| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Špatné matky zaostalých dětí

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 306 [Dalších 286 >>]
11.2.2009 11:54:24
Zaostalé děti? No to koukám jako blázen... Já je vidím jako úplně normální. Resp. nepřečetla jsem si o Tvých dětech nic nenormálního. Každé dítko je naprogramované trochu jinak a bere to tak i většina pediatrů. Moji kluci uměli některé věci později, některé dříve. Ten starší v 9 měsících ani neseděl(paní doktorka říkala, že některé děti to tak prostě mají a je zbytečné se tím zabývat) a v 11 chodil. Dneska běhá jako čamrda. Mladší má 8 měsíců a staví se na nožky. Ach jo. A to jsem si myslela, že bude ještě chvilku pohodka, ale už je to Kalamity Jane. ~;) To časné chození zas není bůhvíjaká výhra. To bych "kamarádku" asi soucitně politovala ~t~

Starší ve třech letech opustil plenky na noc. Ze dne na den, prostě si sám řek, že už to zvládne. My rodiče jsme byli v klidu, babičky už méně. Vždycky jsem říkala nebojte, do školy s plenkama nepůjde, hlavně klídek.

Je taky pravda, že některé ženy mají tendenci být za každou cenu a ve všem lepší než ostatní. Zpravidla si tím něco kompenzují. Třeba ji někdo válcuje...

Nevím, jestli by mi takové "přátelství" stálo zato. Možná bych jí zkusila říct, že s ní nesoutěžím, neposuzuju ji, ani nehodnotím, že se mě nemusí bát a že to, co dělá, je mi protivné. Tak v rámci zachování dobrých kontaktů by bylo fajn se nad tím zamyslet...
Mmia a syn
11.2.2009 11:21:26
~t~~t~~t~
skylla
  • 
10.2.2009 13:56:03
s takovýma ženskýma jsem se nikdy moc nebavila.Ženská která je pořád s dětma potřebuje se s někym pokecat zasmát se a ne probírat takový hovadiny.ahoj holky
pala2
10.2.2009 8:02:17
Jé, Alenko, už to tady padlo několikrát - vyprdni se na "rádobykamarádku" a najdi si nějakou normální. Je jasné, že nelze srovnávat dvě děti, byť by byli narozené ve stejný den, hodinu i minutu. Nelze srovnávat ani sourozence či děti od sestry či bratra (tím mě tchýně vytáčí neustále...:-) ) Naši dva kluci jsou tak diametrálně odlišní, že je až hrůza, jestli jsou vůbec sourozenci ~t~ musela bych se zbláznit - srovnávat je. Tak hlavu vzhůru a NESROVNÁVAT!!!§ ~R^
9.2.2009 14:36:32
matka zaostalych deti, ktere neustale brzdim ve vyvoji... jak hodne nahlas a durazne a casto rika jejich babicka = moje tchyne. Ale pokud si mam vybrat z moznosti mit deti napulirovane, v belostnem neposkvrnenem rouchu, ukaznene a uctive, najedene jen zdravych potravin a neustale pracujici na svem vzdelani, a sama byt vynervovana, vztekla, v depresi, ze nic nestiham a vsechno je proti mne... anebo mit deti vesele, obcas trochu spinave, v trickach trochu zapranych, s pusou spinavou od cokolady, a sama byt relativne v pohode, mit cas na mazleni s detmi, hrani s nimi, obcas pouzit k jidlu zasoby z mrazaku za to, ze s nimi muzu byt cele dopoledne venku... tak je asi jasne, co volim. Holt moje deti nikdy nebudou na nejake chlubeni pred tchyninymi kamaradkami, ale snad z nich nevyrostou neurotici (manzel tomuto osudu bohuzel neunikl).
Olga, kluk 4r., holka 2r.
  • 
9.2.2009 12:33:26
Já si myslím, že jsem supermatka, kluk byl přes den na plenách do 2,5 let a v noci do 3,5, holka dodnes, když spíme třeba ve spacáku, tak mu je na noc dám i ve čtyřech, vařím na dva dny, občas i do mrazáku, máme studené večeře, děti koukají na TV, DVD, jí čoko apod. :-) (toto označení nesnáším, každá máma je supermatka, alespoň pro svoje dítě)
Všichni (skoro) tady říkáte, aby s ní Alena nekamarádila, já bych to udělala dávno a ne se pokrytecky ujišťovala na netu, že chyba není ve mě. Co, když Alena má jiný způsob "vytahování se" a toto je jen obrana její kamarádky. Zajímal by mě taky názor z druhé strany, ono není vše jen černé a bílé a každý to vidí jinak :-(.
Srovnávání je normální a matky, co jsou v pohodě si z toho nic nedělají, tak holt máme ještě plíny, nechodíme :-) a kdo má nějaký problém, tak to řeší :-(. Já si ráda popovídám, rady, co nechci pustím druhým uchem ven, zbytek uchovám a třeba vyzkouším :-).
Lenka, 1 syn
  • 
9.2.2009 9:49:09
No, tak muj dvoulety zacal chodit, kdyz mu bylo 15,5 mesice, vubec nemluvil, zacal rikat slova az kdyz mu byl rok a pul. Ted josu mu dva a pusa se mu nezastavi. Ale ma porad plinky - obcas pred den to zvladne bez nich, ale jen obcas :-) A do roka a pul jedl JENOM sklinicky HIPP, protoze ja moc nevarim a nabavi me to. No ale je samozrejme nejuzasnejsi a nekchytrejsi dite na svete :-) Jenom ja jsem asi spatna matka, ale zato jsem dost v pohode.

P.S. Jo a kdyz mi rekne: "Maminko, cokoladku dame, kousicek, prosimte." Tak mu ji dam :-)
8.2.2009 22:53:37
Souhlasím. Aleno, někdy si říkám, jestli nejsem zbytečně citlivka, ale když ve mně nějaká "kamarádka" vyvolává dokola nepříjemné pocity a je vidět, že mě nechápe a asi nechce chápat, přemýšlím, jestli ji mám ještě považovat za kamarádku. Zkuste se seznámit s maminkou, která má taky tak šikovné klučíky jako vy. No, mně se to říká. Já se zase snažím najít nedokonalou maminku s holčičkou. Máme kolem sebe kluky a nějak nám nevyhovují, ale není to kluky, spíš hodně rozdílným přístupem k výchově. Nemáme rádi rozmazlence ~;)
8.2.2009 22:07:30
Ráda bych vám sdělila svoji zkušenost. Ve 25 letech se mi narodil syn. By´dlela jsem u rodičů, kteří mi se vším pomáhali, vařili, prali, žehlili... a já tak měla čas jen pro sebe a svého syna ( A studium, které jsem chtěla dodělat dálkově). Synovi jsem od narození četla knihy, učila se do školy nahlas před ním. Byl skutečně nadměrně šikovný v mluvení, malování. V roce uměl říci tak složitá slova jako paprika, brambora atd. VE 1 a 3/4 roce už uměl všechna písmena abecedy, naučil se brzy i počítat. Dnes je hodně vepředu, je 5 a umí psát věty, počítat do stovky atd. Já mám v současné době také 1 a 1/2 leta dvojčata, na která jsem už samozřejmě neměla tolik času. Byla jsem ráda, že jsem uvařila... Holky toho moc říct neumí, ale jinak hodně brzy se začaly přetáčet, lézt, chodit. NAŠTĚSTÍ jsem ještě než se mi narodili začala studovat waldorfskou pedagogiku a zjistila, že intelekt dítěte se nemá rozvíjet určitě dříve než v sedmi letech. V té době se má rozvíjet tělo, vytváří se orgány dítěte, důležitá je strava.. Děti se samozřejmě nejvíce vychovávají svým vlastním příkladem v rodině. Chtěla jsem ovšem ještě říci, že můj syn, jak byl jednostranně šikovný, řekla bych intelektuálně, tak na úkor toho, mu strašně dlouho trvalo, než se naučitl na nočník a byl zcela bez plen. TAké je velmi pomalý např . v oblíkání, stále je ve svých geniálních myšlenkách... Není to ovšem nic dobrého pro to dítě. Holky sice moc nemluví, (to ale přijde, protože jinak jsou bystré, což značí, že jsou naprosto vpořádku), ale vidím, že jim to více prospívá než mému synovi, dokonce vidím, že jsem mu trochu ublížila...Děti jsou prostě dětmi, zejména v prvním sedmiletí, a síly, které má dítě v té době k dispozici, jsou všechny účastny na utváření svého fyzického těla. Pokud se snažíme dítě rozvíjet po intelektuální stránce, tak aktivujeme síly, které mají zatím ležet ladem, které vlastně v té době ještě nejsou k dispozici, spotřebováváme je předčasně a když má potom přijít produktivní věk kolem 35 let, můžou tyto síly těmto dospělým lidem proklatě chybět! Dnešní doba dětem moc nepřejé, když jejich rodiče chtějí z nich mít co nejdříve genie.. To je prostě chyba, děti jsou a mají zůstat dětmi, nic jim v životě neuteče, nic se nedá urychlit... Čas vše ukáže. Chtěla bych tedy opravdu varovat před předčasným rozvíjením intelektu, jestli své děti skutečně milujete... Více najdete v Literatuře od Rudolfa Steinera, např. Výchova dítěte a metodika vyučování a můžete se klidně mknout i na www.waldorfplzen.cz. Zde je pravá budoucnost, ve skutečném a zdravém pohledu na vývoj člověka. Přeji hodně síly všem, nepodléhat nesprávným návnadám...~c~
LindaT
8.2.2009 22:01:41
Milá Aleno,
Vaše kamarádka má zřejmě problém sama se sebou a měla by navštívit příslušného lékaře. Dnešní doba je zvláštní, tabulková a pokud Vaše dítko nespadá do příslušné kolonky v patřičném věku, jejda...to je pohroma. No a co, tak jedno dítko dříve mluví, druhé dříve chodí, každý je přeci jiný. Copak jsou všichni dospělí stejní? Nejsou a v tom je přeci "kouzlo" celého lidstva. Syn byl od 3 týdnu na Nutrilonu, jedl kupované přesnídávky, skleničková jídla, teď jí s námi normálně ochucenou stravu, jí čokolády, kouká na televizi a je to úplně NORMÁLNÍ zdravé, šťastné, občas příšerně zlobivé dítko, které nadevše miluji, i když bych ho někdy roztrhla jako hada.:-)Jo a sociálko a dokonalé matky pozor! Občas dostane na zadek, v kině zdlabe sáček popkornu a dokonce už ochutnal i Happy Meal....:-p
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 306 [Dalších 286 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.