| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Neprovdaná matka a její práva a nároky – určení rodičovství

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 44 [Dalších 14 >>]
míšadodo
5.11.2006 20:04:17
chtěla jsem se zeptat jestli někdo neví jak to je když je uvedeno otec neznámý,co to všechno obnáší a na co má matka nárok.Prosím pomozte,děkuji
  • 
22.6.2006 14:50:32
Beruško,

nevím, jestli tuhle diskuzi ještě čteš, ale pokud ano, mohla bys mi napsat, jak to u Vás dopadlo. Je to neuvěřitelné, ale zažíváme dnes s partnerem téměř stejnou situaci! Dovolali jste se někde pomoci? T.
pavla 2 dcerusky
  • 
6.5.2006 16:46:10
taky jsem to tak mela dite se narodilo 299 dni po nabiti pravni moci rozsudku o rozvodu tudiz jejim otcem byl muj exmanzel.podala jsem zadost o popreni otcovstvi nanestesti 4 dny pozdeji nez je stanovena lhuta pani soudkyne v bruntale prohlasila ze by mohla udelatvyjimku ale neudela protoze kdyz jsem pry vedela s kym mam to dite mela jsem si ho vzit.ceklalo nas dalsi soudni rizeni ktere tentokrat podaval exmanzel ktery mel lhutu k podani od doby kdy se dozvedel ze je zapsan v rodnem liste jako otec.soud ovsem jeho zadost zamitl s tim ze tento pripad byl jiz resen a byl zrusen tudis je jim jiz zabyvat nebude.nastesti se v okruhu znamych nasla pravnicka pres rodinne pravo a napsla nam odvolani ktere soud musel prijmout jako opodstatnene a po 2,5 letech je nase dcera konecne tatinkova trvalo to dlouho a taky hrozila adopce nastesti to ale dopadlo dobre.tak to preju vsem kteri maji podobny problem.
jiřka
  • 
5.2.2006 6:11:40
To je docela zajímavý názor, bývalá spolužačka má 2 vysokoškoláky a když chtěli po / pracujícím/ otci zvýšit výživné z 600,- Kč / na každého/, u soudu jim řekli, že to snad nemyslí vážně.
Andy, Jiřík 11 měsíců
  • 
17.12.2005 15:56:01
Alimenty bývají podle platu muže, vypočítává je soud a v dnešní době je to na malé dítě (miminko) minimálně 1.200,-- Kč, čím je dítě starší, tím jsou alimenty vyšší. Ale na sociálce mi řekli, jelikož jsme se s bývalím partnere dohodli na částe 1.000,-- Kč, že je to málo, že minimální částka je 1.200,-- Kč a hrozili mi, pokud si to nevyřídím, přijdu o sociální příplatek, že nemůžou doplácet za otce.
  • 
18.11.2005 23:28:42
http://zakon94.vlciho.cz . Inu lidi jsou ruzni. A nejlepsi jsou ty, ktere dite zplodi a pak se o nej nestaraji!!!
  • 
18.11.2005 23:17:40
jo ... automaticky :( ze mi doma pere automaticka pracka me nechava v pohode. Ale tohle teda ne. Aby nekdo neco urcoval automaticky. Zvlast pokud jde o tyto krehke veci ... :( brecel bych ze soucasneho sveta, ze skurvenych zakonu atd. ;(
  • 
18.11.2005 23:12:07
Můž v tomhle státě nemá právo na nic. a když už má tak jej soudkyně (většinou, s oblibou tyto věci soudí ženy, ukájejí si tak svoji i třeba nenarozenou, emancipaci) většinou vysvětlí úplně jinak, udělá z muže blbce a ten se nastačí divit, kolik že mu to napočítali alimentů i když není biologickým otcem.
Na všechny matriky bych povině vyvěsil nápis. "OTCOVÉ POZOR! JSTE SI URČITĚ JISTÍ, ŽE JSTE OTCEM DÍTĚTE?? NECHCETE SI TO ROZMYSLET A NECHAT UĚLAT DNA TESTY?? PROČ?? PROTOŽE PAK UŽ VÁM TO NIKDO NEODPÁŘE A BUDETE PLATIT A PLATIT. A PAK TO VŠECHNO BUDE MÍT DOPAD I NA DĚDICTVÍ A TO BUDE TEPRVE MELA.

Věřte, vím o čem mluvím. Zákon o rodině je 40 let starý zákon, který je ostudou dnešní doby a měl by se zrušit a předělat tak aby byl důstojný všem lidem, kteří znají význam slova spravedlnost.

vlci
http://zakon94.vlciho.cz
30.8.2004 18:14:03
Ona asi pořád doufá, že ho tím dostane zpátky. Je velmi úzkkém kontaktu s jeho rodiči, kteří ji maximálně podporují a mě maximálně zatracují. Včera volala mému partnerovi kvůli nějakým paírům, kvůli sociálním dávkám. Nevíte náhodou někdo jak to všechno probíhá a kolik bývají alimenty??? Děkuji za odpově"d
27.8.2004 11:38:48
Musím po otci našeho ještě nenerozeného dítěte žádat finanční výpomoc i když se podílíme na kupování výbavičky společně? Stejně tak ani nechci, aby mi platil výživné na dítě až se narodí i když spolu nebydlíme,ale to dítě chceme a těhotenství si vychutnáváme společně. Už se na toho drobečka strašně moc těšíme.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 44 [Dalších 14 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.