| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak (ne)umí otcové plánovat čas v rodině

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 103 [Dalších 83 >>]
Čekatel na smazání
11.6.2009 20:59:46
Bože můj to jsou zase bláboly. Zkuste oslovit jiné tatínky než ředitele vernisáže.
štěpánka
  • 
11.6.2009 20:49:32
Jé, Maggi, to jsi pro mé rodiče udělala dobrý skutek. honem jim musím říct, jak jsem šťastná, že jsem se narodila do SVÉ rodiny a ne do takové, jakou popisuješ Ty. Konečně si řeknou, že už nejsem holka nevděčná a jejich výchovy si vážím!
Pokud si teda z náš neděláš srandu nebo Ti není aspoň 80 let, takže v té době, kdy jsi byla malá, byly takové vztahy v rodině obvyklé.....
magggi synáček z léta09
11.6.2009 20:15:59
S tím povoláním nemělo být rejpání - jen žes to dvakrát zdůraznila, tudíž jsem se domnívala, že to má svůj význam - a mělo:-)~:-D
Jinak - svátečního otce neuznávám taky - to bychom si nerozuměly. Jen se možná rozejdeme v názorech, co patří do všedního, a co do svátku...~;)
(Trvám třeba na tom, že otec nemusí vědět o každé básničce v kroužku a o každé návštěvě očkování..)
Můj táta se například dokázal skvěle postarat, když mi byl rok a půl a máma skoro umřela ve špitále na revmatickou horečku. Měl mě "na krku" mnoho měsíců - v to nedoufám ani u svého partnera - kdybych někde umírala, staraly by se babičky ~t~
A navíc se nám v dětství táta věnoval víc než dost - jestli z příspěvku vyplynul opak, je to podivné. Pravda, leckdy byl jen "pro zábavu", protože byl od nevidím do nevidím v práci, takže mámu muselo štvát, že nám ve volných chvílích apod. zpívá s kytarou na dobrou noc, zatímco ona utahuje kohoutky v koupelně a přibíjí poličku, ale nebylo to naštěstí pravidlem (navíc - mezi námi - máma je lepší instalatér než muzikant, u táty je tomu naopak~t~~v~)
Chlap musí být schopen zapojit se do běhu rodiny, jen to je asi všude nějak jinak posunuté.
11.6.2009 20:12:55
Souhlasím s tím, že proč dělat to co se udělá ...samo?...

Nyní ještě není značka ideál, ale já taky ne, většina věcí je stále mou povinností, ale když potřebuji a požádám, vždy vyhoví~z~

Léta dřiny nesou ovoce~b~
11.6.2009 19:56:55
Opravdu pěkně napsané, s vaším názorem souhlasím, máme to doma zařízené podobně~b~, myslím že jsme spokojeni oba/všichni~t~
11.6.2009 19:49:12
hihi počká na návrat z práce...

to na mne několikrát manžel zkusil taky, takže jsem zatla zuby a ono to tam počkalo zase na něho a tak dlouho než mu nezbylo než to do té myčky naskládat~t~~t~

Po čase zjistil že to vlastně je pohoda, a už je v pohodě a nemá s tím problém~;)
11.6.2009 19:41:19
Trefná připomínka, vše musí být o schopnosti domluvit se.

Když potřebuji aby se manžel postaral o domácnost a dceru, protože mám chození po doktorech, shrnu kdy a co je dcera zvyklá jíst, pít, spát... a zeptám se jestli to chce raději hodit na papír. Většinou řekne raději ano a nemá s tím problém ani on ani já.

Myslím že to že muž něco nezvládá, je velmi často vinou ženy, že mu nedá správnou příležitost~;)~z~
11.6.2009 19:30:03
Opravdu výstižnéééé~t~~t~

Manžel byl postaven před pro mnoho mužů nepřekonatelný problém, když byly dceři 3týdny, byla jsem hospitalizovaná, nakonec to trvalo skoro měsíc.

Zvládl dceru kompletně obstarat, zařídit opatrování když musel do zaměstnání a každý den se stavovali v nemocnici za mnou a pro odstříkané mlíčko, aby dcera nebyla jen na umělým, měl uklizeno, hlady nestrádal, vypráno bylo taky....

Jenže když jsem doma tak nemusí, ale když vidí že mi není dobře, tak se prostě postará a uvaří i nakoupí.

Nebudu psát že pomáhá, dcera je moje jako jeho, ale občas prostě převezme péči a nechá mne odpočinout~z~~b~
Petra Neomi
  • 
11.6.2009 16:06:50
Nechci svým povoláním nikoho ohromovat (už proto, že mu nepřipisuju žádný hvědný status), ale uvádím ho jako příklad povolání, jehož vykonavatel/ka obecně bývá trochu mimo. Mmch, rozdělení "máma na všední den, otec na svátek" opravdu neuznávám, hlavně proto, že jsem sama máma. Odřít černou práci a vtloukat dětem do hlavy, že tatínek je ten zázračný, o to opravdu nestojím. Navíc, mě taky dost obtěžuje zařizovat ty prozaické věci a radši bych, aby to dělal někdo jiný.

Ještě jednu věc... sváteční otcové jsou v těžkém průseru, když matka vpadne. Mě v 16 zemřela a totální kolaps svátečního otce nehodnotím zrovna pozitivně. Vážím si chlapů, kteří si nehrají na ideové vůdce, a dělají v rodině právě tu neviditelnou, blbou, nedoceněnou práci, stejně tak si vážím takových ženských. Sestoupit z výšin jednou týdně a zazářit, to je hodně laciný.
magggi synáček z léta09
11.6.2009 15:17:45
Spisovatel je od slova psát, nikoli číst, jak koukám, takže jen odkazuju na příspěvek výše. Jako spisovatelka bys mohla vědět, co je nadsázka, což to s těmi narozeninami bylo, tak proč se zrovna k tomuto slovnímu spojení pořád vracíš? BTW - tatínek je spisovatel též - mimo jiné, sestra na spisování má i VŠ a živí se tím, babička také leccos napsala, ale u ní šlo o odborné publikace, já píšu (neprofi)a mám vystudovanou češtinu i literaturu...tak nějak mě to holt neohromí, když je někdo spisovatelka, notabene, když nehledí na obsah textu, nýbž na jednotlivosti a vůbec o podstatě nepřemýšlí (ovšem dnes není moderní "Co tím chtěl asi básník říci") ~t~

Stejně tak nechápu, jak si někdo může můj příspěvek (cesta do pravěku) vysvětlit tak, že je matka jen na všední dny a tatík pro zábavu - stručně řečeno. Každý rodič přece dává- předává svým dětem něco jiného, i když s nimi hraje třeba tutéž hru. Navíc si stačí přečíst jakoukoli psychopublikaci - možná to někoho překvapí, ale mezi chlapem a ženskou skutečně existují rozdíly! Každý má psychicky i fyzicky na něco jiného a podle toho by se měly role dělit.
Nevytýkat průměrnému chlapovi, že neví, jakou básničku říkala jeho dcerka na besídce (protože usnul nebo jen nevnímal) a stejně tak nevytýkat průměrné matce, že není s to jánevim třeba naučit kluka jezdit na motorce.
Proto dítě potřebuje oba rodiče - každý je jiný.
Krátce řečeno - výše uvedený článek by bylo možné napsat několika možnými způsoby - vše o téže rodině. Např. Jak funguje běžná rodina. Dominantní superžena (supermatka)a neschopný blbec. Semetrika a normální chlap. a tak dále a tak dále.

Nemohu odhadnout, jakou konkrétní větu z kontextu zas kdo vytrhne, ale "Žít a nechat žít" či "Každý jsme nějaký a soužití spočívá v kompromisech" nebo "Od maminky přicházejí chlapi nedodělaní, a jak si je vychováme, takové je máme" by to asi celé shrnulo~z~~2~
P.S. A nejlepší byla hláška Květy Fialové o chlapech: "Oni jsou takoví jako zvoraní..."~t~~t~~t~
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 103 [Dalších 83 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.