| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : říjen 2005

1.5.2008 9:20:40 MaWe

Máj, lásky čas? :o)

Vavjan, Eeko, Ivo,
Samozřejmě, že to v tu chvíli není vtipné. Prostě Ti to mozek nebere, co je všechno možné, že je to vůbec napadne.
Naše Monika – většina z nich má normální Evropská jména - má zakázáno cokoliv ve špajzce stěhovat. Sice je to přesouvání věcí dobré na mozek, ale když musím vařit, tak nemám čas půl hodiny hledat ingredience :o) Tohle je naše druhá maidka, ale ani ta první nikdy nic neukradla, jen žila v domnění, že jsem se narodila se stříbrnou lžičkou v puse a že jsem v životě neuklízela, takže nemůžu poznat, jestli je uklizeno nebo ne. Docela se snažila, dokud jsem byla doma. Jak jsem nastoupila do práce, už to flákala maximálně. Ale tady málokterá krade. Je to jejích jediný příjem, takže se snaží. Zahradník z rezidence vv byl vyhozen po 25 letech. Celou dobu nic pořádně nedělal, ale jak Eeka správně poznamenala, že předchůdci se báli pomsty. Vyhodil ho můj manžel. Ni hospodář to nedokázal. Jeho celodenní činnost byla, že síťkou vybíral listí z bazénu, místo toho, aby to listí z trávníku shrabal. Pil v jednom kuse. Děs. Už to někdo měl udělat dávno a byl by klid. Teď zbytek staffu maká a maká, protože zjistili, že můžou přijít o práci taky. Taky tady vychovávají cizí děti. Svoje mají na vesnici u rodičů, kde je levnější děti uživit a taky škola je levnější než ve městě. Taky posílají peníze, ale neumí hospodařit. Jaksi počítají s tím, že my ty peníze máme pořád. Ta první maidka někdy chtěla plat předem, tak jsem já vyvedla z omylu, že my taky bereme až na konci měsíce, škoda mluvit. Jsou schopní si půjčovat peníze dokolečka dokola, ale to my zase neděláme. Teď jsme sice půjčili řidiči, aby si mohl nechat doma zavést elektřinu, ale má to se smlouvou a strháváme mu to rovnou z platu, že tu domluvenou částku ani neuvidí. Věřím, že pak by se začal vymlouvat, že nám to dá příští týden a pak by mu zase do toho přišlo, takže tohle byl jediný způsob, jak mít jistotu, že ty peníze dostaneme zpátky. Taky jsou schopni dlouholeté přátelství nebo takový bližší vztah okamžitě vyměnit za něco hmotného. Třeba když se někdo stěhuje už pryč, tak nechává tady spoustu krámů, které už nepotřebuje a oni ještě mají tu drzost říct, ještě mi dej pc, ty máš přece nový… Maidku tady mají bílí, ale také místní, kteří jsou bohatí. Střední vrstva tady prakticky neexistuje. Dokonce i náš místní řidič má doma paní na výpomoc, takže si nakonec myslím, že malý obnos ji může mít téměř kdokoliv.
Doma pomocnici snad nebudu potřebovat, máme malý byt a většinu času stejně nebudeme doma. A Aninka je veliká, pomůže se vším, Amber taky ráda pomáhá, tak snad to zvládneme. Jediné co mi bude v ČR chybět, je že Ti tady v sámošce zabalí nákup a odvezou až do auta. :o)))
Co se týče dochvilnosti, taky děs. Lidi jsem si na úřadě vycvičila. Taky to tak bylo, schůzka tehdy a tehdy a oni nikde. Nakráčeli na ambasádu za tři dni, vysmátí jako lečo. Letěli a naučili se chodit včas. Já jim dám. Jsme malý úřad a každý má kopu povinností a ne sedět a čekat kdy kdo přijde. Když někdo z místních řekne do telefonu, že zavolá zpět, tak se nedočkáš. Funguje na ně otravování a klidně i zvýšení hlasu, pak začnou fungovat. MM křičel na právníka kvůli adopci. Shrábli dvě stě tisíc šilinků jako poplatek a nedělali vůbec nic. Soudce nám posunul termín, protože si prostě vzal dovolenou a právník neschopný, pořád nedokázal sehnat lepší termín. Tak MM řval a hned se věci pohnuli dopředu. A to je právník Number one, by mě zajímalo, jak vypadají ti ostatní ze seznamu, když on je opravdu nejlepší.
Ale i přesto se nám tady žije moc dobře a opravdu, kdyby někdo řekl, zůstaňte ještě deset let, tak tady budeme.:o)))
Jdu krotit děti, vybarvují si. Teda Aninka. U Amber jsem ráda, že aspoň umí, jak držet v ruce pastelku. :o) nebo vaše dítka kreslí už ksichtíky a kytičky a stromečky a tak??? :o)
Marcela
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Máj, lásky čas? :o) MaWe 1.5.2008 9:20
*Re: Máj, lásky čas? :o) Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 1.5.2008 10:1
**Re: Máj, lásky čas? :o) Bóďa+Theo 10/05+Oliver 9/08 1.5.2008 10:3
***Re: Máj, lásky čas? :o) Pitrs 1.5.2008 10:8
***Re: Máj, lásky čas? :o) MaWe 1.5.2008 11:29

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.