jim byli schopní odpovědět. Už vidím, jak dědeček říká, ne Pepíčku, nebudu ti říkat, co je to za značku, ale to autíčko je hezky zelené viď. A táhne pryč plačící dítě, které významně ťukalo do kulaté značky na přídi....~t~~t~~t~
Mimochodem rozlišit barvy - na to je nutný určitý rozvoj mozku, značky - symboly automobilek je (dle naší logopedky) snadnější. A mí klici kupodivu i barvy uměli dříve než mluvit (včetně béžové, vínové, apod.). Pamatuji si to proto, že zmíněnou logopedku těmito znalostmi několikrát vyvedli z míry.
P.S. Číst se celkem bez našeho rodič.přispění též naučili před vstupem do školy (v 6ti letech).
Taodvedle
20.5.2010 21:27:00
hezky napsane! jeste se toho od svych vnoucatu hodne naucite.
BlackyCatt
  • 
20.5.2010 18:20:42
A proč by ne? Můj dvou a půl letý synek říká R krásně. Tedy jen uprostřed věty jako zde.
20.5.2010 18:14:33
Moje děti tedy značky aut vůbec neznají. Auta dělí dcerka stejně jako já podle barev. Tatínek auta dělí na velká a malá. Auto nemáme a doufám, že ani nikdy mít nebudeme.
20.5.2010 18:14:20
To máš pravdu, jenže někdy si to dítko samo vyžaduje. Moje snaha donutit syna k učení barev je naprosto marná, ale auta jmenuje s přehledem ~d~ A nechápu, kde to bere - manžel ani neřídí a upřímně řečeno zná možná méně značek než syn (párkrát už obíhal auto, aby si značku přečetl) ~;) I písničky miluje "přepravní" - Felicie, Jede jede mašinka, Jede vláček motoráček... Prostě miluje všechny dopravní prostředky od lodí, přes auta, vlaky, tramvaje, metro až po letadla a vrtulníky... ~t~~t~~t~
20.5.2010 15:02:55
Teda já mám skoro tříleťáka, značky aut neumí a ani ho to neučím a nejeví o to zájem, zrovna tak do něj táta nehustí pravidla fotbalu apod. Když jdeme po parkovišti, přijde mi mnohem užitečnější ptát se dítěte na barvy aut a ne na značky. Je známé, že děti do tří let nasávají informace jako houby a máme kolem sebe docela dost rodičů, kteří to využívají k podobnáým blbostem, jako že ho naučí značky aut, vlajky nebo vyjmenovat fotbalový tým~a~. K čemu to tomu prckovi je? A ještě to všichni obdivují, dokonce to občas je i ve zprávách. Moje dítě umí barvy, tvary, naše i ahraniční zvířata, dokonce rozliší tuleně od lachtana a to jen běžným pozorováním v Zoo nebo čtením knížek. Narozdíl od značek aut si myslím, že tyto znalosti využije daleko lépe. A pokračujeme dál, když už jsme u těch aut, tak kromě barev se na nich dají učit i písmenka.. Učte své děti něco pořádného a ne takové blbosti. Abyste nebyli jak moji známí, dítě sice pozná Fabii, ale na veškeré jídlo říká papů a na pití brm brm (resp. blm blm) a neekne jedinou básničku..
karma
20.5.2010 13:52:49
můj švagr se takhle fanaticky zajímal od mimina o ptáky (na všech fotkách kouká do nebe)...a dnes (ač malinko asociál) je myslím náš přední ornitolog.
20.5.2010 13:47:16
Co bych dala za znalce aut! My máme doma malého entomologa, neustále chytá kdejakou havěť, rabuje mi špajz, bere sklenice na zavařování a pak se mi s dalším "pokladem" usazeným ve sklenici vnutí do kuchyně na okno. Má perfektní přehled, pod kterým kamenem jsou žížaly, kde chytit páteříčky, kde chrousty, potápníky, splešťule, kovaříky, housenky nebo ploštice. Zlatej ševrolet. Zahrada vypadá jak po bombardování - to víte, když se několikrát denně zobrací všechny kameny, tak to stopy zanechá...
Ecim
20.5.2010 8:17:00
Tak to jsme podobný případ. :-) U nás to byla výhoda, protože v té době jsem byla těhotná a bylo mi dost zle a několik měsíců jsme procházky trávili chozením po parkovištích a dlouhými debatami u každého auta. ~t~
susu
  • 
20.5.2010 8:14:03
No, my jsme taky byli výjimka, protože my ani nemáme vlastní auto a dceru to začalo zajímat samo od sebe.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 40 [Dalších 20 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.