| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kakání a čůrání

14.9.2000 23:13:09 Milena

Re: Jak odnaučit dítě v noci nosit plenky?

Ahoj Svato,
to jsem zvědavá, jestli Ti někdo poradí něco, co jsem ještě nevyzkoušela.
Mám syna o půl roku staršího, než je Tvoje Terezka, a plenky na noc máme taky. Téměř všechny stejně staré děti v okolí už jsou dávno bez plen, ale nejsem "matka-soutěživka, takže mě to moc nebere. Těch šest korun denně za plenku rodinný rozpočet unese a pokud se zrovna nenechám vystresovat vlastní matkou (sama jsem prý byla bez plen už v 18 měsících), jsem celkem v klidu.
Naše dětská paní doktorka radí - nedávat dítěti pít po 17 hodině. Nějak se mi to nedaří dodržet, protože můj syn "nemá čas" (jeho vlastní slova), pít přes den. A bez večerního hrnku mléka by nejspíš neusnul vůbec.
Zkoušela jsem nedat mu jednorázovou plenku a doufala, že ho probudí mokro, bude mu to nepříjemné a třeba se z toho "poučí". Nic. Spal v klidu mokrý až do rána. Přišlo mi to nehygienické, tak jsem to víckrát neopakovala.
Zkoušela jsem ho v noci budit a posadit na nočník (příznačné je, že to bylo u mámy na chatě). Dokonce jsem si na to řídila budíka (po dvou hodinách!). Touhle metodou jsme sice plenku ušetřili, ale zato jsem měla úžasné kruhy pod očima a můj jindy veselý chlapeček byl šíleně mrzutý (odborníci na spánek by mi asi řekli, že jsem ho budila v té nesprávné fázi, ale jak poznat vhodnou chvíli bez EEG?).
Můj muž naštěstí z nočních plenek problém nedělá (s kolegy v práci spíš diskutuje o tom, co jejich drahoušci "geniálního" řekli nebo udělali), naopak mi nedávno připomněl, že náš syn se vždycky pro všechno rozhodl sám, ze dne na den, po té, co jsme na něj přestali naléhat. Bylo to tak s chozením na nočník, s odložením dudlíka, s odložením flašky na mléko a určitě to tak bude i s noční plenou.
Takže zrovna teď spí náš Junior s plenkou a my čekáme na den D. Nic lepšího se snad ani nedá dělat.
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Jak odnaučit dítě v noci nosit plenky? Svata, 3 rocni Tereza 14.9.2000 21:42
*Re: Jak odnaučit dítě v noci nosit ple... Milena 14.9.2000 23:13
**Re: Jak odnaučit dítě v noci nosit p... Svata 27.9.2000 21:26
*Re: Jak odnaučit dítě v noci nosit ple... Radka, dva synové - 4,5 měsíce, dva a tři čtvrtě roku 16.9.2000 7:40
*Re: Jak odnaučit dítě v noci nosit ple... Radka (Lukáš 4 roky 2 měsíce) 25.9.2000 21:12
**Re: Jak odnaučit dítě v noci nosit p... Milada, 33.týden, syn 4 a 3/4 roku 25.9.2000 22:3
*Re: Jak odnaučit dítě v noci nosit ple... Hanka,syn 3roky 28.9.2000 12:21
**Re: Jak odnaučit dítě v noci nosit p... Milena 29.9.2000 9:10
***Re: Jak odnaučit dítě v noci nosit... Hanka,syn 3roky 29.9.2000 21:29
****Re: Jak odnaučit dítě v noci nos... Milena, syn 3,5 30.9.2000 8:5
*****Re: Jak odnaučit dítě v noci n... Hanka,syn 3roky 1.10.2000 8:55
******Re: Jak odnaučit dítě v noci... Simona Sladkova, dcery 3 a 12 let 18.10.2000 17:28

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.