| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Patologický alfáč

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 200 [Dalších 180 >>]
11.1.2006 17:24:23
Ale asi jsi zapomela, ze plnohodnotny zivot tvuj je velmi uzce spojen s plnohodnotnym zivotem ditete, tzn., ze pokud ty neuneses to, ze tve dite je postizene, budes zkratka psychicky v xxxxxx, a pak se to logicky odrazi na ostatnim. Muj nazor je ten, ze pokud neni matka ok, nemuze byt ok, ani dite, to spolu hooodne souvisi!
A Nicol by to neunesla se starat o post. dite, pokud by to vedela teda samozrejme dopredu a mohla by tomu "zabranit"... ja bych to neunesla take, nebo ja bych zkratka post. dite nechtela, ani muj muz, ale ty by jsi se s tim vyrovnala. Tak se smir s tim, ze kazdy neni jako ty, dokonaly! Kazdy je jiny!!!
A je x matek, ktere pres vsechny posit. testy si dite nechaji a pocitaji s vrozenou vadou. Je to jejich zivot a jejich vec, ale nekdo to ma zkratka jinak, co je na tom divneho???
11.1.2006 15:47:09
Ale Niky, vždyť ty píšeš o svém plnohodnotném životě, nikoliv o plnohodnotném životě toho dítěte.A ten jsi dávala jako předpoklad porození v původním příspěvku.

11.1.2006 13:24:11
-ted se zas nekdo do mne pusti...-nemohlo by mi dat vnouce,jasneze si neporizuju dite jako nejakou panenku ktera ma plnit moje ocekavani.ale vyrostla jsem v nejake rodine a prozila dosavadni zivot "normalne",to same chci dat svemu diteti,ale to nejde za predpokladu,ze to dite nema dispozice to prijimat...V Indii jsou posuci!to uz rovnou muzes tematicky najet na Al kaidu,ktery neni svatej zadnej zivot,jen ten jejich posranej Allah!
11.1.2006 13:03:24
:-) ne,myslim tim tesit se z toho ze dite ma kamarady,ze se osamostatnuje,sveri se s prvni laskou,bezny malery, pak jednou se zamiluje,vezmou se,budou mit deti,budu babicka....tohle mi mentalni dite nikdy dat nemuze a vyzadovalo by moji peci neustale..nemohla bych s nim jit do kina,nemohlo by chodit do normalni skoly...
TerezieK
11.1.2006 12:07:06
Holky tak tu čtu Vase příspěvky ohledně potratů. Já proti potratům nejsem, o mimčo se zatím marně snažíme rok a pořád nic, ale čím víc o mimi přemýšlím tím víc si uvědomuji, že nevím co bych dělala, kdyby se mi mělo narodit postižené děcko tj. downuv syndrom atd. tj. onemocneni slučitelné se životem a na druhou stranu představa, že mám rozhodovat o tom, zda dítě, které jsme si vyrobili má právo žít. Není pravda, že tyhle děti jsou v životě neštastné, moje sestra pracovala mezi takovými lidmi a jsou stejně štastné jako my. co se týče papeže taky nesouhlasím s některými kroky co dělá, ale úkol papeže je chránit ty slabé. A tím slabým není ta matka, ale právě to nenarozené miminko. Ale jak říkám každý máme právo na svůj názor a za svůj život i za život dětí zodpovídáme sami a každý si nese svoje svědomí do konce života.
11.1.2006 11:19:55
Ivo, kazdy ma pravo na SVUJ nazor a zorhodovat o svem diteti. Tzn., ty rozhoduj jak chces o svych detech a ostatni at si delaji co chteji!!! Je to jejich pravo!!! To dite je jejich, ne VASE!
Nastesti nezijeme za bolsevika, kdy byl problem si udelat beznou miniinterupci a jakesi zakysle babizny v komisi rozhodovaly o tom, zda si 15ti leta holka dite musi nechat ci ne...
A papez ten to mel take zmakle, coz? Dite nemel ani jedno, ale zato v tom mel jasno, zakazat potraty a nazdar!!!
Takze vedel o chodu rodiny, manzelstvi, detech uplny kulovy!!! No comment!

A pokud nekdo chce obetovat svuj zivot postiz. diteti, tak ho obetuje,nic mu nebrani!!! Ale kde bere tu drzost do toho kecat ostatnim.
11.1.2006 3:14:14
Kdyz se rozhodnu si poridit dite, tak taky nevim nic dopredu. Jestli bude jedno, dve, tri, jestli to bude kluk, holka, jestli bude zdrave nebo vecne nemocne, nebo jeslti bude dokonce postizene.

Mam pocit, ze ten nazorovy rozdil je mezi nami zasadni v tom, ze ja pote, co jsem porodila sve prvni dite jsem dospela k nazoru, ze tim porodem to NEZACINA, ono to miminko uz tam bylo a zilo davno predtim a vpodstate jen vykouklo ven odnekud, kde bylo schovane, protoze bylo malinke a bylo mu tam bezpecneji. Ty vychazis z predpokladu, ze dokud to neni na svete, tak se to nepocita a proto se pravdepodobne nikdy neshodnem.
Rozhodnes se ukoncit toto trapeni jeste pred zacatkem ceho? Tvych starosti a zvysenych naroku na tvuj zivotni standart. Protoze zacatek zivota nastal v momente, kdy spermie oplodnila vajicko. Pripadne v okamziku, kdy mu zacalo tlouct srdicko.

Jesteze nejsme v Indii nebo v Cine. Pravdepodobne bychom tuto debatu nevedly, protoze tam system vad, ktere jsou duvodem pro odstraneni ditete jeste vylepsili a s velkou pravdepodobnosti bychom vubec nebyly na svete, i kdyz mame spravny pocet nozicek a rucicek a v hlavě vsechno v poradku.
10.1.2006 21:53:58
Ahoj Nicol, a co je plnohodnotný život? Myslíš tím psát na Rodinu?
10.1.2006 11:17:47
mila Ivo,jenze kdyz nekdo dostane mozkovou mrtvici,nevi to dopredu,jisteze bych se o nej starala a neopustila ho,(otec,manzel..),ale kdyz mam na vyber jestli si obratim zivot naruby kvuli peci o nekoho,kdo bude vicemene jen prezivat a nikdy jeho zivot nebude plnohodnotny,tak se rozhodnu toto trapeni ukoncit jeste pred zacatkem,budu se s tim snazit vyrovnat a casem si poridit dalsi dite-normalni..

na zacpu funguje detska presnidavka sunarek-svestkovy
9.1.2006 19:25:14
"jestliže plod nedokáže přežít mimo tělo matky a to ani za pomoci lékařů, zdá se mi tato cesta přijatelná. "
- jenže to třeba Downův syndrom není, to dítko přece bude schopné žít

Já v současné době jsem v situaci, kdy mám rozhodnout, jestli půjdu nebo nepůjdu na odběr plodové vody. Proto nad tím tak přemýšlím a proto jsem sem napsala svůj názor, protože jsem dospěla k závěru, že i kdyby něco, kdyby všechna vyšetření byla pozitivní, tak tu injekci tomu dítěti dát nenechám, protože bych se nikdy nezbavila myšlenky "co by kdyby" - pořád je to jen pravděpodobnost. Pořád to nemusí být tak strašlivé a rozsáhlé, jak doktoři prorokují. A takto narozených dětí, které se podle lékařů narodit neměly, taky znám dost.
Co obnáší péče o postiženého člověka si docela dobře umím představit, od 97 roku mám babičku na vozíku a docela často jsem byla v kontkatu s nějakým způsobem hendikepovanými lidmi. Za svobodna jsem dělala charitu pro ústav pro těžce mentálně postižené děti na Slovensku.
Nesouhlasím s tím, že je to vždycky bezvýhradně negativní věc, mít doma mentálně nebo zdravotně postiženého člena. Je jasné, že se zásadním způsobem změní standartní chod rodiny, v některých ohledech to bude třeba náročnější; člověk si nebude moci dopřát standartní konzumní vymoženosti, je nutné bojovat s úřady a s penězi a je to fyzicky a psychicky náročné. Na druhou stranu s kým jsem mluvila, tak říká, že teď vidí svět jinak, má jiné hodnoty a že ho jeho dítě zvláštním způsobem obohatilo a že toho nelituje.
Že se za mne budou příbuzní stydět je jejich věc, ne moje, moje hodnoty se odvíjejí od toho, co já mám uvnitř sebe a ne podle toho, co ode mne okolí vyžaduje, abych byla "v normě", nevyčnívala a byla společensky akceptovatelná. Pokud by dokázali takto radikálně odmítnout postižené dítě, zajímalo by mne, jak by se zachovali v případě onemocnění některého z členů rodiny. Stačí obyčejná mozková mrtvice a všechno se změní. A ukáže se, co má člověk okolo sebe za lidi.

Je to moje soukromé stanovisko, ke kterému jsem sepsala své vlastní subjektivní důvody, a velice dlouho jsem hodně vážila všechna moje soukromá pro a proti. Nikomu nenařizuju, aby se mnou souhlasil, neodsuzuju nikoho, kdo se rozhodne jinak a nevyhrožuju mu svědomím a etikou a ničím.
To, že každé těhotenství v ženě zůstane zapamatované a že jsem to zmínila je fakt, který s potratem zdravotně indikovaným nesouvisí- každá máma si bude pamatovat všechny své děti, ať jsou živé nebo mrtvé, narozené nebo nenarozené.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 200 [Dalších 180 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.