| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak dělá netopýr?

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 49 [Dalších 9 >>]
listopad
31.7.2003 10:29:52
Já umím akorát haf - haf (nebo baf - baf ?)
31.7.2003 9:02:29
Prasátko ale přece kromě chro, chro dělá také uň, uň nebo jak ten zvuk napsat:-)))
Hlavu mi zamotal poník z anglické knížky ...jak se čte správně "neigh" ?
Michaela
  • 
31.7.2003 6:42:08


No u nas se u kravy vetsinou pohadame, ale jak dojde na prasatko, tak je to opravdu valka! Podle meho manzela dela prasatko oink oink? Prece kazde spravne prasatko dela chro chro ne?
Jana, dvě holčičky 3roky a 7měs.
  • 
31.7.2003 0:43:02
Slovenské kravy tiež robia mú.... my to řešíme tak, že obojí je správně. (Dokonce v písničce od Svěráka/Uhlíře zpíváme Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte...mú mú bú, bú bú mú...atp.)

Mám však jiný problém: ovce podle mě dělaly odjakživa bééé. Ale zřejmě jen do té doby, co jsem si je měla vloni možnost soustředěně poslechnout - a ten zvuk zní ve skutečnosti jako mééé! V té době byly naší dceři právě dva roky, takže to byla aktuální otázka a přiznám se, dosud nemám jasno, zda se přiklonit k tradici nebo k vlastnímu prožitku, a tématu ovcokozy se vyhýbám :) ... opravdu to nebyly kozy! :))
No, myslím si, že nakonec bude stejně platit to, co řekne většina kolektivu ve školce.
Jana
30.7.2003 23:15:48
U nás králík krčí čumáček, což doprovází hlasitým nasáním vzduchu do nosu :o) Ale jinak všechny zvířata bez výjimky u nás dělají: "Ahoj! Jak se máš?"

S.
30.7.2003 22:41:44
Králík dělá dupy dup. :o)
Arnošt
  • 
30.7.2003 20:37:51
Kdysi jsem někde našel software, který tyhle zvuky vydává, když na zvíře děti kliknou myší. A tak se tím nemusím zabývat :) (Ale byla tam jen normální americká domácí zvířata...)
Iva
  • 
30.7.2003 18:31:14
Naši králíci vždy dělali Myc Myc...
Alena
  • 
30.7.2003 18:17:05
Jak to, prosim, resite u vicejazycnych rodin? V anglictine dela krava "moo" (mu) a v cestine bu ...
:)
Roman
  • 
30.7.2003 15:39:51
Tučňák dělá "HOP, CÁK, CÁK" a vyvětlete dvouletému klukovi, že ne, když to viděl v ZOO. (Na vysvětlenou pro ty, co jim děti už odrostly to znamená, že skáčou do vody)
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 49 [Dalších 9 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.