| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : srpen 2011

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
 Názory 110 z 14419  [Dalších 14409 >>]
Pája10 90970
10.8.2012 18:56:02
Ahojky holky,
moc vás zdravím! Nevím, jestli sem ještě někdy nahlédnete. Já tedy moc ne, úplně jsem koukala, jak se změnily stránky rodiny.cz a nemohla jsem se chvilku zorientovat. Ale možná je to už starší záležitost. Dneska Fandísek slaví rok, a tak jsem sem s trochou nostalgie po dlouhé době přišla. A chtěla bych vám a vašim mrňouskům popřát vše nejlepší k prvním narozeninám. :-) Já totiž slavím s nimi, jsem ráda, že jsem porody přežila a že mám dvě nádherné děti. :-)
Fandísek má 9 zubů, desátý na cestě. Ťape za ruce, sám zatím ještě ne. Občas se snaží sám hrdinky stát, ale pak kecne jak hruška. Ale on se to naučí. Teď je trochu nemocný, měl horečky, má v krku nějakou bakterii, tak čekáme, jestli to zdolá sám a nebo budou muset přijít na řadu antibiotika. V pátek jsem ukončila kojení a zvládá to celkem dobře, ale sunar odmítá. Musela jsem skončit, protože od června bojuji se streptokokem, snědla jsem tři krabičky penicilínu a nic, tak jsem musela začít chodit na injekce pendeponu a to už jsem nechtěla, aby pil mlíko s tímhle driákem.~q~
Tak se mějte vy i vaši roční prckové skvěle a hurá do druhého roku....~z~~3~
Sylva81, Isa, Chris, Brian 117210
4.8.2012 21:10:28
Dnes je 04.08. - cili Brian ma 1.narozeniny!

23.07. byl uz na rocni poradne - mel 75cm, 9.540g (a obvod hlavy 47cm).
Ma 6 zubu a 26.07. byl 1.u zubare - vsechny deti maji mooc hodnou zubarku ~6~~z~.

29.07. jsme ho konecne pokrtili!!
A ma kmotru i kmotra (moji kamaradku, muzika kamarad).

Stejny den byl i na svem 1.castingu! Od 06.12. je totiz registrovan (jako vsechny deti v czechoslovak models)...

Nechtela jsem uz nikdy prijit - kvuli tomu humbuku okolo toho co sem tehdy napsala ohledne toho planovaneho srazu (dle meho zbytecne drahe - vyhazovni penez)


MIKIMIRI 113201
28.4.2012 14:46:46
Markéto,jsem ráda že se konečně někdo ozval.
Vidím že máte taky spoustu a spoustu pokroků jako my ,jste opravdu šikulky,my si zatím nestoupáme ani na nic nelezeme,zatím nám stačí lezení po zemi. Ve čtvrtek jsme byli v poradně,malá má 8,6kg a 72cm,doktorka říkala že je moc moc šikovná tak asi jo ~g~ .
No co se týká jídla nevím asi ti moc nebo spíš vůbec neporadím,nejsem totiž ta vzorná maminka,zase až tak nehlídám naprosto všechno a neštuduju co jaký výrobek obsahuje atd..,asi je to tím že už mám čtvrtý a vím že dodržovat naprosto všechna pravidla se mě mnohdy moc nevyplatilo,protože jsem pak měla obdobné problémy,nejstarší syn nechtěl a odmítal totiž naprosto všechno z jídla,až začal jíst tak zvané dospělácké jídlo začal jíst vše a dnes je z něj chlap jak hora.
Malá papá snad z mléčných výrobků všechno,od pribiňáčků po jogurty,kaše jak krupičnou tak instantní,jí všechny výživy,pudink uvařený doma atd. Jídlo jí zásadně vařím,raděj si dám tu práci tu trochu uvařit než koupit skleničku za 30-50kč,udělala jsem to jednou no dopadlo to tak že měli na návštěvě vymalovaný a my se mohli jít vykoupat ~t~~t~~t~. Dostala jsem do malé dvě lžičky a to bylo vše ~w~.
Jinak už jsme zkusili i chleba bez kůrky hezky se sýrem nakrájený na malinké kostičky a jak nám chutnal ~y~ . Mlíko z flašky už pijeme jen ráno a to musíme mít dobrou náladu,flašku většinou odmítne a příjde na řadu něco náhradního ~d~.
Takže v jídle ti opravdu neporadím ~a~.
Jinak i se spaním jsme na tom líp jak tak koukám,ale Terezka byla spáč od malička,takže zatím toho naspí dost,dopoledne tak 2hodiny a odpoledne 1-2hod.,noc prospí celou (asi tak od osmi od večera do 6-7 hod do rána)
Kam jezdíte na Moravu,jestli se můžu zeptat?
Jinak já mám skypa taky (MIKIMIRI23),tak si mě když tak najdi,ju.
Pozdrav všem Mirka a Terezka ~3~~3~~3~
Markét, Anička08,Adélka11 87458
27.4.2012 13:37:47
Vrátila jsem se od doktorky a z nákupu. Holky si prohodí léky a jedeme dál. S Aničkou nás doktorka tlačí do trhání nosních mandlí,protože je často nemocná s rýmou a průduškama,ale já nechci. Četla jsem, že dorůstají do určitého věku a dávat Aničku pod narkozu fakt nechci.Pořád doufám, že bude líp i bez trhání :-)
Ptala jsem se i na to moje kojení. Adél by měla do roka do sebe dostat 500ml mléka denně nebo jogurty, kaše atd. Když prý nejí ani kaše a jogurtu moc nesní mám se snažit kojit dál. Dřív kojení bylo naprosto v pohodě, čím je starší tím jí zajímá víc věcí kolem a blbne :-)
Chtěla jsem, aby Adélka jedla tak jak má a nejí nic. Dnes jsem jí koupila místo bílé hollandie choceňský ochucený, tučný jahodový jogurt a snědla ho celý. Asi by si místo pohanky,kuskusu,veškeré zeleniny atd. dala raději guláš ~t~

Holky a všechny ~p~ mějte krásný den,víkend a užívejte si sluníčka.

Markéta s holkama
Markét, Anička08,Adélka11 87458
27.4.2012 8:11:23
Ahoj Mirko,

Terezka je tedy šikulka, musíme si poslat zase nějakou fotku. ~R^~R^ Ty se máš, že Ti krásně papá ~w~ a hlavně že jí chutná všechno.
Jinak máš pravdu vůbec nám to tady nežije. ~7~ Je to tím, že nás je málo kdo sem chodí. Jak začne léto bude asi ještě hůř. Můžeme si jedině napsat třeba někdy na mail kdo by chtěl a poslat fotky dětí nebo mám skype.
Holky už aby byl duben pryč, pořád se s náma vlečou ty nachlazení a holky měly ještě virozu průjem, teplota, zvracení. Dnes jdu s holkama na kontrolu.
Adélka je co se týká pohybu šikovná, leze po čtyřech, všude si stoupá a chodí kolem nábytku, leze do schodů, ale taky pak kolikrát padne na záda a hlavu :-)
Zatím má dva zuby dole a rostou jí dva zuby nahoře.
Co mě stále trápí je, že málo jí a je taková plačtivější. Anička byla pohodové veselé miminko. Nevím co děláme špatně ~q~ Ráda bych přešla na umělé mlíko, protože jsem už dost bez energie, ale mlíko z flašky nechce a nejí ani žádné kaše. Vyzkoušela jsem snad pět druhů. Po čem je jak divá je rohlík, ale přece jí nemůžu krmit jen rohlíkama???? Zkoušela jsem už i kupovanou stravu a tu také nechce. Pořád by chtěla být nejraději u prsa, která jsou čím dál menší a menší :-) Adél má přes devět kilo, takže váhově problém nemá jen já bych jí už ráda odstavila. Což pořád oddaluju, když pořádně nejí. Třeba v něčem dělách chybu tak mi holky poraďte.
Jinak spí jen 20 minut dopoledne v ložnici ve své postýlce, kde má klid a hodinu odpoledne, v noci se budí třikrát.
Už je zase vzhůru. Budu se snažit víc psát. Příští prodloužený víkend jedeme zase vlakem na Moravu tak se těším, děti budou venku na zahradě, užijou si babičku s dědou a budeme snad pořád venku. Holky letím už brečí. pa pa
MIKIMIRI 113201
23.4.2012 20:52:20
Zdravíme všechny,tady je nějak smutno nikdo nepíše a nic se tu neděje. Tak aspoň ve zkratce: Terezka už sama sedí a včera jsme začali lést,v chodítku lítáme jako čert. Máme pět zubů a další dva budou coby dup. Papáme skoro všechno a jsme moc moc hodní. A co je u vás nového? Tak napište někdo holky,prosím ...
MIKIMIRI 113201
8.4.2012 22:51:04
Veselé Velikonoce plné jarní pohody a dobré nálady přeje Vám všem Mirka a Terezka ~;(( ~;(( ~;((
Zuzulka7 102679
8.4.2012 20:56:35
ahoj holky,
no nějak to flákáme, co?
U nás nic moc nového. Akorát Štěpánek se teď chce pořád stavět a dnes mi vylezl i na schody. Říkala jsem si, že je v té hale nějak zticha a on byl už v půlce schodů ~o~. Takže pak celé dopoledne jsme lezli po schodech.
Se spaním pořád nic moc, budí se několikrát za noc na mlíčko.
Papání taky zatím nic moc. Papá málo a jen něco, jogurty vůbec, ani kaše ~a~.
Markét, já mám od justu tu tymiánovou a přijde mi super. Když jsou kluci trochu nachlazeni, tak je trochu máznu a zdá se mi, že to fakt zabírá.
Tak papa a hezké velikonoční pondělí.~3~
Markét, Anička08,Adélka11 87458
2.4.2012 10:06:33
Ahoj Holky,
všechny moc zdravím po hoooooodně ~f~ dlouhé době,holky já se omlouvám, ale poslední dobou nemám čas sem pravidelně chodit. Byli jsme v březnu přes týden na Moravě u Prostějova, doma se snažím o něco jako jarní úklid a protože jsem se přihlásila do jednoho projektu jsem dvakrát týdně dopoledne mimo domov. Jednou týdně služba v mateřském centru a tak nějak poslední dobou nestíhám. Můj muž chodí domů pozdě a dělá i o některých víkendech.
Co je, ale nového. Naše zlatíčko ~p~ Adélka má už dva zuby a na kolínkách je čím dál častěji. Zatím stále střídá plazení s lezením po čtyřech.V plazení si je o hodně jistější.Stále jí kojím, umělé mlíko nechce i když bych potřebovala kdyby se ho naučila pít. Teď je zrovna zase hrozně nachlazená, nechala jsem jí hlídat a asi tam nastydla.Bere spiropent, fenistil a kapky hedelix. Odsávat rýmu bych mohla pořád dokola. Jak vidí odsávačku a slyší vysavač začne řvát a pěkně se prohýbat. Holky ta má sílu!! Mám co dělat abych jí přeprala. Chtěla jsem kojit nejdřív půl roku, pak do 9 měsíce, ale budu se snažit vydržet do roka pak končím. Stále se budí třikrát čtyřikrát za noc. Někdy jsem už pěkně vyšťavená. Poslední tři dny co je nemocná je jen kojená, jídlo vůbec nechce. Maximálně si dá trochu banánu.
Koupila jsem ještě produkty od firmy Just. (tymiánová mast, eucasol sprej, echinacina) pro holky, máte někdo s touto značkou dlouhodobou pozitivní zkušenost? Přeci jen nejsou nejlevnější, ale pokud jsou opravdu dobrý kupovala bych je dál pro holky. Díky.

Mějte se krásně a pozdravujeme vaše zlatíčka M+A+A ~3~
MIKIMIRI 113201
19.3.2012 8:47:17
Ahojky všem,tak kdepak všichni jste užíváte hezkého počasí ~g~. My jsme celý víkend řádili na zahradě,dělali první oheň a první buřty letos,mňam ~w~. Jak pak se všichni máte? A co je u Vás nového? My jsme na tom pořád stejně,bojujeme s flaškou i když teď už se mě zdá že je to kapánek lepší. Budeme mít další zub,máme nateklé dásně k prasknutí a jsme ukňourané. Jinak krásně sedíme sami a vydržíme tak dlouho jen někdy se svalíme ~;). Lezení nám zatím nejde nožičky posouváme,ale ručičky nás neposlouchají a tak se věčně vztekáme že si dáme do nosu ~n~. Ale plazíme se a na zádech děláme most a odrážíme se nohama,už je to dokonalost a rychlost sama,takže už se taky dostaneme všude ~b~. Posíláme sluníčko a přejeme hezký začátek týdne a budeme se těšit na zprávičky od Vás Mirka a Terka.
P.S. Eli tak něco nafoť třeba něco udáš ~R^.
 Názory 110 z 14419  [Dalších 14409 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.