| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

Re: Mohou kojenci cestovat?

Dle mého názoru a zkušeností mohou. Bez problému cestujeme cca od 2 měs k mým rodičům, ale na tom není nic neobyklého (50km od Prahy). V 5 měsících jsme byli ve Španělsku v Barceloně. bydleli jsme asi 40 km od Barcelony, do Barcelony za kulturou a hlavně architekturou (GAUDI) jsme dojížděli každý den vláčkem(moc příjemné - čístý vlak, vážná hudba atd). Program jsme přizpůsobovali Zdeninčině náladě a možnostem (parky, ZOO, kopce, stavby Gaudího (zvenku) atd. Jídlo sem měla pořád sebou (plně jsem kojila). Všichni jsme byli v pohodě a spokojení. V 6ti měsících jsme byli ve Francii na Azurovém pobřeží. Rovněž pohoda a stejný systém jako u předchozího výletu, akorát jsem měli sebou ještě dvě děti (10 a 12 let) z manželova prvního manželství). V 9ti měsících jsem byla sama s holčičkou v Budapešti (za sestrou, která tam zrovna dlouhodobě byla) a bylo to také fajn, v té době jsem už dávala i pevnou stravu, takže jsem uvítala, že v apartmanu byla kuchyň. Jinak program jsme si udělali také celkem fajn, schodili jsme různá muzea, hrad, parky, kopce, skanzen a samozřejmě ZOO !
Cestování letadlem bylo vez problémů (až na incident na Orly v Paříži (bomba), ale za to nemohla Zdeninka ani nikdo z nás). Na cestování se mi osvědčili do 6 měsíce golfky MAXI TAXI(podvozek) a na to sedačka MAXI COSI - je to velice praktické!, cestovní postýlka (nevýhoda je že je těžká) a co se týče ubytování lepší je apartmán s KK. Když jsem já sháněla rozumy jestli vůbec s miminem cestovat, tak mi jedna známá řekla: záleží na tom jestli si v pohodě, když jo, tak to je bezproblémů." A to je "svatá pravda". Takže i podle mě, pokud je člověk v pohodě a vzniklé situce (které se při cestování vždycky namanou řeší s přehledem, může jet třeba až "na konec světa".
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Mohou kojenci cestovat? Michaela Čermáková, dcera 3 měs. 11.11.1999 0:0
*Re: Mohou kojenci cestovat? Mamka Zdenka+dcerkaZdenka(10měs) 11.11.1999 21:33

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.