| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Úklid dětského pokoje

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 111 [Dalších 81 >>]
11.10.2009 19:29:07
řekla bych že velikostí stolu to nebude.~:-D
11.10.2009 19:10:11
Moje maminka se mě se snažila naučit pořádku do té doby co jsem se odstěhovala. Přes veškerou její snahu se jí to moc nepodařilo. Pořádek miluji, ale nějak ho nedokážu delší dobu udržet. Tak si říkám jestli mám právo, to striktně vyžadovat o dětí.
Jinak u mých dětí (6+4)se mi celkem osvědčilo neříci všeobecné "ukliďte si", ale vždy konkrétně rozdělit co kdo má uklidit.
Ivatema
11.10.2009 19:06:14
U nás taky zabírá pytel(tesco taška). Do ní dám vše, co je potřeba uklidit-hračky, školní potřeby, ba i oblečení. Děti mají maximálně 24 hodin na úklid-pak obdaruji bezdomovce. Funguje to skoro vždycky, jen nedávno zvítězila lenost a naše holčička řekla, ať to teda vyhodím. Byla tam zrovna krásná panenka, oblečky na panenku....tak jsem to schovala, že to dám na charitu. Prý to nevadí, krčila holčička rameny. ale po týdnu se jí to rozleželo a tu panenku by chtěla.....Zatím odmítám-panenka je stále zamčená ve špajzu....
petru
11.10.2009 19:04:31
Ecim, to je moc krásná myšlenka. Z dětství si pamatuji, že jsme měli uklízecí soboty a už jsem je taky chtěla zavést, protože jinak se sama těžko přinutím k úklidu.
Ale fakt mi nedošlo, že pro školní děti je pátek nejhezčí odpoledne. Dám si pozor, abych jim v pátek nechala dostatek volna, až budu nějaké pravidla zavádět.
Ecim
11.10.2009 13:40:52
Znám pár lidí, kteří mají z dětství trauma z velkého pátečního úklidu. Zatímco ostatní děti šly v pátek ven nebo si jinak užívaly po pracovním týdnu volného času, oni museli doma uklízet jako šílení. Myslím si, že je úklid lepší rozdělit do 2 dnů na menší a snesitelnější dávky, než si s ním kazit nejkrásnější odpoledne v týdnu. ~g~
Ecim
11.10.2009 13:36:47
Maminka mi vyprávěla, jak měla kdysi velký komplex z jedné známé, která měla doma vždy dokonale čisto a uklizeno - ovšem jen do chvíle, než zjistila, že děti té známé si hrají zásadně samy a buď v předsíni nebo venku, protože do jiných místností nesmějí. Ta paní dopadla dost špatně - později bojovala s alkoholem a záchvaty agresivity a její rodina se totálně rozpadla. ~n~~q~ Než dopadnout takhle, tak radši budu mít doma BORDEL ~k~
11.10.2009 13:16:52
Tak u nás to fungovalo jen několik týdnů a ne na 100%, raději se toho vzdají než aby se namáhaly~a~
11.10.2009 13:10:48
ale v mladším vydání, Jára-11 let a Renča 8 let.Binec zopravidla ničí není, nikdo nic nevytáhnul a přitom v pokojíku 18m/2 není kam šlápmout bez rizika, že se vám tam zapíche lego, LPS, školní pomůcky....Uklízí se směrem pod postel a do skříně, takže mě může trefit, když jim to opět vyhazuju.Křik nepomůže, mají mě na háku, kolektivně se smějí za zavřenými dveřmi.Nakonec to dělám stejně-jako dispečer-každou věc jmenuju a určuju, kdo ji uklidí, popř vyhodí.Druhý den není opět kam šlápnout, protože v uklizeném pokojíku něco hledaly.....
marketa
  • 
11.10.2009 12:09:35
no jestli rikaji, ze si s nima stejne nehraji, proc je tedy trosku nezredukovat. proc opravdu nejit a cast dat do krabice a nejdriv do sklepa a pokud se po nich nikdo nebude ptat, tak prodat nebo venovat? pokoj bude prehlednejsi a uklizeni snazsi ;-)
taky svoji dceri obcas hracky proberu, abychom se v tom neutopili.
11.10.2009 9:03:56
U mých dětí nezabírá ani metoda po dobrém(uklidíme spolu~z~),ani po zlém(řev~o~).A bohužel nezabírá ani metoda vyhodím vám všechny hračky(my už si s nima stejně nehrajeme).Jakmile někdo přijde na účinou metodu,dejte mi prosím okamžitě vědět~y~.A pokud možno na mail.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 111 [Dalších 81 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.