| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nejsme jen rodiče, ale i partneři a milenci

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 58 [Dalších 38 >>]
16.10.2006 13:35:51
Toto doporučení už jsem slyšela z více míst. Vychází z toho, že na prvním místě by vždycky měl být vztah rodičů a děti by to tak měly vnímat. Pokud ano, prý odpadá spousta problémů se soupeřením mezi sourozenci, nezdravé závislosti dítěte na rodičích a obráceně apod. My to tak doma z několika důvodů nepraktikujeme, ale začíná mi připadat, že je to škoda. Nějak se nám to zvrtává...
Jinak co se týče kvality článku a jeho autora: také už jsem nějaké knihy od tohoto pána četla a byly fakt výborné. Jenomže tak už to prostě chodí - když je autor úspěšný a dobře se prodává, proč toho nevyužít a nepsat další a daší knihy. Jenže v této oblasti se toho už moc nového vymyslet nedá, tak prostě jen rozvádí již jednou řečené až do naprosté plytkosti. Bohužel není jediný...
Macek
  • 
16.10.2006 11:15:54
S pobavenim jsem si precetla clanek a hlavne prispevky-za nekterymi jsem videla ty ustvane matky,ktere ovsem hledaji jen duvody, proc to nejde a naprosto nepripusti,ze i u nich existuje cesticka,jak se k te romantice vratit.Jsem matka 4deti-15,13,4roky a 3mesicni miminko a i pres to,ze sdilime zatim s malymi detmi spolecnou loznici se nam ta romantika nastesti nikam nevytratila a to mame za sebou 16let manzelstvi a mame porad radi.Samozdrejme neni to vzdy tak,to jde snad jen v pohadkach,obcas to i zaskripe,ale prave tyto neovykle romanticke chvile,nas krome radosti s nasimi detmi pomahaji preklenout ty starosti,ktere nam zivot prinasi.Musi byt hodne smutne,kdyz se ze vztahu vytrati ta romantika,ktera klidne muze,ale i nemusi skoncit sexem a zbydou jen starosti a povinnosti.Vzdycky to jde-kdyz se chce,ale musi chtit oba.Autorce clanku tento postup k romantice vyhovuje a napsala to nejlip,jak umela-tak proc tolik kritiky?Ja myslim,ze je to dobry pokus o obnovu tech krasnych chvil,ktere se nam lety proste vytraceji.A jestli si pri tom budete prenaset deti,nebo ne-to prece zalezi na situaci,nekdy to jde,nekdy ne.Ale vzdycky to nejak jde-proste-jaky si to udelas,takovy to mas.Preju vam vsem hodne krasnych romantickych chvil-teda jen tem,kteri o ne jeste stoji..M.
kája, 3 děti
  • 
16.10.2006 8:21:08
jo holka, to je fakt o těch svíčkách. Jak je rozsvítíš, tak hned děti sednou za dveře a máš to, asi budeš muset přesedlat na exhibicionismus.

Ale vážně, občas je potřeba dojet někam autem, ale děti musí zůstat u babičky. No a pak je to opravdu zpestření, jen tomu chybí ta romantika. Vlastně nemusí, záleží , kde zaparkujete.
Šárka, tři děti
  • 
16.10.2006 0:03:54
Poraďte, kde vzít chvilku k hrátkám, když jsou v rodině za jednou zdí dvě dospělé děti, které chodějí spát déle než rodiče a za druhou zdí rodiče, kteří trpí nespavostí a v postýlce vedle manželů vrní batole. Je to velmi nereálný článek zcela nevhodný do našich poměrů, kdy manžel chodí z práce utahaný jako kotě večer, nají se a pustí zprávy. A většina ženských když jde z práce, přemýšlí, co má koupit a posléze třebas uvařit k večeři a ne čím zaujme manžela. Já osobně jsem velmi ráda, když manžel vezme třeba ven dceru a já si zatím vyluštím křížovku nebo sudoku. Rady v článku mi připadají opravdu jako pro někoho z jiné planety, jako pro někoho, kdo si chodí do práce odpočinout na čtyři hodiny, dítě má pečovatelku nebo chůvu, v domě je hospodyně, uklizečka a manželé jsou svými životy tak znuděni, že si musejí vymýšlet nějaký program (i když jistě příjemnější než ten náš).
Šárka, tři děti
  • 
16.10.2006 0:02:36
Poraďte, kde vzít chvilku k hrátkám, když jsou v rodině za jednou zdí dvě dospělé děti, které chodějí spát déle než rodiče a za druhou zdí rodiče, kteří trpí nespavostí a v postýlce vedle manželů vrní batole. Je to velmi nereálný článek zcela nevhodný do našich poměrů, kdy manžel chodí z práce utahaný jako kotě večer, nají se a pustí zprávy. A většina ženských když jde z práce, přemýšlí, co má koupit a posléze třebas uvařit k večeři a ne čím zaujme manžela. Já osobně jsem velmi ráda, když manžel vezme třeba ven dceru a já si zatím vyluštím křížovku nebo sudoku. Rady v článku mi připadají opravdu jako pro někoho z jiné planety, jako pro někoho, kdo si chodí do práce odpočinout na čtyři hodiny, dítě má pečovatelku nebo chůvu, v domě je hospodyně, uklizečka a manželé jsou svými životy tak znuděni, že si musejí vymýšlet nějaký program (i když jistě příjemnější než ten náš).
Stáňa
  • 
15.10.2006 21:31:58
Mně se ten článek líbí. Se svým mužem jsem téměř 15 let a máme dva syny ve věku 12 a 7 let. I po téhle době toužím po pozornostech manžela, včetně donesené květiny, romantické večeře ve dvou, po svíčkách ať v koupelně nebo v ložnici... Je pravda, že vzhledem k naší vytíženosti, těch chvilek není moc, ale aspoň se mohu na ně víc těšit. A přenášení dětí z ložnice? Za prvé - nevím, jestli mám tak výjimečné děti, ale odmalinka se nějakým přenášením nebudily a za druhé - neberte ten článek doslovně - ta romantická chvilka může přece být i v jiném pokoji než je ložnice...
Osminka
15.10.2006 16:31:02
Tak by to fakt mělo být - první manžel a manželka a až pak dítě. Už kvůli té manželce, aby bylo jasné, kdo je tady ten hlavní. Samozřejmě se tím myslí po řádném přivítání se všemi. Dítě to bez potíží vydrží, tak od roku je schopné pochopit, že mamka s taťkou si dají čaj a pak se bude hopsat na gauči. Je to takový rituálek. U nás to praktikujeme tak, že děti taky dostanou svačinku, ale než se čaj dopije (fakt těch 10 minut), nehrajeme si s nimi. Nemám pocit, že by tím strádaly, my se zklidníme a často z toho až do večera, než děti zapadnou, čerpáme energii.
pepsi
  • 
14.10.2006 22:27:05
O to nejde, jestli dite jde nebo nejde prenest. Otazka je, proc bych to delala, kdyz mame obyvak????
Cely clanek je nejaky podivny, proc se skrabat jednoduse, kdyz to jde i slozite, ze?
Lída+2
14.10.2006 16:59:51
článek mě pobavil...:-DDDDDDDDDDDDDDDD

A dítě co jde přenýst ve spánku mám doma. A hned 2x.:-D
A to starší, bylo uspáno a provedeen rengen hlavy, když mi ho jedna ohleduplná důchodkyně vysypala z vozíku....:-( rengenolog mi řekl- to jsme v životě neviděl.
A když chodil plavat- tak jsme ho v zimě svlékla i z kombinézy a svetru a dala do postýlky a jehoto nezbudilo a opokračoval klidně další 2,5 hodinu nerušenýho spánku.
no fakt záleží na dítěti....
NYní bych je nikam nestěhovala. Už jsou moc veliký a těžký.
petru
13.10.2006 8:32:56
já teda takové dítě neměla, mně se zdá, že to přichází až věkem

Pro ilustraci, znám člověka, co vstával (v 19 letech) ve čtyři ráno do práce a jel autobusem, ale kolikrát se vzbudil až v kanceláři a ani nevěděl, jak se tam dostal.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 58 [Dalších 38 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.