| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dítě nežije náš život

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 20 
SimonaDlouha,Sarah4,Martin5
  • 
16.12.2003 1:51:01
Vazeny pane doktore,
mnohokrat Vam dekuji za tento clanek a doufam,ze si ho precte plno rodicu hlavne ti,kteri to potrebuji.
Jsem matkou dvou deti,ktere jsou naprosto odlisne,predevsim tedy tim,ze Martinka jsme adoptovali.Je tmavsi pleti a tak jsme si za doby kdy jsme zili v Cechach museli poslechnout nemistne poznamky.........
Zvlaste kvuli nasim detem zijeme v USA.Nase deti chodi do soukrome krestanske skoly a ja se porad nestacim divit jaka je to skvela skola.
Tady se deti predevsim chvali a povzbuzuji.I deti mezi sebou se prijimaji s rozdily bez problemu.
Lide v CR se maji jeste co ucit jak prijimat se navzajem i s rozdily,ktere se nam nelibi....nikdo neni dokonaly a kazdy mame dar v necem uspet.Hledejme v nasich detech dobre vlastnosti a nezapominejme je chvalit a obejmout kazdicky den!Milujme je , to je co potrebuji.
4.12.2003 9:38:05
Tohle jsem si potřeboval přečíst. A možná by mi neškodilo občas si to zopakovat :-)

Díky Tobě i lidem kolem tohoto serveru!
Jarka
  • 
5.4.2001 14:56:21
Ahoj Zuzko, moc se mi líbilo, jak jsi psala o svém chlapečkovi a jeho zálibách. Určitě vám bude dělat jenom radost. Je fajn, když se dítě samo od sebe o něco zajímá. Moje dcera se v patnácti rozhodla, že se bude učit znakovou řeč, sama si zjistila co,kde,kdy a jak a od začátku školního roku tam pravidelně chodí. Jednou by se chtěla věnovat neslyšícím dětem a tak na tom začal pracovat už teď. Z tvého chlapečka bude asi arecheolog, nebo kouzelník. Ať ti roste ve zdraví a ať máš pořád takový pocit uspokojení ze svého syna. Zdravím, Jarka
Zuzana,32 let,syn 8 let.
  • 
5.4.2001 10:10:28
Článek je moc pěkný a i když jsem ho našla až dnes,musím napsat že je velice poučný pro rodiče,ale i okolí ve kterém se naše děti pohybují.Doufám,že nebudu taková matka,abych si svého syna přetvářela k obrazu svému.Zatím se mi to myslím celkem daří i když vím,že taky nejsem matka bez chyb.Mého syna fascinují pyramidy,dynosauři,bojová umění a taky David Coperfield.Když řekl,že by se chtěl naučit bojové umění,přihlásil se na judo.Je z něho nadšený a minule se ptal,jestli než umře stihne se naučit 2 bojová umění.Řekla jsem,že určitě ano.O dinosaurech jsme mu koupili krásnou knížku a tak ji teď stále čte.Pozorně sledoval seriály o Egyptě,moc se mu to líbilo,měl molion otázek a my jsme si řekli,že by jsme snad mohli pomalu našetřit nějaké peníze a do Egyptu se podívat.Splnil by se mu tak velký sen-viděl by pyramidu na vlastné oči.A popravdě taky bych ji ráda viděla.Mám ráda cizí řeči,ale říkala jsem si,že ve 2 třídě je snad jěště trochu brzo a až bude chtít na na něco může chodit později.On však přišel před 2 dny s tím,že chce chodit na angličtinu.Když jsem se ptala proč,řekl že David Coperfield mluví anglicky a on chce jednou jet za ním,aby ho naučil všechna kouzla a tak se musí naučit anglicky.Copak bych mu to mohla odmítnout když má tak vážný důvod?
Miriam, syn 9 let
  • 
30.3.2001 10:55:24
Článek se mi moc líbil, už proto, že sama se s podobnými potížemi potýkám dlouho. Syn má obrovské potíže a pro mě byl šok, jak se měnily přístupy, když jsme zkoušeli změnit školu. Na několika školách nám řekli, že dítě je "morálně a vývojově" narušené a že nemají zájem, jinde nám slušně řekli totéž, jedna paní třídní nám řekla, že ona to tedy zkusí - následně (aniž by dítě viděla) "připravila" třídu na to, že tam příjde chudák nový chlapec, kterému bude zapotřebí moc pomáhat a nepůjde mu to a nikdo by se mu nesměl smát... V první hodině chudák nový chlapec dostal jedničku, ve druhé pochvalu, ve třetí jedničku, pak napsal těžký diktát jako jediný bez chyby - a pak si to s ním děti vyřídily "ručně" - ne, že bych se jim divila...On ten nový chlapec totiž neměl potíže s prospěchem, jak tvrdila původní škola, ale se spolužáky. Na další škole vzala paní ředitelka dítě, odvedla ho za ruku pryč, strčila do třídy a nám řekla:"Tohle mi podepište, ale honem - já musím do výuky!" Máme novou školu, nové kamarády a taky nové potíže - zapomínáme úkoly a podobně, ale taky máme moc rádi novou třídní a máme komu telefonovat, když jsme nemocní. Jak vidět, větší problém u nás byla "nálepka", než samotné dítě. Tím nechci potíže "shazovat", ale je jasně vidět, že přístup okolí může dítě "podržet", ale i srazit - přesně, jak to bylo v článku.
  • 
28.6.2000 14:53:51
Připojuji se ke všem, kterým se tento článek líbil. I já někdy podléhám tomu, že obrazně řečeno "dělám z komára velblouda". Snad si na moto tohoto článku vzpomenu pokaždé, když budu mít snahu Ondru příliš "přizpůsobovat obrazu svému" - tedy představě o tom, jaký by měl být. Ono opravdu čeká děti v životě i tak dost problémů, než abychom jim my rodiče museli přidělávat další svými zbytečnými nebo nereálnými požadavky.
Zdeňka+Zdeninka 1,5 roku
  • 
28.6.2000 0:25:49
Díky za krásný článek a pravdu která v něm je. Já se sice snažím dceru nešikanovat svými požadavky a nedělám jí to co by se mi samotné nelíbilo když jsem byla malá ( toť je v tomto věku že jí nenapomínám při jídle aby si dávala pozor, nedramatizuju pokud něco rozlije nebo rozbije, nevnucuji ji nočník atd.), ale tuším že to bude čím dál těžší (babička si myslí že je mi všechno jedno kdy např trháme třešně ze stromu a rovnou jíme a já ji nechám zmazat tričko!). Hodlám ale vytrvat ve svém úmyslu a nechat dceru žít svůj život i přes nepochopení rodiny a okolí.
Jana, syn 9 let, dcera 12 let
  • 
12.6.2000 23:58:17
Děkuji za vynikající článek na téma, o kterém už nějakou dobu přemýšlím, hlavně při pročítání příspěvků na Rodině. Jak se tu postupně rozběhla diskuze o LMD a rodiče popisovali různé příznaky a projevy této dysfunkce, nabyla jsem přesvědčení, že tím určitě trpí moje dcera - neklidná, nepořádná, nesoustředěná, roztěkaná, neposlušná, hrozně píše, porod byl těžký...Učitelky ji nesnášejí už od školky téměř bez vyjímky. Babička si na ni stěžuje. Sousedka ji hlídala jen jedinkrát, od té doby odmítá. A pak jsem se na stránkách Rodiny dočetla o biofeedbeku, který má úžasně pozitivní účinky na děti s LMD. Představovala jsem si, že z naší svérázné dcery se stane konečně roztomilá holčička, kterou jsem si vždycky přála mít - a nemám. Šla jsem tedy na neurologii, abych zjistila podrobnosti. A paní doktorka se mi vysmála. A řekla mi, že jestli chci, aby se učila se soustředit, ať s ní hraju karty. A jestli chci za něco utratit peníze, ať si koupíme zájezd a čtrnáct dní ať máme jen pro sebe. A ať jsem ráda, že je zdravá, chytrá a hezká. Bylo mi trochu hanba. Uvědomila jsem si, že jsem si opravdu přála, jak pan doktor hezky napsal, aby moje dítě někdo "vyléčil", aby nebylo tolik "dysfukční", aby ho měli všichni rádi. Bylo by to tak krásné! Ale je to nesmysl.
Tím samozřejmě nechci zlehčovat LMD ani posuzovat metody její léčby. Ale myslím si, že je to poněkud módní záležitost a rodičům, jejichž dítě je trochu jiné, je vnucována (i pedagogy a psychology) myšlenka, že by měli takové dítě "léčit", místo toho, aby se mu co nejvíc snažili porozumět a pomáhat. To je ale mnohdy hrozně těžké a únavné, věřte, vím to. Ale jinak to asi nepůjde.
Těším se na Vaše další názory.
Hanka, 2 malé dcery
  • 
12.6.2000 12:34:07
Děkuji za tento článek. Sama jsem se setkala s jevem, kdy mi paní učitelka ve školce doporučila logopedii, protože tříletá dcera neříkala K, ale nahrazuje ho T. (Neříkala a dosud neříká i jiné hlásky - je jí 3 a 3/4). Paní logopedka pravila, že je brzo, ale můžeme začít hravě a v poklidu. Jsme všichni v pohodě, přesto už jsem postřehla, že se lidi na malou občas dívají divně - že prý jejich XYZ už v té době dávno říkal Ř a zdali prý chodíme na logopedii? A to má dcera štěstí, že je malá, takže ji lidé pokládají za mladší. Kamarádčina holčička, čerstvě čtyřletá, mluví výrazně lépe, avšak zatím neříká Ř (je to jediná hláska, která jí chybí). Je však vysoká a pevně stavěná, lidé si myslí, že je starší, a osočují její matku z nedbalosti... Myslím, že rodiče někdy pochopení mají, ale musí se naučit i vzdorovat tlaku okolí a zároveň se tím, co jejich dítě umí, příliš nevytahovat, aby nevytvářeli nefér tlak na jiné děti...
Ivana, 4letá dcera
  • 
9.6.2000 10:08:32
Děkuji panu doktorovi za napsaný článek, až zase budu mít na svoji dceru přehnané nároky, přečtu si ho znovu... :-). Myslím, že popsané jevy souvisí s obecnými trendy ve společnosti - snahou o co nejlepší výkon, úspěšnost, která se často měří jen objemem vydělaných peněz. My, rodiče, pak máme pocit, že pakliže dítě tímto směrěm nepřipravíme, úspěšné nebude, a přece úspěch v životě a štěstí je pojem tak relativní...jsem pro - nechme děti žít svůj život, ale vytvořme mu pro to podmínky.

Hezký den,

Ivana
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 20 

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.