| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak dělá netopýr?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 49 [Dalších 29 >>]
Veronika (3 dospívající děti)
  • 
1.9.2003 11:56:34
U nás vždycky tučňák dělal "tůč-tůč-tůč" a krokodýl "kro-kro-kro". :o))
Všichni tři dohromady prošli už 26 let školní docházky a zatím jim to nedělá větší obtíže ;o).
Hodně radosti při objevování nových zvuků!!!!
11.8.2003 14:55:02
Tak my řikáme, že náš táta dělá "Pá, pá" - je totiž doma tak jeden až dva dny z týdne - jinak pracuje po celý republice :-(
9.8.2003 20:22:57
U nás je aktuální jak dělá děda, popř. táta. Když totiž děda (táta) dělá "hají" tak dost chrápe a náš Fanda pak na danou otázku předvede zvuk hodný metrákovéhu čuníka.
6.8.2003 13:36:35
Milá Heluško,
kosatka JE velryba. Patří sice mezi delfínovité ale to na věci nic nemění. Kosatka patří mezi ozubené velryby, stejně jako vorvaň. Dost těžko je můžeme zařadit do stejné skupiny jako delfíny. To je totéž, jako bychom říkali, že daman patří ke stejnému druhu jako slon africký (ačkoliv je to jeho přímý příbuzný, daman je velký jako králík.)
Zoologické určování druhů je věc složitější. Například taková puma. Puma může vážit až dva metráky (možná víc, omlouvám se, nemám u sebe literaturu), ale díky jedné kůstce, zvané jazylka, se řadí k malým kočkám, stejně jako rys ostrovid a podobně. Zatím ale klidně můžeš dceří říkat, že kosatka je velryba. Myslím, že ve škole stejně nebude mít přesnější označení (moje učitelka ve čtvrté třídě mi například dala pětku, protože jsem si sveřepě trval na tom, že velryba je savec).
6.8.2003 12:45:36
Jano díky za vysvětlení, moje encyklopedie říká totéž, ale dneska jsem koukala s dcerkou na kousek filmu Zachraňte Willyho II a tam skutečně vytrvale mluví o kosatkách jako o velrybách. Možná je závada v překladu nebo v původní anglické terminologii, nebo že by v původním filmu?
6.8.2003 7:36:44
Jak dělá táta to nevím. Ale jak dělá máma - o tom mě synovec naprosto dokonale přesvědčil. Praktickou ukázkou. Máma prý zvoní na džbánek s tekutinou oranžové barvy a dělá při tom tang, tang, tang.
Petra
  • 
5.8.2003 22:31:15
Podle moji kamaradky zase delal motyl týl-týl
Poupina
4.8.2003 22:52:28
Jojo, to dobre znam! Podle manzela dela krava "meuh" (cti mÔ), kacenka kua kua (s nosovkou, prosim!:o)), kun frka, ale nejlepsi je kohout: kokoriko!!!! (bydlime ve Francii). Rocni dcerka se zatim vsemu srdecne rehta:D!
Dita
Viv
  • 
4.8.2003 12:29:53
... v pohodě, já když byla malá, tak jsem tvrdila, že liška dělá liš-liš... a to mě to nikdo neučil :o)) Dnes si to už samozřejmě nemyslím :o))))
Jana
  • 
4.8.2003 12:00:59
kosatka patří do třídy savci, podtřídy živorodí, nadřádu placentálové, řádu kytovci, podřádu ozubení, čeledi delfínovití... pokud mě zoologické znalosti a vyhledávací schopnosti neklamou. :) (mezi kytovce patří ještě čeledi velrybovití, velrybkovití, plejtvákovcovití, plejtvákovití, delfínovcovití, narvalovití, sviňuchovití, vorvaňovcovití a vorvaňovití. to kdyby byly ratolesti zas někdy zvídavé...)
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 49 [Dalších 29 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.