| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy ORL či dýchacích cest

29.4.2008 8:54:42 tehule77

píchání ucha versus "samoprasknutí"

ahoj holky, po delší době sem nakukuju (moje dítko má za to, že i tak dost sedím u PC :o)), takže to většinou nestíhám). jen jsem koukla , že jste se bavily o tom píchání oušek. Oni nás učili už jako malý, že když se to nepíchne, tak že to ošklivě praskne- je to malinko jinak. "narvaný" středouší vyklenuje ten bubínek- pokud je tam hnisavý zánět, je rozhodně "záchranné" ten bubínek píchnout a nechat "hnis" odtéct- jinak tam ůtlačí nejen do pneumatic. systemu spánk.kosti,ale i směrem do vnitř.ucha přes okénka labyrintu (anatomie- teď mi asi moc nerozumíte, co ? :o)) )- může dělat hnis.komplikace na meningách (obaly mozku),atd.atd.
bubínek by jinak pod tím tlakem a vlivem infekce sám jakoby "zhubeněl"- teda jakoby "zhubnul" , praskne fisurou- tj. vpodstatě hezkou čárou, ale pokud je ten tlak a hnis moc, tak to způsobí tlakovou nekrozu toho bubínku- jakoby otlak, kterej pak vypadá tak, že může kus bubínku "odumřít- tj. chybět- tj.velká díra.
takže někomu praskne sám a nic se vpodstatě moc neděje, někomu praskne a je to dost blbý. tak a teď je vám to jasný, co ? :o))
mno tak nevím, jestli vám tím nemotám zbytečně hlavu....
závěr- orlíci jsou tu od toho, aby poznali, kdy píchat, kdy nechat přírodě- ale nikdo vás nebude chválit, že jste nepřišly včas a bubínek sám prasknul- jen se nemusíte hned moc bát- někdy to projde zcela vpoho. a orlíci si maj taky děti zvát podle toho, co viděj- tj. někdy růžovej buben´= nutná časná ko, jindy je to reparační fáze= tj. vpoho. a zase jste z toho chytrý ,co?:-D
přeju zdravý bubeny :-D
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
píchání ucha versus "samoprasknutí&... tehule77 29.4.2008 8:54
*Re: píchání ucha versus "samopras... KacaK. 29.4.2008 9:17

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.