| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Být či nebýt

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 60 [Dalších 40 >>]
.kili.
25.9.2015 9:06:04
opr.: ..pitomější "
.kili.
25.9.2015 9:01:52
"MUDr. Kili tady píchá injekce do dětí, i kdyby měly zemřít nebo mít autismus, hlavně , že to má do koho napíchat.....takže proto se MUDr. ozval"

Vy jste pitomnější než by se dalo mezi Bernem a Lucerne čekat. Pokud míníte mne a jen z neschopnosti opsat nick ho komolíte, pak vězte, že tam odkud píšete jsem nikdy nebyl a tak jsem tam ani nemohl cokoli píchat do dětí, Vy huso ignorantská. Vaše věštění důvodu, pro který jsem se ozval, přináší obrazy stajně křivé jak je přinášejí i Vaše plky a autismu, Vy krávo nebeská.
otylia
  • 
25.9.2015 8:28:57
verčo, MUDr. Kili tady píchá injekce do dětí, i kdyby měly zemřít nebo mít autismus, hlavně , že to má do koho napíchat.....takže proto se MUDr. ozval
susu
  • 
25.9.2015 7:34:07
Lucko, nemíním zpochybňovat možnosti řešení a také nemíním nic lakovat narůžovo.
Veronika
  • 
24.9.2015 20:44:24
Nechápu.
24.9.2015 20:35:57
Celkem zajímavý je tento odkaz http://www.rozstep.cz/genetika-a-etiologie-rozstepovych-vad/, je to text z dizertační práce MUDr. Zdeňka Dvořáka Ph. D., plastického chirurga z Rozštěpového centra Fakultní nemocnice U Svaté Anny v Brně. Pan doktor Dvořák pomáhal i s natáčením osvětového videa pro Šťastný úsměv https://www.youtube.com/watch?v=lp3cr3xbjqg&feature=youtu.be
.kili.
24.9.2015 14:52:47
"není ten MUDr. náhodou Kili? "



A nejste Vy náhodou zhůvěřilá :
24.9.2015 13:38:55
Chápu, ale ty dva obrázky nebyly zrovna ten úplně správný příklad, protože ani v jednom případě se nejednalo pouze o klasický rozštěp. Dle obrázku soudím, že zde byl rozštěp pouze jako přidružená vada. U chlapce bych si tipla na Goldenharův syndrom, to už zde zmiňovala Anežka. U holčičky nevím, tam je i mentální retardace, nejsem lékař, nedokáži to posoudit. Ale jinak si každopádně stojím za svým názorem, že pokud se jedná pouze o rozštěp, i když větší, tak je to v dnešní době skutečně velmi dobře řešitelné. A jak jsem psala, každé nastávající mamince, dozví-li se informaci o rozštěpu obličeje, bych doporučila 3D ultrazvuk a vyšetření plodové vody. Někdo to prostě ale psychicky nedá a řeší to jinak. Já jsem tenkrát ve svém věku věděla, že to dám ;-) a nelituji. Ráda bych sem dala Adamovu fotku před a po, ale nějak nemohu přijít na to jak sem fotku vložit. Lucka
susu.
24.9.2015 12:50:06
Lucko, jen jsem chtěla ukázat i situace, kdy se rozštěp nepovedlo tak dobře operovat, jako ty menší a to si myslím, že to opravdu hodně zlé se mi ani nepovedlo najít.
24.9.2015 12:44:53
Dovolím si vstoupit do diskuze. Ony stažené obrázky z internetu bez udání zdroje jsou sice působivé, ale pokud by se k nim napsal alespoň krátký vysvětlující komentář, tak by to bylo dle mého názoru lepší. Ano, rozštěp se může objevit i v této formě, jenže v dnešní době je medicína na takové úrovni, že rozsáhlý rozštěp, zasahující přes celý obličej lze na 3D ultrazvukovém vyšetření jednoznačně poznat a je to indikace k potratu. Rovněž tak, lze udělat i vyšetření plodové vody a vyloučit jiné vrozené genetické vady. Já sama jsem matka dítěte, které se s rozštěpem narodilo. Před lety jsem byla kvůli věku (v 37 letech)na vyšetření plodové vody a věděla jsem, že se mi má narodit zdravý syn, až o měsíc později mi bylo sděleno, že syn bude mít rozštěp. Potrat resp. předčasný porod mi nikdo nenabízel. Nicméně i já jsem byla na 3D ultrazvuku, abych věděla jak velký rozštěp bude. Adamův rozštěp byl sice celkem velký, ale nic co by se nedalo zvládnout operativně. Dnes chodí do 3. třídy, na vysvědčení měl 3 dvojky, baví ho angličtina a je z něj správný kluk. Určitě bych se já osobně neodvážila žádné nastávající mamince potrat rozmlouvat, protože je to jen její rozhodnutí a záleží jen na ní jak se rozhodne. Někdy ale může to rozhodnutí ovlivnit i nedostatek informací,a proto je dobře, že se o této problematice píše, protože čím více informací je k dispozici, tím spíš má člověk možnost se rozhodnout a zvážit všechna pro a proti. Lucka
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 60 [Dalších 40 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.