| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Čím chci být, až budu velká

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 188 [Dalších 148 >>]
Hanka
  • 
30.10.2009 22:13:12
Uživit se slušně se dá IMHO překládáním odborných textů, případně exotičtějšími jazyky.
Já překládám beletrii a baví mě to (hodně) a žiju, ale nadosmrti nebo na nějaké vyskakování to asi není - zatím se u toho držím díky pružné pracovní době a možnosti být s nemocnými dětmi doma kdy a jak se mi zachce.
lucyová (kluci 07/2006 + 05/2008)
  • 
30.10.2009 21:45:10
Tebe překládání fakt živí? Já překládala před mateřskou asi 3 roky, ale bylo to jen hobby u jiné práce. Když jsem si spočítala, kolik mi to dává na hodinu, tak na uživení mi to úplně nepřipadalo. Bohužel, protože jinak by to patrně byla ta zázračná práce, co mě baví (neb jinak se taky hlásím k armádě bezradných hledačů povolání, v němž bych si připadala schopná a naplněná :-))
30.10.2009 21:07:04
Bellano a nejsi na sebe třeba jen příliš náročná? Možná se v tobě skrývá víc, než si říkáš. A chyba je akorát v nedostatku sebedůvěry a prozatímní absenci spouštěcího impulsu. Na to si člověk ani nemusí pořizovat děti, aby prošel podobnou krizí...
Hodně štěstí~;)
30.10.2009 20:24:34
Jak ja tomuhle rozumim :o) Ono totiz po detech, ktere byt nekdy na ranu se uzasne rozvijeji, a to i diky nasi snaze :o), najednou najit zamestnani, ktere nejak ospravedlni mene straveny cas s detmi, nebo ma podobny smysl, je docela tezke, presne jak Frida psala, pokud jsme tedy nenajeli karieru uz pred materskou. Taky hledam, jen je to u me v cizine trochu stizeno, ze o moje kvalifikace nikdo nestal ani pred materskou :o( Drzim palce!
30.10.2009 20:21:07
Mně RD končí za pár měsíců a také si budu muset najít práci. Tak si občas do hlavy hustím, že se budu ucházet o vyšší pozice, než před RD, protože: pokročila jsem v cizích jazycích, vystudovala další VŠ, rodičovskou mám už za sebou, tudíž jim nikam na pár let neodejdu. Budu muset prostě personalistu přesvědčit, že ty 2 děti není má slabá stránka, ale má přednost!!!! ~:-D
30.10.2009 20:16:37
Uzasny prispevek! Myslim, ze je to presne tak, o sebevedomi, nikoli o penezich. Ja jsem nedavno sla na nejakou neplacenou brigadu, po 2.5 letech doma, a ta euforie, kdyz nekdo poslouchal muj nazor a dokonce ho povazoval za prinosny! Seberealizace je strasne dulezita, i kdyz kazdy to ma nastavane jinak. S tim pruvodcovstvim je to uzasny napad!!! Gratuluju!
DENISA
30.10.2009 19:59:28
Oh Danielo, dite mam jedno a naprosto mi staci, me nervy nejsou dost pevne. S detma to vubec neumim a jsem na ne alergicka ~2~.
Hanka
  • 
30.10.2009 19:53:38
Kopřivo,

má sestra je právnička (mladá) a neřídí. K soudu jezdila tramvají, teď je na jiném místě a k soudu nejezdí vůbec, dělá jiné věci. Nezůstala bez zaměstnání.

Mně irituje, když se někdo naváží do neřízení; kamarádka je epileptička, řídit nebude nikdy, má snad nechat svého dobrého zaměstnání a jít prodávat housky?

Já řidičák mám dlouho a neřídím proto, že jsem příliš obezřetná i jako chodec a v dnešním provozu bych působila jen komplikace. Ano, jistá zaměstnání mi tím zůstávají uzavřená. Ale k použití na trhu práce se svou VŠ fakt jsem i tak.
Hanka
  • 
30.10.2009 19:45:31
Též bych brala! A dokonce bych byla ochotná se do této práce nalíčit a vhodně obléknout (za ošatné).
30.10.2009 19:20:05
To zní hodně rozumně~s~
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 188 [Dalších 148 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.