| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Psychomotorický vývoj

4.9.2002 21:34:56 meruně

pasení koníčků

Ahoj maminky. mám čtyřměsíčního chlapečka ( dnes 18 týdnů) a v poloze na bríšku se nedokáže udržet na ručičkách se zdviženou hlavičkou. Naše pediatrička říká, že to dožene, ale chodíme s nožičkama na rehabilitační odd. a tam z toho dělají velký problém a dost nás vystresovali. Na bríšku se pokouší spíše jakoby lézt, ale to je prý novorozenecký reflex, který už nemá mít. A když mu držím lokýtky, vzteká se, plače a "nepase". Ještě bych měla dodat, že první těhotenství se ukončovalo kvůli postižení miminka a můj chlapeček měl problémy se saním. Po několikati týdnech trápení, kdy málo přibýval, jsem mu musela začít mléko odstříkávat a krmím ho tak doteď. Vzhledem k ukončení minulého těhotenství mám pochopitelně obrovský strach, aby můj chlapeček byl v pořádku. Je pravda, že jsem ho na bříško moc nedávala, bála jsem se syndromu náhlého úmrtí. Zkoušet jsme to začali ve dvou měsících, teď neděláme celý den skoro nic jiného, než že ho každou chvilku otáčím na bříško, tiším, protože brečí, za chvíli zase točím, tiším,... Máte některá podobnou zkušenost? Poraďte prosím. A ještě se chci zeptat na příkrmy, i když to patří do jiné rubriky. Protože odstříkávám, mám mléka méně, a tak jme začali s pevnou stravou již nyní. Dávám mu zatím jablíčko a banánek, moc mu to chutná. Prý si tak ale zvykne na sladkou chuť a nebude chtít jiné jídlo. Já bych ale chtěla využít sezóny a dávat mu broskvičky, hruštičky, atd. Jakou máte zkušenost? Dík. Beatrix - Pavla
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
pasení koníčků meruně 4.9.2002 21:34
*Re: pasení koníčků Madla & 3 trpaslici 5.9.2002 4:34
*Re: pasení koníčků Zuzana+dcéra(04/01),syn(07/04) 5.9.2002 15:47
*Re: pasení koníčků Henri Ani/Toni/Šíša/Miki 5.9.2002 16:0
*Re: pasení koníčků Henri Ani/Toni/Šíša/Miki 5.9.2002 16:7
*Re: pasení koníčků dáša danek 9. měsíců 19.3.2003 19:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.