| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Deníček atopického dítěte aneb máme doma ekzém 3

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 105 [Dalších 85 >>]
2.2.2007 20:58:25
ahojky všem, občas jsem se tu na něco ptala a tak hlásím , že dnes jsme dorazili od kožní a máme se ukázat až v květnu - hurááá, moc se jí tadeášova kůžička líbila. baští zirtec a zaditen - preventivně -měl velký ložiska, mastíme dělanou mastí z lekárny (vykoupit zlatem se nedá) a sprchujeem v lenola fetu a celý druhý den vydrží vláčný.Jen obličej má trošku hrubší ale je to tak čvrtina toho co měl - nemám si s tím dělat hlavu, kortikoidy nasazujeme fakt až na průsery. Konopí malým dětem nedoporučuje. chodím k dětský kožní na karláku Praha

držím palečky ať ty hnusný fleky dostanete aspon jakž takž pod kontrolu
Mája s Natkou
  • 
2.2.2007 20:44:30
Natalka má ekzém od3měsíců. Oběhaly jsme spousty lékařů,lékárníků,homeopatů,léčitelů...zkoušely???ani si ty všechny názvy nepamatuju-fakt toho bylo moc (teď je to všechno zavřený ve skříni).
Od5.měsíce mažeme mastmi z Nového Boru a jsou super,spíš byly super. Zpočátku zabíraly hned-2-3den byla malá krásně vyloupnutá. Tak jsme ještě pár dní pokračovaly s koupelema,pak jsme vysadily totalně a promazávaly jenom indulonou.Vazelínu nedávat-kůže nemůže dýchat. Do 1roku jsem se snažila omezovat v příkrmech alergiz.potraviny, ale ne zase úplně striktně.
V10.měsíci se zase osypala, tak jsme vykoupaly,promazaly...týden, zabralo to, ale ekzémová ložiska zůstala suchá. Tak jsme koupily last minute na14dnído Egypta a paráda.Kůžička krásně čisťoučká.Vydrželo to3měsíce a bohužel-asi je to punčocháčema a bůh ví čím...zase mažeme a koupeme,drží se to jakžtakž,ale žádná sláva(už máme zaplacenýEgypt).I když Nestor masti pravděpodobně obsahují stopy rostlinných steroidů,tak pořád je to lepší než kortikosteroidy.
Eva 28 let
  • 
14.8.2006 16:42:03
Zdravím. Jako malá jsem měla atopický ekzém. Několikrát zánět pokožky celého těla. Jako zázrakem mi kolem 13 roku věku úplně zmizel. Prý to bylo hormonálně. Prý někomu zmizne ještě dřív. Moc držím pěsti vám všem! Ani nevíte, jak moc s vašimi dětmi cítím.
Teď 2 měsíce po porodu našeho sluníčka syna Peťky se mi atop. ekzém vrátil, ale jen kolem očí, na puse a na prstech pravé ruky. Manžel naštěstí alergik není, tak jen pevně věřím, že i Peťka ekzém mít nebude. Moc doufám. Zatím v pohodě kojíme, tak nám to snad vydží. Budu se snažit kojit co nejdéle. Ale znám lidi, co kojení nebyli a ekzém nemají a já jsem byla plně kojena do 6 měsíců a ekzém mám (od 1 roku). Takže nevím, jestli to má nějaký zásadní vliv.
Takže doufám amoc sipřeji, aby byl Peťka toho ušetřen.

Vám všem přeji, aby vaše děťátka na tom byla co nejlépe a co nejdříve jim to vymizelo úplně!
Růža
  • 
31.3.2006 16:43:32
Můžu potvrdit dobrou zkušenost s termálními koupelemi v Podhájske na Slovensku. Na lupenku to tam zabírá určitě. Byla jsem tam v září a do konce ledna jsem měla pokoj. Je tam speciálně bazén pro malé děti.I finančně to není tak náročné jako u moře. Voda má složení podobné vodě z Mrtvého moře.
  • 
29.3.2006 13:55:21
Dobrý den, je mi 38 let a jsem atopička od narození. Od 3 měsíců (v té době se na to tak nehledělo) jsem dostávala kortikoidní mastě. Absolvovala jsem několik lázní - Kynžvart, Smrdáky, Lipovou,Darkov, Jeseníky, několikrát jsem byla u moře. Lázně jsou v současné době opravdu přínosem, protože malé děti může doprovázet rodič, to dříve nebylo... Možná by vás zajímaly moje dlouholeté poznatky a že jsem vystřídala spoustu "kořenářek", akupunkturu, homeopatii, hypnózu a samozřejmě klasickou nemocnici:-(... Alergie je a bude i když ji budete léčit, jen se změní na to, s čím více dítě přijde do styku. Tedy může se měnit z pylové na alergii na srstě atd. S věkem bude mizet. Mě atopický ekzém vyjma 4 letech nikdy "neopustil", přestože mi doktoři říkali, že skončí v pěti letech, v pubertě atd. (Absolutně "čistá" jsem byla, když jsem čekala miminko, hormony se změnily a mně bylo báječně, pak "samo od sebe" za dalších pár let). V pubertě se naopak dostavilo velké zhoršení a hlavně se ekzém přemístil do horní poloviny těla a na obličej, což samozřejmě pro psychiku nebylo vůbec dobré. Do té doby spíše suchý svědivý ekzém začal být mokvající (ráno jsem se odtrhávala od polštáře), bolestivý a provázely ho jednodenní vysoké teploty. Mazala jsem se kortikoidy všude a to 1x za tři dny - ostatně, tyto mastě působí 2-3 dny, není třeba častěji. Po namazání do pár hodin teplota spadla. Každý den jsem byla "na příjem" a přemýšlela, jestli jít do školy, nebo si nechat od maminky napsat omluvenku na pár dní, skočit si na kalciovou injekci nebo jít tedy do nemocnice, přestože mi samozřejmě žádný pobyt v nemocnici nepomáhal. Mazali mne také kortikoidy, pak už aplikovali injekce (což mi jenom rozhodilo menstruační cyklus a i 3 neděle v kuse jsem krvácela), podávali antihistaminika a neposlední řadě antibiotika - mívala jsem hodně pyodermie. Kůže byla tak oslabena, že jen tak ze "vzduchu" byla infikována na hnisané boláky nebo ložiska oparů. Jednou mi dokonce nabídli imunosupresiva - ty se podávají lidem, kteří mají implantovány cizí orgány, aby se potlačila jejich imunitní reakce. Nu s ohledem na vedlejší účinky - selhání ledvin atd., jsem odmítla. Za celý svůj život jsem došla k jen k těmto absolutně "selským" poznatkům - jíst všechno a s mírou. Odbourala jsem uzeniny, větší množství koření, kravské mléko - ale bílé jogurty jím každý den. Piju jen vodu nebo různé zelené a bylinkové čaje. Nesladím a snažím se omezovat sušenky atd. - cukr ve střevě hnije, kvasí a přitom střevo by mělo být absolutně čisté, protože právě v něm jsou tvořeny látky potřebné pro imunitu. Co nejmíň chemie, léků, antibiotika opravdu jen na anginy ne na chřipky a nastydnutí... Tělo se čistí dýcháním - proto je nutný pohyb na čerstvém vzduchu, pocením - pokud to dítě snáší - je vhodná návštěva páry nebo sauny, vylučováním - opravdu takový čaj ze sedmikrásky, kopřivy, ostropeřce mariánského apod. dělá divy a vůbec všechny bylinky a vlastnoručně nasbírané - mají svůj velký význam. Já miluju sluníčko, přestože na nejvíce kortikoidy mazané části těla ho nesnesu, takže jsem raději v polostínu, a raději se nemažu opalovacími faktory - nesnáším všechno (jinak jen infadolan) a je lepší, když kůže dýchá.. Samozřejmě že nosím jen bavlněné oblečení, ale ujišťuji vás, že žehlení na to vliv nemá, ale máchám ještě po pračce - vyndám své prádlo do vany. (mimochodem dítě je naštěstí zdravé a tedy jeho prádlo takhle nehýčkám:-) Nejdůležitější je psychika - dítě snažte zapojit do všech obvyklých činností (jistě na písku jsem si taky nesměla hrát, domácího mazlíčka jsem neměla, místo luxování jsem radši mamince pomáhala v kuchyni..), najděte mu sport nebo nějaký zájem, ve kterém bude aspoň trošku vynikat. Nedělejte z něj skleníkovou květinku, dejte mu volnost.
Divím se, že některé z vás píšou o tom, že neabsolvovali očkování, nevím, já souvislost nikdy nevystopovala. Myslím, že než riskovat nějakou nemoc, radši bych základní nutné očkování měla.
Mohu vás ujistit, že jsem "přežila" i dlouhodobé používání kortikoidů, prostě jsem bez nich nemohla být, na druhou stranu raději zajdu za homeopatem a kombinuji homeopatii, alopatii, bylinky. "Nespoléhám" se jen na klasickou medicínu a sakra s těmito "jedy" šetřím. Když se tělo samo dalo do pořádku - (po těhotenství jediné 3 roky absolutního klidu v cca 30 letech), vyrovnaly se i hodnoty imunitní, z krku zmizely bacily, kvůli kterým mi v 18 letech dávali půl roku anitibiotika a chtěli vzít mandle... Tělo má úžasnou schopnost regenerace. Věřím, že si sami vysledujete, co vašemu dítěti pomáhá a snažte se k němu chovat jako k jeho sourozencům, jako k jiným dětem.
Hodně štěstí.
Eva
  • 
19.2.2006 11:06:37
Zdravim vsechny maminky a chtela bych se s nimi podelit o svou zkusenost.Maly ma ekzem od tri mesicu-zacal mu v zakolennich jamkach a vubec jako ekzem nevypadal,ani detska lekarka ho nepoznala.Od sedmeho mesice vse nabralo rychly spad a az do 18ti mesicu se nam nepodarilo dostat ekzem do klidoveho stavu.Byl hnisavy,se zdurelymi lozisky a neustalymi infekcemi jako streptokok a zlaty stafylokok.Kozni lekarka nam pri posledni navsteve rekla,ze nas hospitalizuji a malemu budou podavat korikoidy infuzne.Kdyz jsem videla,ze po roce,co jsme k ni chodili a kortikoidy nam predepisovala na kila,to nema zadny efekt,krome toho negativniho,rozhodli jsme se s manzelem,ze zajdeme jinam.Pani doktorka na imunologii v Krci nam udelala testy a predepsala Zyrtec(na koznim Nam stale davali Fenistil,ktery absolutne nezabiral).Do tri tydnu byl Kubi uplne cisty(predtim mel ekzem na 90% tela,vcetne vlasu,oci...),prestalo neroce konecne vyspala celou noc.Zyrtec uzivame uz treti mesic a stale je to v pohode.cas od casu se objevi nekde flicek,ale zase zmizi.Mazu maleho oranzovou Vitellou,na zadecek a loziska Bepanthenem pro deti,k piti ma bylinkovy caj slazeny hroznovym cukrem Glukopurem ,koupu ve vode s par zrnky hypermanganu a lzickou rostlinneho oleje a peru v gelu Lovela.I presto,ze nema zadnou v testech zjistenou alergii na jidlo,tak musime dodrzovat urcita omezeni treba ohledne ovoce ,cokolady apod,protoze pri nejake chybe se hned objevi ekzem...
Hodne stesti a trpelivosti vsem maminkam i detickam
KAČA
  • 
10.1.2006 10:09:15
Dobrý den, ekzémeme trpím již 25 let. Pročetla jsem si asi polovinu příspěvků a musím říct, že jsem si prošla něčím podobným v oblasti hledání "JAK NA NĚJ"
ekzém mám na celém těle, pod kontrolou je jen díky triamciolonu v tabletách.
Vyzkoušela jsem nespočet mastí, "zaručených receptů", prošla jsem homeopatií, která mě dorasovala ještě víc, měla jsem zimnici, všechno mi mokvalo, trpěla jsem nespavostí.....no prostě děs.
v současné době jsem se rozhodla, že se s ekzémem pokusím smířit, užívám výše zmíněné léky, začala jsem chodit na akupunkturu, díky níž se mi srovnal spánek i psychika a mám dojem, že mám i lepší kůži.
Taky mi pomáhá Elidel, je to jediná mást, která si srazí na obličeji ekzém, zpočátku mi moc nedělala dobře, obličej mi strašně vysychal, svědil a byl červený, ale toto je u tohoto typu krémů běžné.
Když se ekzém vyrazí, namažu elidelem, ekzém zmizí, nicméně kůže je vyschlá, tak mažu nivou, pak se to sloupne, vydrží bez ekzému 2 dny a pak znovu. Na tělo mám masťový základ Leniens a vyhovuje mi nejvíce ze všech. Zkoušela jsem synderman, ambiderman, aquasorb....

Přeji všem maminkách a jejich dětem trpělivost při boji s ekzémem, zkoušejte co můžete, co sedí jednomu, nesedí jinému.
Petra
  • 
3.12.2005 12:17:07
Pavle(nebo i někdo další:-) ) tady jsou kontakty:
Nestor centrum Praha - dr. Šárková (na vyšetření je lépe se objednat) tel. 487 726 747 nebo mob. 604 202 925
Nestor centrum,dobírková služba Nový Bor - tel. 412 582 048 nebo mob. 603 753 341 (výrobky zasílají cca do týdne).
  • 
2.12.2005 10:00:50
Potřeboval bych jakýkoli kontakt na Nestor z Nového Boru a jeho kouzelné masti. Děkuji. Prosím na salbaba@centrum.cz
Gábina syn 5 let
  • 
3.11.2005 19:45:46
Tak to si zajděte k tomu Dr. pro kortikoidy, aspoň budete mít jasno o složení, a ušetříte-přijde vás to na méně peněz. Při dodržení intervalové léčby se kortikoidů nemusíte obávat. Vámi jmenované masti nemají přesné složení a jsou podezřívané z obsahu kortikoidů.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 105 [Dalších 85 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.