| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Polohy při porodu I

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 114 [Dalších 94 >>]
3.9.2007 12:23:22
Tak tak, já rodila vleže na zádech a byla jsme naproto spokojená, v noci jsem spala jen asi tři hodiny a vůbec jsem během těhu byla dost unavená, takže představa jiné polohy mě děsila, protože v této poloze vleže, se zvednutýma zádama, zapřená nohama a s možností chytnout se madel a pořádně se do toho opřít jsem byla naprosto spokojená, protože jsem mohla mezi tlačením trochu v klidu odpočívat, nenamáhala jsem si nohy a jediný co mě po porodu bolelo byly namožený svaly na rukách, protože jsem se držela fakt pevně, a ani přítelovu ruku jsem nechtěla, to bych mu ji musela zlámat, radši jsem se držela madel na posteli, příště ani jinak rodit nechci! Dneska jsou ty porodní lehátka fakt pohodlný, dají se polohovat, super. A i v článku je psáno, že poloha musí být ženě příjemná a pohodlná a má si ji zvolit sama, já si ji sama zvolila a jsem a byla jsem spokojená, rodila jsem jedna báseň.
zuzini
31.8.2007 11:48:23
Já teda epidurál neměla, ale kamarádce vůbec nepomohl, měla i poněm šílené bolesti.
Věra
  • 
30.8.2007 21:40:03
Chtěla jsem poukázat na to, že nejen zřejmě citlivá, nezkušená, snad i lehce hysterická prvorodička, která psala článek zde na Rodině, ani racionální, ovládající se žena třetirodička nebyla pro lékaře dostatečným partnerem, neseznámil ji s důvody zákroků, které má v úmysl podniknout a nevyžádal si informovaný souhlas, nerespektovali tam její přání a postupovali přímo proti němu, ačkoli nebyla ohrožena na životě ona ani dítě, požadavek PA na klid ani nezmiňuju.

Vrcholem bylo, že si lékař ve druhé době porodní rukou ve sterilní rukavici vytáhl z kapsy zvonící mobil, což z hlediska prevence infekce rodidel není pravda nejlepší postup... ale porod vede on, že?

Jednalo se o tutéž porodnici, v obou případech šlo o fyziologický porod a přístup personálu byl evidentně tentýž, jen tato maminka ho dovedla jinak zpracovat, ať už díky povaze nebo zkušenostem, ale akceptovat situaci, když ji nelze změnit, a vzít si z ní to nejlepší, to není spokojenost.
Marketa
  • 
30.8.2007 19:59:07
Já měla epidurál, takže mi to bylo taky ukradený, protože mě nic nebolelo, nejpohodlněji mi bylo v posteli se zvýšenými zády. Ale neumím si vůbec představit rodit bez něj, než jsme přijeli do porodnice, tak jsem řvala bolestí, tam mi naštěstí hned dali něco do žíly, tak jsem tři hoďky spala /po probdělé noci to přišlo vhod/ a pak epidurál, ten jsem pak měla až do konce. Bylo to super, tlačila jsem a při tom koukala na film a povidala si s manželem.
Helena
  • 
30.8.2007 19:20:10
Xantypo - možná bych jen zdůraznila, že mě do polohy ve stoje nikdo nenutil. Já jsem si jí prostě sama zvolila, protože mi to tak nejlépe šlo. Myslím, že každý když rodí tak nějak cítí v jaké poloze je mu nejlépe a tu - pokud dostane svobodnou volby - si přirozeně zvolí.
MarkétaP + 4 dcerky
30.8.2007 18:44:46
Insulo, jde spíš o to, jak se k ní chovali, přestože byla rozumná a racionální a třetirodička ... :( Co to udělá s emocionálně introvertní prvorodičkou jsme viděli v tom prvním článku ...
30.8.2007 18:29:40
Věro, přečetla jsem si článek z tvého odkazu a nedá se to se zmiňovaným článkem tady na rodince vůbec srovnávat. Autorka pouze, celkem klidně, konstatovala, že ne všechno proběhlo tak, jak si představovala, ale rozhodně z toho nedělala "horor".
Kdežto "autorka z rodinky" neshledala na svém porodu absolutně nic pozitivního. Všechno bylo špatně. A i vývoj po porodu přičítala tomu, co prožila (je to možné, nevím). Myslím, že na ní porod nechal evidentně těžce negativní následky a měla by navštívit psychologa, neboť v jejím případě to může přejít (nebo již přešlo) v poporodní deprese a to je opravdu vážný stav.
Jediné, co je snad shodné, je porodnice, tedy myslím. (????)
Helča+3svišti
30.8.2007 14:37:39
Milá jmenovkyně, velmi s Tvým názorem souhlasím a Terreze až závidím tak krásný zážitek. Někteří lidé si budou stěžovat vždy a na vše. Je dobré vědět co chci a co mám čekat, to je možná někdy ten základní problém.
Já mám na porod velmi pěknou vzpomínku, byl to pro nás moc pěkný zážitek a ráda na to vzpomínám. Samozřejmě to nebyla procházka růžovou zahradou a samozřejmě to bolelo, ale čekala jsem to, tak nevím, proč bych si na tu bolest měla stěžovat, však patří k životu, ne?
Je fakt, že jako prvorodička jsem opravdu neměla dost fantazie na to, v jaké poloze bych chtěla rodit, dopředu jsem nic neplánovala a nechala to na ten konkrétní pocit, který budu mít. Nakonec jsem rodila vleže na zádech. Před tím jsem ovšem mohla chodit, hopsat na balónu dle libosti (hlavně ve sprše, což mi dělalo moc dobře)... Pak jsem ale začala být hodně unavená a jsem ráda,že jsem rodila tak, jak jsem rodila, protože jsem pak zbytek porodu mezi kontrakcemi prospala :-) (dvě noci jsem nespala, tak se není čemu divit:-)))
Je krásné, když si může žena zvolit, jak bude rodit podle svého cítění, to by bylo fakt super. Ale stejně důležité je podle mě nějaké to "pozitivní myšlení" a "pozitivní přístup", i když to zní tak zprofanovaně.
Helča+3svišti
30.8.2007 14:37:39
Milá jmenovkyně, velmi s Tvým názorem souhlasím a Terreze až závidím tak krásný zážitek. Někteří lidé si budou stěžovat vždy a na vše. Je dobré vědět co chci a co mám čekat, to je možná někdy ten základní problém.
Já mám na porod velmi pěknou vzpomínku, byl to pro nás moc pěkný zážitek a ráda na to vzpomínám. Samozřejmě to nebyla procházka růžovou zahradou a samozřejmě to bolelo, ale čekala jsem to, tak nevím, proč bych si na tu bolest měla stěžovat, však patří k životu, ne?
Je fakt, že jako prvorodička jsem opravdu neměla dost fantazie na to, v jaké poloze bych chtěla rodit, dopředu jsem nic neplánovala a nechala to na ten konkrétní pocit, který budu mít. Nakonec jsem rodila vleže na zádech. Před tím jsem ovšem mohla chodit, hopsat na balónu dle libosti (hlavně ve sprše, což mi dělalo moc dobře)... Pak jsem ale začala být hodně unavená a jsem ráda,že jsem rodila tak, jak jsem rodila, protože jsem pak zbytek porodu mezi kontrakcemi prospala :-) (dvě noci jsem nespala, tak se není čemu divit:-)))
Je krásné, když si může žena zvolit, jak bude rodit podle svého cítění, to by bylo fakt super. Ale stejně důležité je podle mě nějaké to "pozitivní myšlení" a "pozitivní přístup", i když to zní tak zprofanovaně.
30.8.2007 11:41:16
Jsem pro to, nechť má každá možnost si vybrat, v jaké poloze rodit. Trochu jsem se zasmála při představě, jak já rodím sedíc naproti manželovi a máme krásný zážitek z porodu, zatímco já mu průběžně zvracím na krk. Takže to není poloha pro mne. Také si vybavuji, jak porodní asistentka evidentně proškolená v tom, co je pro rodičku nejlepší, mě nutila tlačit ve stoje zavěšená rukama za krk manžela - prý to je to nej. Nic nepomohlo, že tohle tedy opravdu ne, protože na to nemám sílu. Neustále jsem cítila, jako by ve mně něco praskalo a trhalo se, což ji nechávalo naprosto v klidu. Když ze mně začala téct krev čůrkem, omdlela jsem vysílením a už si nepamatuji nic. Po týdnu za mnou ještě drze došla na pokoj s úsměvem - co jste nám to provedla, takováhle komplikace, no nic, vy jste zdravá a malý taky. Kdybych mohla vstát, fakt bych jí nakopala prd*l, odbornici-))))
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 114 [Dalších 94 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.