| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš život s diabetem

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 64 [Dalších 34 >>]
Jeni
  • 
20.6.2007 21:35:34
Verko,
podle me je trosku nezodpovedne mit pozdni komplikace a pak az si poridit potomka. Pri retinopatii se doporucuje cisar, o omezeni kojeni nic nevim. Zvysena pravdepodobnost cisare je u diabeticek prave kvuli tomu, ze kazde chteji vyvolavat porod ve 38.tt, telo mnohdy neni jeste pripravene a pak to skonci cisarem, jenze takto by to dopadlo i u zdrave zeny, takze po porodu cisarem maji problemy s rozbehem laktace i zdrave zeny uplne stejne. Co se tyce snizene funkce stitne zlazy, neni duvod prestat kojit ! Letrox ani Euthyrox neni kontraindikaci.

Jeste se te chci zeptat, jak dopadl 2.porod, jestli se pokusili o prirozeny, nebo ti automaticky udelali opet cisare.
Ja jsem mela prvni porod jak jinak cisare. Sice mi ho nevyvolavali, ale mimco se neveslo.
Vice podrobnosti na http://www.rodina.cz/clanek4235.htm
Lavanda
20.6.2007 21:23:59
Hmm, já jsem totiž taky z dvojčat, jednovaječných, a Lidčin příspěvek vyzněl skoro tak, že všechna jednovaječná dvojčata mají padesátiprocentní pravděpodobnost, že dostanou diabetes typu I, i když to Lidka tak určitě nemyslela.
Jeni
  • 
20.6.2007 21:03:54
Lidko,
v tom tvem clanku to vyznelo skoro jako nejake scifi, domaci laborator, pred par mesici jsem totiz na jednech americkych webovkach zahledla "domaci laborator na glykovany hemoglobin", tak jsem si rikala ha dalsi novinka a vy zatim takhle :o)
Jeni
  • 
20.6.2007 20:54:58
Jitule,
nebo si zkuste zavolat do Motola a treba vam nekoho ve vasi blizkost doporuci.
Ty testy ale nejsou 100%, me rikali, ze jsou schopni dispozici vysledovat maximalne do 20% ostatni jsou vlivy prostredi, takze dite nemusi mit dispozici a cukrovku stejne dostane nebo naopak dispozici mit muze, ale diabetes se neprojevi. Ja jsem se dlouho rozhodovala zda testovat nebo ne, zatim ne.
  • 
20.6.2007 20:45:04
Je to blbý co Vám asi na to řeknu, a mnoho lidí co nejsou z dvojčat to asi nepochopí, ale já bych nepřežila, kdyby se něco mí sestře stalo, byla bych docela vděčná kdyby to potkalo spíš mě než jí a proto je mi úplně jedno jestli se mi v budoucnu něco podobného přihodí a možná za to budu i ráda, a to jenom proto aby moje "druhý JÁ" na tom nebylo hůř než já.
Lavanda
20.6.2007 19:38:14
Lidko, možná jsi špatně formulovala ten údaj o jednovaječných dvojčatech. Nejspíš jsi chtěla říct, že pokud jedno z jednovaječných dvojčat onemocní diabetem typu I, to druhé má padesátiprocentní pravděpodobnost, že se u něj choroba rozvine také.
20.6.2007 14:42:19
Někde jsem četla, že u jednovaječných dvojčat je 50%, že jedno z nich bude mít DM 1. typu, ale .... Ty zbývající procenta jsou dost vysoká, tak doufejme, že to tak nebude.
20.6.2007 14:42:19
Někde jsem četla, že u jednovaječných dvojčat je 50%, že jedno z nich bude mít DM 1. typu, ale .... Ty zbývající procenta jsou dost vysoká, tak doufejme, že to tak nebude.
20.6.2007 14:42:03
Někde jsem četla, že u jednovaječných dvojčat je 50%, že jedno z nich bude mít DM 1. typu, ale .... Ty zbývající procenta jsou dost vysoká, tak doufejme, že to tak nebude.
Věrka
  • 
20.6.2007 14:00:34
pro Jituli:
Dělají to dětská diabetologická centra.My jsme z vesnice,já sama dojíždím přes 40km až do Ostravy.V Ov mají dětskou diabetologii tak jsem se informovala tam.Žádnou žádanku po mě nechtěli.Zkuste se zeptat spíš diabetologa,nebo mrknout na www stránky o dětské diabetologii a zeptat se tam.V
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 64 [Dalších 34 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.