| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pravidla pro saunování s dětmi

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2129 z 29 
3.4.2006 16:05:27
Chtěla jsem se ještě pana doktora zeptat, od kdy do kdy se může s batolaty chodit do sauny, od podzimu do jara nebo celoročně, osobně jsem zatím pouze příležitostný "saunař"?? V letních měsících pokud je velké vedro, zřejmě nebude saunování vhodné nebo 5minutový pobyt v sauně při dodržení nižších telot apod. nevadí??
Díky
  • 
3.4.2006 11:00:20
Prosím o odpověď, zda máte někdo informace či praktickou zkušenost se saunováním v době kojení dítěte. Ráda chodím do sauny, v současné době stále kojím svého šestiměsíčního syna a od návštěvy sauny mě všichni odrazují z důvodů ztráty mléka, "zkažení mléka". Zatím jsem nikdy neobjevila relevantní odpovědi, pouze zdroje "jedna paní povídala". Děkuji předem za více informací k této problematice.
3.4.2006 10:22:34
Dobrý den pane doktore,

měla bych několik otázek:

- pokud má sauna blahodárné účinky na horní cesty dýchací asi je hloupé ptát se, zda se nemůže u dítěte (3r) s atopickým ekzémem projevit astma po saunování.

- jak je to u dětí již s projeveným astmatem

- píšete, že z reakcí na Váš článek dříve uveřejněný. Kde bych ho mohla najít?

Děkuji
  • 
3.4.2006 1:20:18
Teoreticky i přímo jsem se kdysi podílela na propagování saunování dětí podle Vašich podkladů. Nátačela jsem o Vás a Vaší práci pořad pro Rodinou poštu s Marií Voseckou a později propagovala Klub otužilých dětí v Ústavu zdravotní výchovy.
Moje děti chodily podle Vašeho návodu se školkou z "Podpetřína"s paní ředitelkou Kašákovou do Tyršova domu...Vím, že v té době (konec 60. a 70.léta) bylo několik školek (jedna někde na Praze 10, ve Vršovicích), které měly vlastní bazén a saunu . Velmi krásnou, s uměleckou keramikou (už tenkrát díky obětavosti a přispění rodičů). Existují ty školky ještě? Tedy přesněji otužují ještě děti( tak jako Vy už děti těch dětí)?
Víte o nějakém takovém "kolektivním" otužování dneska? Mohli by se podělit se svými zkušenostmi. Hlavně na venkově by se ve spolupráci s místními saunami třeba u sportovních klubů dalo leccsos vymyslet. Věra S.
2.4.2006 23:19:33
Mně moje gynekoložla saunu v těhotenství nedoporučila. Prý abych nezačala krvácet.. (Žádné obtíže jsem v těhu neměla.)
annnnna
2.4.2006 22:16:10
ráda jsem chodila do sauny, teď jsem ve tretim mesici a mam z toho obavy. Casto je mi vsak zima, tak kdyby to bylo možné šla bych. Jak je to s miminky v břísk? Mohou do sauny?
Renka + 3
2.4.2006 13:52:56
Dcera začala tento školní rok tj. od září pravidelně chodit do sauny v rámci školky. Ještě k tomu ji doma otužujeme. Od září až do teď měla jen 1x rýmu, která přešla za 3 dni. Minulý rok bylo viróz nepočítaně, posilovali jsme imunitu léky, ale nemělo to příliš vliv. Saunování je mnohem lepší.
Iva +2
  • 
29.3.2006 21:51:55
Děkuji mnohokrát za informace o saunování s dětmi. Začali jsme na podzim s dětmi - 1,5 a 6 let a marně jsme hledali informace, jak na to. Napsal jste prosím nějakou příručku, knihu,..? děkuji.
Radka
  • 
29.3.2006 14:47:38
za podrobnosti.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2129 z 29 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.